Кандидатстване в Долна Митрополия

Всичко за военната авиация в България
ogilr5
Регистриран: ср апр 13, 2011 1:35 am

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от ogilr5 » нед юли 24, 2011 12:46 pm

Един уважаван съфорумец , няма да кажа кой той ще се разпознае ...ми написа , че цитирам " Не е важно да решаваш задачи за 6 , не е важно да имаш зрение на 150% супер , а е важно ЖЕЛАНИЕТО ".......За "желанието" съм щял да разбера след години ......Не сме ли в правия път ако сме възпитавани , че да имаш желание е едно , а да имаш възможности съвсем друго ...Какво значи приятелю едно желание голо като пушка - без знания и физически и медицински данни ......Догодина или по-догодина или докато навърша 23 всяка година да кандидатствам и за космонавт да ме приемат нищо няма да е същото - нищо- хъса , желанието , времето , мястото ми беше сега след ученическата скамейка да продължа да уча и да се развивам , а не ако съм се опазил от лошата среда ...дано сега да ме повлече молейки се на сульо и пульо в частните фирми да ми даде работа за 300 лева .....Нямах намерение да споря или да засегна някой ...просто съм откровен , вече проумял всичко , което ми се случи и осъзнал , че вярата , надеждата и мечтите за всеки от нас са нещо свято , но за една обикновена неуспяла крава ....нашите цели и стремежи могат да отидат в боклука със сигурност ако не за цял живот - то за 12 месеца :):):) Жалко , много жалко ...........за държавата , която не обича старите си хора и не я интересува младото й поколение .........

Потребителски аватар
verigite
Регистриран: ср фев 03, 2010 4:15 pm

Непрочетено мнение от verigite » нед юли 24, 2011 2:32 pm

Преди доста години и аз преживях това което ти се е случило и искрeнно ти съчувствам. Това обаче не ме сломи и съумях да завърша за авио инженер. Не станах пилот. Но всеки си има път стига да ти е писaно. Не се депресираи а си търси пътя и се бори. Щом си разбрал че авиaцията ти е стихията няма какво да те спре. unstopablething :D
Последна промяна от verigite на пон юли 25, 2011 2:23 am, променено общо 2 пъти.
Изображение

ogilr5

Непрочетено мнение от ogilr5 » нед юли 24, 2011 3:18 pm

verigite написа:Преди доста години и аз преживях това което ти се е случило и искранно ти съчувствам. Това обаче не ме сломи и съумях да завърша за авио инженер. Не станах пилот. Но всеки си има път стига да ти е писно. Не се депресираи а си търси пътя и се бори. Щом си разбрал че авияцията ти е стихията няма какво да те спре. unstopablething :D

Благодаря !
Здраве , късмет и успех и на теб !!

