Кандидатстване в Долна Митрополия

Всичко за военната авиация в България
Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от Грозев » ср яну 16, 2013 10:02 pm

С две думи Долна Митрополия е твоето място.
Влиза се в специалност "летец-пилот" и на втората година има разпределение за самолетни и вертолетни пилоти.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
r19
Регистриран: ср сеп 26, 2012 12:34 am

Непрочетено мнение от r19 » пон яну 21, 2013 12:10 am

r19 написа:Здравейте :)
Извинявам се, че повдигам позабравената тема, но имам един малко труден въпрос.
Бях от кандидатите за тази година(70 човека за 10 места), за летец пилот.
Всичко вървеше добре, когато на един от последните прегледи във ВМА, ми откриха киста на далака(слезката) :shock:
Бях минал очен, ушен, вътрешни болести, хирург, стоматолог, УНГ(стола), невролог, психо теста и машинките за реакции и др.
Скоро си оперирах кистата, но се наложи отстраняването на целият далак. :cry:
Та въпроса ми е имам ли шанс да мина АЛК без далак?
Поздрави!
Има развитие по моя въпрос.
Ходих до ВМА и ми казаха, че няма проблем да съм годен за пилот без слезка(далак), НО само ако е бил здрав и е отстранен при нужда(примерно при катастрофа)
Понеже на моя е имало киста, макар и безубидна не съм годен дори за "кадрови войник" :shock: :shock: :shock: :o
Нямам думи просто...

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон яну 21, 2013 1:46 am

Както се казва, това не трябва да те отказва от летенето.
Гражданската авиация те зове!

Потребителски аватар
r19

Непрочетено мнение от r19 » пон яну 21, 2013 2:17 am

За мой лош късмет, не съм достатъчно финансово обезпечен за да уча за граждански пилот. :|

Потребителски аватар
M-4
Регистриран: вт мар 17, 2009 11:01 am
Контакти:

Непрочетено мнение от M-4 » пон яну 21, 2013 9:08 am

Спокойно, важното е да си жив и здрав, ако има желание, с малко късмет, нещата ще се получат. :)
НАПРЕД И НАГОРЕ!
Моите снимки в bgspotters.net

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон яну 21, 2013 6:09 pm

Хубавото на гражданската авиация е, че можеш да влезеш в нея дори на 30 - 40 години и пак да имаш достатъчно време за професионална реализация.
Важно е човек да има цели и желание. Ако тези неща са налични, няма как да не се стигне до успеха!

Стефан Тодоров
Регистриран: пон яну 21, 2013 8:34 pm

Непрочетено мнение от Стефан Тодоров » вт яну 29, 2013 10:12 pm

Здравейте! :) Аз съм на 18 години от гр.Велико Търново. Тази година ще кандидатствам в НВУ специалност летец-пилот. Следя форума и съм получил отговори на повечето от въпросите, които ме интересуват. Има едно нещо, обаче, което ме интересува по-специално и това е този въртящ се стол във ВМА. По-назад в мненията някой беше препоръчал да се тренира въртене в домашни условия. Та това, което ме интересува е - могат ли подобни тренировки реално да повишат търпимостта на тялото към такова въртене или просто всичко е на психическа основа (когато се отиде на изпита, това да не е сблъсък с нещо, което никога не е било правено досега) :?: Ще се радвам, ако ми отговори някой, който вече е минал по този път. :) Благодаря!

Потребителски аватар
r19

Непрочетено мнение от r19 » нед фев 17, 2013 1:04 am

Като се въртиш на стол може да подобриш вестибуларния си апарат. Именно него искат да проверят във ВМА.
Иначе поносимостта към въртене е "дар божи" както се изрази капитана, който ни съпровождаше от Велико Търново до София.
Да знаеш, че на стола те въртят със затворени очи и те карат да правиш различни движения на тялото(наклони наляво-надясно и напред-назад)
Ако не се изповръщаш след въртенето във ВМА, значи си успешно преминал през този "изпит" ;)
Успех!

