Кандидатстване в Долна Митрополия

Всичко за военната авиация в България
Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от Shilo » чет фев 10, 2011 8:25 pm

aviofan94 написа:Здравейте! Вече ми е време да реша с какво ще си изкарвам хляба и трябва да избера професия. Още от малък очите ми гледат към небето и съм като "пристрастен" към всичко, което е свързано с авиация. Като всяко такова дете мечтата ми беше да бъда пилот, но за съжаление имам проблеми със зрението, които се оказаха наследствени, така че тази опция е изключена за мен. Интересувам се каква друга професия мога да практикувам свързана с авиацията.(Бях чел в мрежата за нещо от рода дизайнер на авионика). Ще ви съм благодарен, ако можете поне малко да ме насочите.
Здравей!
"Дизайнери на авионика" няма, а има конструктори. В България конструирането на авиационна техника е почти нулево.
Термините не винаги се превеждат едно към едно от чуждия език. Можеш да се пробваш за някой от технически профил, щом толкова много обичаш авиацията. Казано е по-горе къде може да стане.

Понеже спомена за проблеми с очите, е необходимо е да имаш правилно цветоусещане, понеже може да те скъсат на очния преглед. Знаеш, че има цветен код за маркиране на стойностите на резистори, кондензатори, тръбопроводи, снопове кабели и т.н.

Успехи!

ketal
Регистриран: съб окт 18, 2008 12:59 pm

Непрочетено мнение от ketal » ср фев 23, 2011 8:49 pm

aviofan94 написа:Здравейте! Вече ми е време да реша с какво ще си изкарвам хляба и трябва да избера професия. Още от малък очите ми гледат към небето и съм като "пристрастен" към всичко, което е свързано с авиация. Като всяко такова дете мечтата ми беше да бъда пилот, но за съжаление имам проблеми със зрението, които се оказаха наследствени, така че тази опция е изключена за мен. Интересувам се каква друга професия мога да практикувам свързана с авиацията.(Бях чел в мрежата за нещо от рода дизайнер на авионика). Ще ви съм благодарен, ако можете поне малко да ме насочите.
Има много хубави професии, които са далече от авиацията.До тези професии се стига както с учене, така и без.Напълно реалистично е млад човек да съумее да се занимава със собствен бизнес и да работи за самия себе си.Няма нищо лошо в авиацията, тя е едно чудесно хоби, има пластмасови модели, има RС модели и още ред други занимания свързани с авиацията.Всичко зависи от твоя личен избор.Има начини и да си вадиш хлябва от авиацията, ако си техник или пилот, то това се постига с цената на десетки командировки в редица изостанали и не толкова изостанали държави, къде за по месец, къде за по 3-4 месеца и тн.Има романтика да те пере "севернякът" при температури под нулата докато отстраняваш откази по самолета, но пък и да пилотираш собствен мото-делта планер по черноморието по време на лятната ти почивка е къде, къде по-приятно.Моят съвет към теб, като млад човек професионално свързан с авиацията е да поработиш година две, да видиш как седят нещата и да си помислиш добре преди да се отдадеш на тази мъжка и неблагодарна професия.

Не те разубеждавам, просто изказвам мнение, същите неща ми ги говориха и на мен, но тогава нямаше кой да слуша :)

Поздрави и успех с каквото начинание решиш да си изкарваш ХЛЯБА!
РУД на максимал.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » вт апр 05, 2011 1:36 am

Успех на кандидатстващите през тази година!

Обявиха приема за Долна Митрополия
Написано от Списание АЕРО
Вторник, 05 Април 2011 01:30