ogilr5

Непрочетено мнение от ogilr5 » вт юли 26, 2011 4:57 pm

Схемата АЛК горе долу ми се изясни от личен опит .....Пишат нещо ей така в повечето случай без да се задълбочават , а на конвейр , защото трябва да минат 300 човека в 4 групи за прегледи !!!Секирата пада и реже където има защо , но реже и маже и там където няма проблем ...а просто трябва да се намали бройката .....Тези , които имат проблем наистина проверили и не ....отказват се и толкова , а отрязаните без здравословни проблеми , си мълчат тихомълком ,скътават се самоуспокоявайки се , че си премълчават и го правят със вътрешното самочувствие , че имат много силна мечта и мотивация и не са сломени , чакайки смирено следващата година АЛК ...не се набиват на очи , не коментират ...и следващата година "ХОП" здрави :):):) и вътре в желана специалност та дори и летци :):):) Аз обаче ще потърся правата си и не защо не съм приет , а защо няма и не ми дават снимка и изследване , доказващо поставената ми от еди коя си некадърница крайна диагноза ....Ще направя консулт със светило в тази област и на базата неговото заключение и мнение ще попитам и чрез телевизията докога връзкари и неудачници във ВМА ще се превръщат в убийци на момчешки мечти .....Ще попитам и защо ако не мога да бъда подложен на натоварване за летец-пилот , то съм дискриминиран да уча наземна специалност ...след като и самата комисия използва израза "ти не си болен " .....ама....Е ще видим това "ама" ...Вживяват се на държава в държавата от АЛК , още по-лошо вживят се на крайна инстанция ...още по-лошо вживяват се на Господ , а не са ........!!! Едно мога да кажа ...мълчанието по едни проблеми случващи се в нашето общество ...., тяхното замазване и некоментиране за да се решават персонално и индивидуално не помагат нещата да станат по-добре , а после всички се питаме защо държавата ни е на това дередже .......Докато не се научим да се дава гластност на подобни низости ....до никъде няма да се достигне ....За мен и за другите порязани без причина момчета ...света не свършва ние сме само на по 18-19-20 години ...След като не ни искат наши ....може напред във времето да ни поискат чужди ....и ако досега е било важно да сме при "нашите" .....ни се показва , че май доста сме се пообъркали , че те не ни искат ...а когато някой не го искат някъде ......той просто си взема шапката и се оглежда в реалността къде може да си сбъдне мечтите ....., къде могат да му дадат шанс да се учи и да се развива за да сбъдне мечтите си ! Една мечта не се сбъдва само тогава , когато човек се откаже от нея и никоя бълха във ВМА и АЛК няма сила да го направи .....просто мечтата няма граница ......и няма как да свършва във ВМА София :)

ketal
Регистриран: съб окт 18, 2008 12:59 pm

Непрочетено мнение от ketal » вт юли 26, 2011 5:43 pm

ogilr5 написа:Схемата АЛК горе долу ми се изясни от личен опит .....Пишат нещо ей така в повечето случай без да се задълбочават , а на конвейр , защото трябва да минат 300 човека в 4 групи за прегледи !!!Секирата пада и реже където има защо , но реже и маже и там където няма проблем ...а просто трябва да се намали бройката .....Тези , които имат проблем наистина проверили и не ....отказват се и толкова , а отрязаните без здравословни проблеми , си мълчат тихомълком ,скътават се самоуспокоявайки се , че си премълчават и го правят със вътрешното самочувствие , че имат много силна мечта и мотивация и не са сломени , чакайки смирено следващата година АЛК ...не се набиват на очи , не коментират ...и следващата година "ХОП" здрави :):):) и вътре в желана специалност та дори и летци :):):) Аз обаче ще потърся правата си и не защо не съм приет , а защо няма и не ми дават снимка и изследване , доказващо поставената ми от еди коя си некадърница крайна диагноза ....Ще направя консулт със светило в тази област и на базата неговото заключение и мнение ще попитам и чрез телевизията докога връзкари и неудачници във ВМА ще се превръщат в убийци на момчешки мечти .....Ще попитам и защо ако не мога да бъда подложен на натоварване за летец-пилот , то съм дискриминиран да уча наземна специалност ...след като и самата комисия използва израза "ти не си болен " .....ама....Е ще видим това "ама" ...Вживяват се на държава в държавата от АЛК , още по-лошо вживят се на крайна инстанция ...още по-лошо вживяват се на Господ , а не са ........!!! Едно мога да кажа ...мълчанието по едни проблеми случващи се в нашето общество ...., тяхното замазване и некоментиране за да се решават персонално и индивидуално не помагат нещата да станат по-добре , а после всички се питаме защо държавата ни е на това дередже .......Докато не се научим да се дава гластност на подобни низости ....до никъде няма да се достигне ....За мен и за другите порязани без причина момчета ...света не свършва ние сме само на по 18-19-20 години ...След като не ни искат наши ....може напред във времето да ни поискат чужди ....и ако досега е било важно да сме при "нашите" .....ни се показва , че май доста сме се пообъркали , че те не ни искат ...а когато някой не го искат някъде ......той просто си взема шапката и се оглежда в реалността къде може да си сбъдне мечтите ....., къде могат да му дадат шанс да се учи и да се развива за да сбъдне мечтите си ! Една мечта не се сбъдва само тогава , когато човек се откаже от нея и никоя бълха във ВМА и АЛК няма сила да го направи .....просто мечтата няма граница ......и няма как да свършва във ВМА София :)
Това, че искаш да си търсиш правата е супер.Поздравления.
Моя съвет към теб е да починеш ден два, след което да отидеш при някой независим лекар.Доколкото помня от постовете ти имаш "проблем" с клапа на сърцето.Отиди при някой кардиолог и се изследвай.Ако той прецени, че нямаш проблеми, консултирай се и с 2ри кардиолог.Тогава като имаш заключение на двама независими специалисти отиди в НВУ и им скъсай гащите.Тогава вече няма да е "на гол тумбак чифте пищови" и ще имаш солидна основа да ги обвиняваш.
Желая ти искрено успех.Ако наистина са те отхвърлили безпричинно-СКЪСАЙ ГИ!
РУД на максимал.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » съб юли 30, 2011 12:14 pm

