Кандидатстване в Долна Митрополия

Всичко за военната авиация в България
Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от gig » чет юли 10, 2014 12:07 pm

Какво е това странно балообразуване, при което максималният бал не е кратен на 6 ?
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

Fallen
Регистриран: пет фев 05, 2010 9:20 am

Непрочетено мнение от Fallen » чет юли 10, 2014 12:17 pm

Не всички балообразуващи елементи носят максимум по 6 точки...например максималната оценка за психическа годност за всеки курсант е 3 точки.

ageorg
Регистриран: ср авг 20, 2014 5:03 pm

Непрочетено мнение от ageorg » ср авг 20, 2014 5:07 pm

Здравейте! В Наредбата пише. че лица над 23 години се приемат с разрешение на министъра на отбраната. Някой някога чувал ли е това да се е случило до сега? :) Аз съм на 24, по време на следващата кампания за кандидатстване ще съм на 25 години. С болка и разочарование преди няколко дни установих, че съм твърде стар за военен.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » чет авг 21, 2014 1:03 am

ageorg написа:Здравейте! В Наредбата пише. че лица над 23 години се приемат с разрешение на министъра на отбраната. Някой някога чувал ли е това да се е случило до сега? :) Аз съм на 24, по време на следващата кампания за кандидатстване ще съм на 25 години. С болка и разочарование преди няколко дни установих, че съм твърде стар за военен.
Има поне един такъв случай, но нямам представа как точно се процедира. Най-добре питай в НВУ.
Anyone who fights for the future, lives in it today

ageorg
Регистриран: ср авг 20, 2014 5:03 pm

Непрочетено мнение от ageorg » чет авг 21, 2014 2:20 am

Грозев написа:
ageorg написа:Здравейте! В Наредбата пише. че лица над 23 години се приемат с разрешение на министъра на отбраната. Някой някога чувал ли е това да се е случило до сега? :) Аз съм на 24, по време на следващата кампания за кандидатстване ще съм на 25 години. С болка и разочарование преди няколко дни установих, че съм твърде стар за военен.
Има поне един такъв случай, но нямам представа как точно се процедира. Най-добре питай в НВУ.
Благодаря ти! Направо ми върна вярата в живота! Жив и здрав да си! ЩЕ се строша от математика и физически упражнения, пък каквото сабя покаже!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » съб авг 23, 2014 1:49 am

ageorg написа:
Грозев написа:
Благодаря ти! Направо ми върна вярата в живота! Жив и здрав да си! ЩЕ се строша от математика и физически упражнения, пък каквото сабя покаже!
Хубаво е преди това да звъннеш в НВУ за да си наясно дали това може да стане и за теб.

vasko95
Регистриран: вт апр 29, 2014 11:26 pm

Непрочетено мнение от vasko95 » ср дек 10, 2014 5:50 pm

Здравейте,понеже започнах да се готвя за изпита за летец-пилот и искам да попитам понеже назад във форума беше писано,че плуването много помага за кандидатстването,а то ми е хоби и често го практикувам,та наистина ли помага особено за вестибуларния апарат и как по друг начин да се подготвя?
Поздрави!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет фев 05, 2016 3:20 pm

Бройките за тази година:

> "Летец-пилот” – 5 места;
> „Ръководител на въздушното движение” – 5 места;
>„Летателни апарати и авиационни двигатели“ – 8 места;
> „Авиационни, електроприборни и автоматични системи“ – 5 места;
> „Радиоелектронно оборудване на летателните апарати“ – 5 места;
> „Авиационно въоръжение“ – 5 места;
> „Навигационни, комуникационни и информационни системи” – 7 места;
> „Летищно осигуряване“ – 5 места (4 места за нуждите на Министерство на отбраната и 1 място за нуждите на Министерство на вътрешните работи);

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет фев 12, 2016 3:43 pm

Сериозно е увеличен приемът на курсанти в НВУ „Васил Левски”
11.02.2016 г.
Спирдон Спирдонов

За учебната 2016/2017 година Националният военен университет “Васил Левски” ще приеме 257 курсанти по 22 военни специализации. Това е казал днес на специална пресконференция във Велико Търново началникът на военното учебно заведение бригаден генерал Пламен Богданов. Приемът е определен като

изключително предизвикателство

по две основни причини. Първата е малкият брой завършващи средните училища. Това са младежи и девойки, родени през 1997 г. Втората е голямата заявка за прием в сравнение с последните 16 години, която е заложена в нарочна заповед на министъра на отбраната. Основанието за нея е необходимостта от военни специалисти по конкретни специалности във формированията след пет години. (Заповедта на министъра на отбраната н а http://www.mod.bg/bg/doc/zapovedi/2016/ ... 1_OX90.pdf)
Финалът на кампанията за прием на курсанти е на 12 юли. Тогава ще бъде оповестено и колко са приетите бъдещи офицери.
По отношение на

приема по военните специализации,

е съобщено на пресконференцията, че няма промяна в изискванията. Кандидатите трябва да са пълнолетни, да нямат двойно гражданство, да не са осъждани, да не са следствени, да са физически и психически здрави. Те ще преминават общообразователен тест, тест по чужд език – английски, френски или немски, изпит по физическа подготовка, медицинско освидетелстване и психологична оценка на годността. Няма нови военни специализации, по които да се извършва приема, няма и ограничения по полов признак.
Стана ясно, че е разработен проект на нова наредба за приема на курсанти във висшите военни училища. (Информация за нея на http://www.mod.bg/bg/doc/proekti_docume ... dba_N3.pdf)
И през тази година ще се признават

оценките от държавен зрелостен изпит

по математика, география и икономика, история и цивилизация, физика и астрономия, химия и опазване на околната среда, биология и здравно образование и цикъл „Философия”, положен през годините от 2008 до 2016, като заместващи оценката от общообразователния тест. Щ есе признават и оценките по същите предмети от изпити, които кандидатите са положили през 2016 година в други акредитирани висши училища.