Десет души по специалност „летец-пилот” и 27 човека по различни инженерни специалности ще бъде тазгодишния прием във факултет „Авиационен”, Долна Митрополия към Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски”. Това става ясно от заповед на министъра на отбраната Аню Ангелов от 1 април 2011 г.
Както и в последните две години, и през 2011 г. приемът по специалност „летец-пилот” ще бъде голям – 10 човека. Освен това се обявява прием и за 27 места по различни инженерни специалности – шестима по специалност „Комуникационни, информационни и навигационни системи”, шестима по специалност „Авиационни електроприборни и автоматични системи”, осем за специалност „Радиотехнически войски” и седем души за специалност „Зенитноракетни войски”.
Краен срок за подаване на документи за кандидатстване във военните окръжия по местоживеене е 15 юли 2011 г., а във НВУ – 18 юли, но преди всичко до 10 юли 2011 г. кандидатът трябва да е подал молба за явяване в конкурсен изпит, която е отделно от останалите документи.
Кандидатите трябва да имат завършено средно образование, да са до 23 години, да са български граждани и да нямат друго гражданство, да са физически и психически здрави. За кандидати по специалност „латец-пилот” максималния ръст е 185 см и тегло до 80 кг.
Конкурсът се състои от тест по математика, проверка за физическа пригодност и тест по английски, френски или немски език.
За повече информация може да се обърнете към сайтът на НВУ – www.nvu.bg

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... polia.html
Anyone who fights for the future, lives in it today

Гинев
Регистриран: вт дек 30, 2008 2:31 pm

Непрочетено мнение от Гинев » вт апр 05, 2011 8:06 am

Няма ограничения по отношение на това колко да са момичетата или момчетата.От летците и 10-те могат да бъдат момичета!!!

Потребителски аватар
Fighterland
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:34 pm

Непрочетено мнение от Fighterland » вт апр 05, 2011 9:08 am

Ще бъде интересно на дежурния дом да се съберат само момичета (особено в един особен период)...
Успех на кандидатствуващите !
На десет мили от Монтана
в посока Дунавският бряг...

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Непрочетено мнение от gig » вт апр 05, 2011 10:59 am

Fighterland написа:Ще бъде интересно на дежурния дом да се съберат само момичета (особено в един особен период)...
Успех на кандидатствуващите !
И аз пожелавам успех на кандидатстващите.

Ето и един от новите девизи в армията: "Срещу срив на бойната готовност ползвайте Always Ultra с крилца!" :idea:

P.S. Извинявам се за явната реклама 8)
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » вт апр 05, 2011 11:06 pm

Елемаг ще има материал за разглеждане...

Стига с офтопика! :wink:

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » ср апр 06, 2011 6:52 am

Гле'йте ся к'во ще стане, когато мъжете станат малцинство... :)

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » ср апр 06, 2011 10:51 pm

Няма да има кой да рине сняг, мете плаца, събира шума, бичи наряди... То съвсем университет ще стане!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет апр 07, 2011 6:29 pm

Гинев, колко са девойките в предходните три випуска (тия приети 2008, 2009 и 2010 г)?

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » чет апр 07, 2011 7:24 pm

2008 не се сещам ( мисля,че изобщо нямаше летци), 2009 са 2 ( отново ако не се лъжа) и 2010 са 2.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет апр 07, 2011 10:37 pm

Гинев написа:2008 не се сещам ( мисля,че изобщо нямаше летци), 2009 са 2 ( отново ако не се лъжа) и 2010 са 2.
Далеч е още феминизацията на ВВС :)

биса
Регистриран: чет дек 27, 2007 6:51 am

Непрочетено мнение от биса » пет апр 08, 2011 6:58 am

Следващата стъпка ще е "Don't ask, don't tell". :))

ogilr5
Регистриран: ср апр 13, 2011 1:35 am

Непрочетено мнение от ogilr5 » ср апр 13, 2011 10:48 am

Привет на всички !
При бройка 10 за специализация "летец-пилот" по колко човека се борят за едно място. Има ли някой приблизителна статистика ?????
Шансове с О.К на физическа , език и психо и 4.5 по математика от предварителен изпит/5 по физика и 5 по бълг . и литература от диплома/ с какви шансове съм горе -долу за авиация...без да обсъждаме АЛК ......тя не подлежи на коментар :roll: ??????
Благодаря предварително ако някой отдели време да ми отговори !
Здраве , късмет и успех на всички !