Класираха новите курсанти във факултет „Авиационен”
Написано от Списание АЕРО
Петък, 29 Юли 2011 19:29

Комисия, назначена със заповед на министъра на отбраната извърши вчера, 28 юли, класиране на кандидатите за курсанти в НВУ „Васил Левски” – Прием 2011 и в частност курсантите, които ще се обучават във факултет „Авиационен”, Долна Митрополия. Приети са десет човека за специалност „летец-пилот” и 27 човека в инженерни специалности за ВВС.
Десетимата курсанти, които ще се обучават за специалност „летец-пилот” са избрани от 17 човека, които са преминали успешно изпитите си и са обявени за от авиолекарската комисия за годни за тази специалност. Преди ситото на авиолекарите, кандидатите за пилотска професия са били около 60.
Двама от бъдещите военни пилоти са жени - Бетина Дикова и Анелия Атанасова. Те са първите жени, които са приети в Долна Митрополия след като през март 2011 г. падна ограничението жени да заемат само определени позиции в армията. До сега почти всички жени военни пилоти бяха насочвани към вертолетната авиация. Така чисто теоретично е възможно някоя от тези две курсантки да бъде пилот на реактивен боен самолет от състава на ВВС.

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... ionen.html
Anyone who fights for the future, lives in it today

ogilr5

Непрочетено мнение от ogilr5 » вт авг 02, 2011 5:08 pm

Благодаря за позитивното отношение и подкрепата !