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » нед фев 17, 2013 2:18 am

Тази чувствителност подлежи на овладяване и контрол с тренировки.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт фев 26, 2013 12:45 am

Обявиха приема в Долна Митрополия за 2013 г.
Написано от Списание АЕРО
Сряда, 20 Февруари 2013 20:44

Десет човека по специалност „летец-пилот”, 18 души по различни инженерни специалности и шестима за РВД ще бъде тазгодишния прием във факултет „Авиационен”, Долна Митрополия към Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски”. Това става ясно от заповед на министъра на отбраната Аню Ангелов от 19 февруари 2013 г.

Както и през миналата година част от бройките са за нуждите на Министерството на вътрешните работи и по-точно Специализирания отряд за въздушно наблюдение (СОВН) към Гранична полиция. Две от заявените десет бройки по специалност „летец-пилот” са за МВР, а останалите за ВВС.

По специалност „Авиационни електроприборни и автоматични системи ” са заявени шест бройки, от които пет за ВВС и една за МВР, по специалност „Летателни апарати и авиационни двигатели” бройките също са шест и също една е за МВР и пет за ВВС. По специалност „Ръководител на въздушното движение” са заявени също шест бройки, но всички те са за ВВС. По специалност „Навигационни, комуникационни и информационни системи” бройките пак са шест, пак само за ВВС.

Обявява се и приемане на обучаеми – военнослужещи, притежаващи висше образование, за придобиване на квалификация по „Военно дело”. Седем места за тази квалификация са за Командването на Военновъздушните сили.

Краен срок за подаване на документи за кандидатстване във военните окръжия по местоживеене е 4 юли 2013 г., а във НВУ – 9 юли. Кандидатите трябва да имат завършено средно образование, да са до 23 години, да са български граждани и да нямат друго гражданство, да са физически и психически здрави. За кандидати по специалност „латец-пилот” максималния ръст е 185 см и тегло до 80 кг.

Изпитите се състоят от изпит по математика, проверка за физическа и психическа пригодност, медицинско освидетелстване и тест по английски, френски или немски език.

За повече информация може да се обърнете към сайтът на НВУ – http://www.nvu.bg

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... -2013.html

belia955
Регистриран: съб фев 08, 2014 1:30 am

Re: Q&A - тема за кратки въпроси

Непрочетено мнение от belia955 » съб фев 08, 2014 1:38 am

Здравейте, понеже тази година завършвам, и се чудя по кой път да поема..Та въпроса ми е, може ли да поработя малко, след което да се върна, и дали мога да кандидатствам в военно въздушните сили.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Re: Q&A - тема за кратки въпроси

Непрочетено мнение от Грозев » съб фев 08, 2014 1:54 am

belia955 написа:Здравейте, понеже тази година завършвам, и се чудя по кой път да поема..Та въпроса ми е, може ли да поработя малко, след което да се върна, и дали мога да кандидатствам в военно въздушните сили.
Възрастта ти трябва да е под 23 за да кандидатстваш в НВУ. Така, че имаш няколко години.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср мар 19, 2014 1:32 am

Обявиха приема за Долна Митрополия
Написано от Списание АЕРО
Вторник, 18 Март 2014 21:05

10 места за пилоти и още 30 места за различни инженерни специалности и РВД бяха обявени в рамките на таз годишния прием за Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски”. Това става ясно от Заповед ОХ-57/28.01.14 на министъра на отбраната.

Местата в специалност „летец-пилот” са 10. 11 са местата в специалност „Летателни апарати и авиационни двигатели”, местата в специалност „Авиационно въоръжение“ са пет, а шестима ще бъдат приети по специалност „Навигационни, комуникационни и информационни системи”. Други осем места са за специалност „Ръководство на въздушното движение”.

Краен срок за подаване на документи за кандидатстване във НВУ е 13 юни 2014 г., като документи допълващи комплекта за кандидатстване ще се приемат до 29 юни. Кандидатите трябва да имат завършено средно образование, да са до 23 години, да са български граждани и да нямат друго гражданство, да не са осъждани, да са физически и психически здрави. За кандидати по специалност „латец-пилот” максималния ръст е 185 см и тегло до 80 кг.

Изпитите се състоят от изпит по математика, проверка за физическа и психическа пригодност, медицинско освидетелстване и тест по английски, френски или немски език.

За повече информация може да се обърнете към сайтът на НВУ – http://www.nvu.bg

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... polia.html

monka1701
Регистриран: пон мар 24, 2014 10:57 pm

Непрочетено мнение от monka1701 » пон мар 24, 2014 11:03 pm

здравейте,
искам да попитам относно медицинския преглед за летец-пилот дали ще е проблем ако виждам нещо като точица в едно око ?