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » ср апр 13, 2011 10:52 am

При 14 летци , можеш да влезеш и с бал 23,при минимален 22 за всички специалности - практиката го показа.Явно вече няма отделен минимален бал специално за специализацията летец-пилот.Сега прави сметка за 10 бройки как стоят нещата по отношение на успеха!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср апр 13, 2011 10:02 pm

ogilr5, гони си възможно най-високите оценки.
Едва ли ще има повече от двама или трима кандидата за едно място, а след ситото на АЛК може и за всеки да има място. Поне така се е случило в годината за която говори Гинев.

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » чет апр 14, 2011 7:36 am

Да ,така е!Приемът в последните 3-4 години показва,че за летец-пилот се борят точно половината от кандидатите.През 2007 година имаше около 200 човека които искаха да стават летци, след няколко изказвания за сериозността на АЛК-ато няколко предварително се преориентираха. Т.е тогава за 2 места за летец-пилот( за жени) имаше ,ако не се лъжа 12 момичета, т.е за 1 място се борят 6 човека. При момчетата бяха около 60-80 кандидати за 4 места от цяла България. Тогава бяха одобрени около 22-25 човека за летци.Едва през 2009 и към днешна дата приемът тотално се е обърнал с краката нагоре. Няма много желаещи за летец( от качествения материал) или ако има то това са хора,които разбират за специалността едва в деня на кандидатстването.Т.е Няма я истинската конкуренция и затова после има проблеми като цяло .За 3 години минималния бал за летец-пилот е паднал от 32 до 23 !!!Това е свързано с няколко характерни черти!С годините които прекарва курсанта летец започва едно отчаяние, мрънкане и пр.Те не са виновни толкова много,защото някой разбират за какво иде реч едва първите няколко дена от казармата!Има случаи в които се казва :"Аз дойдох да осъществя мечатата си, не да ставам военен, искам да летя!".Това неразбиране на кандидатите играе лоша шега и после на преподавателите от факултет "Авиационен". Но задължително за твое успокоение е по-добре да имаш хубав успех, това означава много неща:имаш мотивация и цели в живота!Другото е мрънкането като П...А ( женски полов орган) и ежедневните псувни!( Тук става дума за мамините синчета и за неразбращите същността на военната професия летец-пилот или каквото и друга специализация да е в армията).

П.С. Основно при кандидатите е мотивацията им свързана с романтиката.Но те,курсантите остават на това равнище с годините на служба и затова се получават разминавания,счита се че с влизането те са длъжни да ти осугурят 200 часа(романтиката)!По повод на романтиката ---> по време на операцията"Пустинна буря" капитан Тим Бенет ,летящ по това време в 335-а тактическа изтребителна ескадрила, изпълнил общо 58 бойни полета със самолет F-15E споделя: "Човек не е само неокосмен,безобиден двукрак и както се твърди - разумен бозайник.Човек по природа е агресор, хищник.Бойният пилот е два пъти хищник - хищник с криле. Някой драскачи и журналистчета пишат за "романтиката" в бойната авиация, за това,че самолетът имал "душа" и други подобни дивотии.Дрън,дрън! В тридесет тона летящ метал,предназначени да разрушава и убива няма никаква романтика. В момента моят "Ийгъл" носеше 7 тона смърт - бомби,ракети,подарък за Саддам...Реалност и романтика...равна на нула!Войната си е просто бизнес,жесток бизнес!"
( статията я има в "Криле" 7'96)

ogilr5

Непрочетено мнение от ogilr5 » чет апр 14, 2011 9:42 am

Благодаря на Гинев и Грозев за изчерпателните отговори , за отделеното време и ценната информация ! Желая и на тях и на всички във форума здраве , късмет , успех и весели предстоящи празници !

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет апр 14, 2011 10:45 pm

ogilr5, не забравяй да се похвалиш после какво е станало с изпитите и класацията :)

ogilr5

Непрочетено мнение от ogilr5 » пон май 09, 2011 12:38 am

Ще се явя в редовната кампания отново на математика , защото мога много повече от 4,5 ....и ми се отдава с лекота ! Като минат класирания , психо , АЛК ще пиша какво става .....Здравем, късмет и успех на всички !

Отговори