От НВУ ми обясниха , че разбира се , че мога да си търся правата , НООООоооооооооооо те не могат да вземат никакво отношение и са "длъжни да се съобразяват САМО и ЕДИНСТВЕНО със заключението на АЛК " .........и какво става ...кръга се затваря ...АЛК е "държава в държавата" и аз не от 2 , а от 8 места да взема резултат , че съм здрав и не ми пречи поне за наземна специалност .......нищо не мога да променя ...Е когато човек разбере , че каквото и да прави е предварително обречен , то е ясно , че нищо не е необходимо да прави .....
Може би един ден ще попитам чрез медийте защо при НВУ или където се иска лекарска /медицинска комисия тя , тази комисия не се събира ПЪРВА за да каже кой по нейните критерий е годен / негоден или за какво е годен ...а не да се събират пари , курсове , нощувки , изпити ........и давенето да става на края на Дунава .....Защо изпълняваме по време на тестовете лицеви опори , коремни преси и 1000 м и дрън - дрън ...след което излиза , че ако влезем да учим това или онова и правим нещо подобно ще умрем ...Логика военна , та чак я няма .....
Както и да е ..............Не съм се отказал и ще разбутам ако мога този въпрос , защото е каца с .........и или ще се похлупи да си мерише локално или ще направя така , че да се размирише в по-голям диапазон ...На 2-3 или 5 момчета да отворя очите и /или да помогна на 4-ма родители като моите да не си хвърлят кърваво изкараните пари на вятъра все ще си е струвало ...
ogilr5 написа:Схемата АЛК горе долу ми се изясни от личен опит .....Пишат нещо ей така в повечето случай без да се задълбочават , а на конвейр , защото трябва да минат 300 човека в 4 групи за прегледи !!!Секирата пада и реже където има защо , но реже и маже и там където няма проблем ...а просто трябва да се намали бройката .....Тези , които имат проблем наистина проверили и не ....отказват се и толкова , а отрязаните без здравословни проблеми , си мълчат тихомълком ,скътават се самоуспокоявайки се , че си премълчават и го правят със вътрешното самочувствие , че имат много силна мечта и мотивация и не са сломени , чакайки смирено следващата година АЛК ...не се набиват на очи , не коментират ...и следващата година "ХОП" здрави :):):) и вътре в желана специалност та дори и летци :):):) Аз обаче ще потърся правата си и не защо не съм приет , а защо няма и не ми дават снимка и изследване , доказващо поставената ми от еди коя си некадърница крайна диагноза ....Ще направя консулт със светило в тази област и на базата неговото заключение и мнение ще попитам и чрез телевизията докога връзкари и неудачници във ВМА ще се превръщат в убийци на момчешки мечти .....Ще попитам и защо ако не мога да бъда подложен на натоварване за летец-пилот , то съм дискриминиран да уча наземна специалност ...след като и самата комисия използва израза "ти не си болен " .....ама....Е ще видим това "ама" ...Вживяват се на държава в държавата от АЛК , още по-лошо вживят се на крайна инстанция ...още по-лошо вживяват се на Господ , а не са ........!!! Едно мога да кажа ...мълчанието по едни проблеми случващи се в нашето общество ...., тяхното замазване и некоментиране за да се решават персонално и индивидуално не помагат нещата да станат по-добре , а после всички се питаме защо държавата ни е на това дередже .......Докато не се научим да се дава гластност на подобни низости ....до никъде няма да се достигне ....За мен и за другите порязани без причина момчета ...света не свършва ние сме само на по 18-19-20 години ...След като не ни искат наши ....може напред във времето да ни поискат чужди ....и ако досега е било важно да сме при "нашите" .....ни се показва , че май доста сме се пообъркали , че те не ни искат ...а когато някой не го искат някъде ......той просто си взема шапката и се оглежда в реалността къде може да си сбъдне мечтите ....., къде могат да му дадат шанс да се учи и да се развива за да сбъдне мечтите си ! Една мечта не се сбъдва само тогава , когато човек се откаже от нея и никоя бълха във ВМА и АЛК няма сила да го направи .....просто мечтата няма граница ......и няма как да свършва във ВМА София :)

MiMo94
Регистриран: вт ное 15, 2011 12:53 am
Контакти:

Учебно заведение - Долна Митрополия (специалности, приемане)

Непрочетено мнение от MiMo94 » вт ное 15, 2011 1:04 am

Здравейте тази вечер се регистрирах във форума и съм нов :) Понеже другата година завършвам училище и имам голямо желание да уча нещо в сферата на авиацията. Някой от Вас би ли ми казал дали все още съществува учебното заведение в Долна Митрополия, какви специалности има и по какъв начин става приемането. Благодаря предварително ! :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт ное 15, 2011 9:54 pm

MiMo94, в тази тема ще намериш доста информация. Прегледай я.
Ако след това имаш още въпроси, заповядай!

MiMo94
Регистриран: вт ное 15, 2011 12:53 am
Контакти:

Непрочетено мнение от MiMo94 » ср ное 16, 2011 1:11 am

Да прегледах я, мерси за информацията, но само не разбрах наистина ли трябва да си с ръст до 185см. за да отговаряш на изискванията ? :)

Потребителски аватар
M-4
Регистриран: вт мар 17, 2009 11:01 am
Контакти:

Непрочетено мнение от M-4 » ср ное 16, 2011 8:46 am

Здравей, предполагам, че 1-2 см отгоре няма да са проблем, ако всичко друго ти е добре.
НАПРЕД И НАГОРЕ!
Моите снимки в bgspotters.net

С.Иванов
Регистриран: ср ное 23, 2011 8:49 am

Непрочетено мнение от С.Иванов » ср ное 23, 2011 8:50 am

здравейте,
искам да попитам за физическите упражнения - едно след друго ли се изпълняват?
ако не, през какъв времеви интервал?

