Авиацията срещу пожарите в България

Всичко за военната авиация в България
Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Re: Авиацията срещу пожарите в България

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » ср авг 28, 2013 8:09 pm

Всичките ми бивши колеги от Скорпион, с които работехме на Ка-32 го наричаха така. Но съм съгласен, че има разлика между работното ежедневие и официално изявление на дадена институция.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Стоян
Регистриран: пон яну 03, 2011 7:24 pm

Непрочетено мнение от Стоян » нед юли 26, 2015 11:01 am

По телевизията ми се счу да казват, че в гасененето на пожара в Рила са участвали три хеликоптера. Някой знае ли какви модели са? Дали са три? То май няма да е грешка да питам всичките български ли са или има помощ от комшиите!?

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » нед юли 26, 2015 9:41 pm

2 Ми-8/17 и за наблюдение и прехвърляне на пожарникарски групи - една машина на Хели еър Augusta A109 май.

http://vbox7.com/play:d9b1f1b038

Потребителски аватар
playback
Регистриран: чет авг 18, 2011 2:00 pm

Непрочетено мнение от playback » пон юли 27, 2015 9:37 am

Така е, бях на пожара почивните дни, трудни условия, трудно место за зареждане
Машината на Хели ер се ползваше за качване не пожарникари на билото. Летеше се много, от рано сутринта при силно задимено въздушно пространство
Аз лично се питах, тази машина на Хели ер - държавата я наема за тези задачи и плаща на час полет нали така или се лъжа ? Чуденката ми беше защо не ползват Бел206, някой от граничните хеликоптери (ако са ги вдигнали вече) или Кугър. Хелиер направиха много курсове до билото и качваха по 3-ма пожарникари, един Кугар според мен щеше да направи три пъти по малко курсове и да качи същата бройка хора. Това са само мои разсъждения де, незнам реалната обстановка/ситуация.

Стоян
Регистриран: пон яну 03, 2011 7:24 pm

Непрочетено мнение от Стоян » пон юли 27, 2015 11:30 pm

Доста труден терен наистина. Хеликоптерите са абсолютно необходими в такава ситуация. Мерси за информацията.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » вт юли 28, 2015 12:36 am

playback написа:Аз лично се питах, тази машина на Хели ер - държавата я наема за тези задачи и плаща на час полет нали така или се лъжа ?
Участват с въпросната Agusta (Агуста) на доброволни начела за собствена сметка.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
playback
Регистриран: чет авг 18, 2011 2:00 pm

Непрочетено мнение от playback » вт юли 28, 2015 12:42 am

Мерси, както казах "Това са само мои разсъждения де, незнам реалната обстановка/ситуация"

определено летяха много интензивно

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт авг 11, 2015 11:50 pm

ВВС гасят пожари от въздуха вече втори ден
Написано от Списание АЕРО
ВТОРНИК, 11 АВГУСТ 2015 21:32

Вторите ден вертолети от състава на ВВС участват в пожарогасене от въздуха. Вчера Ми-17 се включи в гасенето на пожар при Драгоман, а днес машината гаси при село Видрица, Брезнишко.

Вчера 10 август 2015 г. вертолет Ми-17 (борд 417) излетя от авиобаза Крумово и се включи в гасенето на горски пожар в района на град Драгоман. На борда бяха: майор Йордан Йорданов – командир, капитан Александър Цанков - втори пилот, капитан Георги Тодоров - борден инженер и офицерски кандидат Алексей Каменов - борден инженер. Бяха натрупани три часа във въздуха, извършени бяха 18 захода и по пожара бяха хвърлени 47 тона вода.

Днес в 17,00 часа същият вертолет излетя към района на село Видрица, Брезнишко по искане на ГД ПБЗН. Задачата отново е ликвидиране на пожар. Екипажът е в състав: майор Йордан Йорданов – командир, капитан Александър Цанков - втори пилот, офицерски кандидат Рангел Рабаджиев - борден инженер и офицерски кандидат Йордан Грънчаров - борден инженер.

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... i-den.html

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет ное 13, 2015 12:20 am

Два вертолета на ВВС участват в гасенето на пожара край Смолян
Написано от Списание АЕРО
ЧЕТВЪРТЪК, 12 НОЕМВРИ 2015 18:10

Два вертолета Ми-17 от състава на Военновъздушните сили се включиха в 16,30 ч. днес, 12 ноември 2015 г., в разузнаването и гасенето на горски пожар, възникнал в района на село Дунево и на квартал „Райково“ на Смолян. Екипажите са от 24-та вертолетна авиобаза – Крумово. Това съобщават от МО.

Полетите се изпълняват след пълен анализ на въздушната и метеорологичната обстановка и релефа на местността, при строго спазване на мерките за безопасност и в тясна координация с Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.

Зареждането на вертолетите с вода се извършва от микроязовир до село Езерово.

Командири на екипажите на двата вертолета Ми-17 са майор Йордан Йорданов и подполковник Димитър Павлов. В състава на екипажа на един от вертолетите е включен като координатор инспектор Цветан Стоилков от структурата на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.

Гасенето от въздуха може да се извършва само в светлата част на денонощието, което значи, че полетите не са продължили след 17,30 часа.

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... olian.html

Отговори