Обучението на курсантите се провежда по военна и гражданска специалност по единен учебен план и след завършването си те получават образователно-квалификационна степен „бакалавър” по военна и гражданска специалност, военно звание „лейтенант” и назначение на длъжност във Въоръжените сили и Българската армия.

Що се отнася до

студентите,

приемът през тази година ще бъде в редовна, задочна и дистанционна форма на обучение за образователно-квалификационна степен “бакалавър” по 16 граждански специалности. Дистанционната форма е само за специалността „Стопанска логистика” и се извършва за втора година. Новите специалности са три, по една във всеки факултет: във Велико Търново - «Защита на населението и инфраструктурата”, в Шумен – „Електронни системи за охрана, наблюдение и контрол” и в Долна Митрополия – „Авиационна електроника”. Планът е в редовна форма да бъдат приети 167 студенти, за задочна 217 и за дистанционна-15. Предвижда се и прием на 8 студенти от Украйна, които имат български произход. От тази възможност могат да се възползват и други кандидати, които имат българско потекло, информира бригаден генерал Пламен Богданов.

Реално кандидат-курсантската

кампания

е започнала още на 15 септември, когато представители на НВУ са участвали в откриването на учебната година в 16 средни училища в Шумен, Враца, Габрово, Велико Търново и Плевен. Предвижда се специално подготвени екипи да проведат срещи в 304 училища в 88 града. Курсанти ще направят презентации за възможностите за прием и обучение в средните училища, които са завършили. Освен във факултетите на НВУ, предварителни изпити ще се провеждат в Пловдив, Стара Загора, Сливен, Хасково, Добрич, Бургас, Кюстендил и Монтана. Определени са общо 16 дати.

Дипломиралите се с образователно-квалификационна степен “бакалавър”, както по военните специализации, така и по гражданските специалности, могат

да продължат своето обучение

за придобиване на образователно-квалификационна степен „магистър” и образователна и научна степен „доктор” по акредитирани специалности, както в НВУ, така и във всички останали университети в страната и в страните от Европейския съюз.

Добре е

кандидатите да знаят,

че ежегодно се провеждат стажове и учебни практики във военни формирования и граждански учреждения, опознавателни пътувания в страната и чужбина. Съществува и се прилага междудържавна договореност за обмен на обучаеми и преподаватели с чуждестранни университети, висши военни училища и академии от страните – членки на НАТО и в страните от Балканския регион. Университетът има харта за участие в международната програма „Еразъм+” за обмен на обучаеми и преподаватели. По този начин обучаемите от Националния военен университет имат възможност да провеждат част от обучението си и в други висши училища (университети) в нашата страна и в чужбина, на основата на съществуващата система за натрупване и трансфер на образователни кредити.

http://www.otbrana.com/%D0%BD%D0%BE%D0% ... D0%B8_8337

sakrastev97
Регистриран: нед апр 10, 2016 4:04 pm

Непрочетено мнение от sakrastev97 » нед апр 10, 2016 4:45 pm

Здравейте, може вече да ви е писнало да слушате едно и също всяка година,но искам да попитам защото четох навсякъде и тук във форума за кандидатстването в НВУ''Васил Левски'-гр. Долна Митрополия - специалност ''Летец-Пилот''. За тази календарна година 2015/2016 който е приема има 5 свободни места та искам да попитам че гледах приемния изпит е общообразователен,физически и психо тест ако не се лъжа.Също така удвоената оценка от общообразователния тест или ДЗИ или изпит, положен през 2016 г. в друго акредитирано висше училище;
по-високата от оценките от държавния зрелостен изпит или от дипломата по български език и литература;
оценката от дипломата по история;
оценката от дипломата по математика;
единици от психологичната оценка (годност) на кандидат-курсанта;
единици от писмения тест по чужд език;
единици от изпита за физическата годност .
И някъде бях прочел че за тази точно специалност ''Летец-Пилот'' влиза и оценката от дипломата по Физика,но тук идва големия проблем.Оценките по История,Физика в дипломата са ми отлични но това е че по математика в дипломата ще имам някъде към 3,25 а просто това е ужас,просто не ми се отдава много много но седна ли да уча мога но и за това всеки ме отписва ( приятели,семейство) изобщо да не помислям за тази специалност защото няма да как да ме приемат а на мен ми е мечта това.С друго нямам проблем здрав,корав,тренирам редовно физическия изпит не ми е никакъв проблем,плувам просто тази математика ....Та искам някой който е приет просто да ми каже изобщо да се пробвам ли или само да си ми остане мечта която не мога да изпълня.Тази година завършвам Средното си образование в ПГТЕ''Хенри Форд'' - 1997г набор съм а казаха че тази година приема е 257 човека заради малката раждаемост през годината която съм роден.
Благодаря предварително. :)

Отговори