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт мар 25, 2014 12:41 am

monka1701 написа:здравейте,
искам да попитам относно медицинския преглед за летец-пилот дали ще е проблем ако виждам нещо като точица в едно око ?
Привет.
Тук във Форума имаме зъболекар, но не и офталмолог, та хубаво е да идеш на един очен лекар да я види тази "точица" какво е и що е. Едва, като имаш диагноза можеш да си поговориш с лекаря (и не само с него, може да звъннеш в НВУ) дали това ще ти пречи за подобна кариера.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » вт мар 25, 2014 9:38 am

Ако виждаш артифакти, т.е. точка, за теб самия не е здравословно да си пилот, защото това може да ти коства живота. Отделно, че имаш проблем ако с очите си виждаш точка в пространството, която я няма... Чел съм че това е болест на очния нерв, така че иди се прегледай и то бързо.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

niki26
Регистриран: чет апр 17, 2014 1:52 am

Непрочетено мнение от niki26 » чет апр 17, 2014 1:59 am

Здравейте,
регистрирах се да попитам няколко въпроса.

1.Тази година колко човека ще приемат в Д.Митрополия за летец-пилот .

2. Издържах физическия тест с шестица ,а сега чакам резултатите от английския но ми казаха,че ако не съм го взел нямало смисъл да продължавам да се боря за летец-пилот това вярно ли е ?

На 22 съм на психо във В.Търново после съм на психо в София и медицински пак в Търново и в София.
Да помогнете с това психо понеже не съм ходил никога ? И някакви теми давали като всяка година били еднакви ако може малко помощ коя е темата ?

vasko95
Регистриран: вт апр 29, 2014 11:26 pm

Непрочетено мнение от vasko95 » вт апр 29, 2014 11:46 pm

Здравейте и от мен :)
Ще се повторя и аз,но няма как.Тази година завършвам и имам няколко мечти,който съм решил твърдо да следвам и една от тях е да стана пилот.Гледах изпити,дати,прегледи,АЛК,ВМА-СОФИЯ,всичко.И имам няколко въпроса:първо имам ли някакъв шанс,защото съм висок 175,второ гледах,че на прегледите има зъболекар.Чувал съм,че при един кариес те късат.Нямам проблеми с зрението,може би малко ще ми е тегаво със въртящия се стол и искам да попитам дали въобще да явявам тази година или да се подготвя за догодина.А възможно ли е да кажем карам една година във Военноморското и след това да се преместя в Долна,защото и там ще кандидатствам.Но най-много искам пилот и ще си скъсам задника да направя всичко необходимо.Ако някой може да ме посъветва,ще съм много благодарен.

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » пет май 02, 2014 11:30 pm

Здравей, Ники.

Ще се радвам ако мога да помогна относно въпросите ти с психо-прегледа. Та на въпросният не става дума за писане по дадена тема или нещо подобно. Има различни методи за определяне на физио-моториката и рефлексите на кандидатите, тестови въпроси (на които буквално няма верни и грешни отговори - от сорта на "обичате ли животните", "винаги ли си миете ръцете преди ядене" и т.н.) и беседа в свободен стил, на която просто трябва да убедиш психолога колко много искаш да станеш летец. Това е!

Човек е толкова голям, колкото са големи мечтите му... Успех !
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » пет май 02, 2014 11:39 pm

Здравей, Васко!

Ограничението в ръста е 185 сантиметра, така че с твоите 175 няма как да имаш проблеми . Иначе относно стола - няма страшно - ако имаш достатъчно добра поносимост (вестибуларна устойчивост) няма да имаш проблеми. Ако пък нямаш, колкото и да я тренираш, стола може да излъжеш, но започнат ли истинскитге полети гаранция ще ти е терсене (тренира се, но при спиране за два-три месеца, още при първите нови полети или ново въртене на стол или люлка проблемите пак се проявяват). Тъй че кандидатствай, пък каквото сабя покаже. Ако те е страх от стола, принципно не тръгваш с правилния подход (поне по моето скромно мнение) .

Поздрави и на теб, и УСПЕХ !
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Отговори