Мерси

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет ное 25, 2011 3:55 am

MiMo94 написа:Да прегледах я, мерси за информацията, но само не разбрах наистина ли трябва да си с ръст до 185см. за да отговаряш на изискванията ? :)
Да, наистина.
Медицинската комисия е най-дребното сито. Минеш ли там си почти 100% вътре!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет мар 02, 2012 12:13 am

Успех на всички кандидатстващи!

Обявиха приема за Долна Митрополия за 2012 г.
Написано от Списание АЕРО
Четвъртък, 01 Март 2012 19:02

Десет човека по специалност „летец-пилот” и 12 души по различни инженерни специалности ще бъде тазгодишния прием във факултет „Авиационен”, Долна Митрополия към Националния военен университет (НВУ) „Васил Левски”. Това става ясно от заповед на министъра на отбраната Аню Ангелов от 28 февруари 2012 г.
Новото тази година е, че част от бройките са за нуждите на Министерството на вътрешните работи и по-точно Специализирания отряд за въздушно наблюдение (СОВН) към Гранична полиция. Две от заявените десет бройки по специалност „летец-пилот” са за МВР.
По специалност „Радиоелектронно оборудване на летателни апарати” са заявени четири бройки, от които две за ВВС и две за МВР, по специалност
„Летателни апарати и авиационни двигатели” бройките също са четири и също са поделени между МВР и ВВС. По специалност „Летищно осигуряване” са заявени също четири бройки, но всички те са за ВВС.
Краен срок за подаване на документи за кандидатстване във военните окръжия по местоживеене е 4 юли 2012 г., а във НВУ – 10 юли. Кандидатите трябва да имат завършено средно образование, да са до 23 години, да са български граждани и да нямат друго гражданство, да са физически и психически здрави. За кандидати по специалност „латец-пилот” максималния ръст е 185 см и тегло до 80 кг.
Изпитите се състоят от изпит по математика, проверка за физическа и психическа пригодност, медицинско освидетелстване и тест по английски, френски или немски език.
За повече информация може да се обърнете към сайтът на НВУ – www.nvu.bg

http://aeropress-bg.com/novini/36-news/ ... -2012.html

Shadow
Регистриран: чет мар 01, 2012 10:07 pm

Непрочетено мнение от Shadow » пет мар 02, 2012 3:23 pm

Много маймуни на един клон.

nikichBG
Регистриран: пет апр 06, 2012 1:18 pm

Непрочетено мнение от nikichBG » пет апр 06, 2012 1:25 pm

Значи относно авиолекарската комисия. Аз имам острота на зрението на дясното око 0, на лявото +0,5 проблем ли е защото разбрах че едно момче минало, а имало същата острота като моята, благодаря предварително !

cskasofia
Регистриран: пон юни 04, 2012 7:58 pm

Непрочетено мнение от cskasofia » пон юни 04, 2012 8:08 pm

Здравейте! Понеже виждам, че сте доста запознати с кандидатстването в Долна Митрополия, искам да задам следния въпрос:
В момента завършвам втори курс в ТУ, специалност АТТ. Възможно ли е да се преместя в Долна Митрополия, в специалност "летец-пилот"? Прекалено късно ли е вече и ако не е - трябва ли да минавам някакви изпити, предполагам най-малко ще трябва да мина лекарска комисия.

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » пон юни 04, 2012 9:20 pm

Имаше някакво ограничение до 23 години за кандидатстване, но не съм сигурен дали е валидно още. Има сайт на НВУ, там проверете.

cskasofia
Регистриран: пон юни 04, 2012 7:58 pm

Непрочетено мнение от cskasofia » пон юни 04, 2012 10:43 pm

Да, знам за ограничението(по-нагоре в темата пишеше за него), но аз съм на 21 и това не е никакъв проблем.

Crash
Регистриран: ср юли 27, 2011 5:51 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Crash » вт юни 05, 2012 6:34 pm

Здрасти, колега!

Почти сигурен съм, че трябва да кандидатсваш отново, все пак освен гражданската специалност се изучава и военна. Имам колеги студенти (не курсанти) от Техническия, на които са им признали някои изпити, но нищо повече.

Поздрави!
Изображение

Отговори