Кандидатстване в Долна Митрополия

Всичко за военната авиация в България
Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от Байко » чет дек 31, 2009 10:49 pm

Споко, бе приятел, стола е най-голямото шоу! Връткат те на ролокостера, и то без пари... Не се стягай толкова. Ако толкова се плашиш, какво ще стане един ден като литнеш?!
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » нед яну 03, 2010 2:00 am

Тия столове се намират в УНГ кабинетите най-малко във военните болници (бивши вече май) по градовете. Не може да няма в някой склад останало нещо. Обикновен въртящ стол за бюро няма да ти свърши работа, защото не се върти достатъчно свободно и няма инерция, освен това ако те въртят на ръка се получава един такъв гаден момент, когато ръката на приятелчето ти дозасилва стола. Все пак е нещо де...
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

DARGON
Регистриран: чет дек 17, 2009 6:28 pm

Непрочетено мнение от DARGON » нед яну 03, 2010 7:31 pm

Не ме е страх от стола.. а от това ,че няма да издържа.. качвал съм се на всякакви работи от рода на: бънджи , гондоли и Много страшни "люлки" в австрия в Пратера.. не ме е страх от такива работи напротив изпитвам огромно удоволствие от адреналина.. Но 1то ми приятелче са го скъсали точно на стола.. издраифал се е много бързо.. той ми каза какво са го карали да прави: да се наведжда както каза Neno Er@ и да си клати главата настрани вкъщи аз се вартя на моя стол самичак.. справям се горе долу и се вартя стабилно (доста бързо) и когато започна да си местя главата на някаде .. просто в корема ми става адската каша.. и нз направо усещам как след 10 секунди ще се издрайфам.. това е и в следствие на моето обилно хранене тъй като с този фитнес трябва да се хапва сериозно.. и така..

Благодаря много за съветите !

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » нед яну 03, 2010 7:50 pm

Ти и с фитнеса не прекалявай. Не е много полезно за ставите и за гръбначния стълб и врата. Авиолекарите във ВМА са големи противници на силовите тренировки!
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Гинев
Регистриран: вт дек 30, 2008 2:31 pm

Непрочетено мнение от Гинев » нед яну 03, 2010 8:07 pm

Байко сподели една наистина голяма истина! Бягай!Бягането развива всичко.Плувай! Ако искаш прави по 50 лицеви и коремни всяка вечер, но я карай по-полека. И си направи режимче.Задължително 8 часа съм в денонощието. Приемай повечко плодове! Лично аз в 10 и 11 клас лятната ваканция бягах всяка сутрин по 9-10 км на близкия стадион. Ставах в 5 и 10 и се прибирах в 7 .Взимах душ, закусвах и си лягах до 10.След това денят започва със свежи сили и добро настроение. Не бягай в няй-голямата жега.Преди време се направих на смел мъж ( 11 клас) , та историята е следната :arrow: след училище , обядвах и бегом към стадиона. Изчаках около 1 час да се смели храната и започнах тичането. Направих 24 обиколко ( 400 метра всяка една ) ... и реших да спирам.В един момент се бях увлякъл толкова много,че не бях пийнал дори една капка вода.Устните ми бяха сухи, а в устата имах вкус на сол...Реших да спирам, но тук беше изненадата :arrow: не можех, краката ми продължаваха и чак се стреснах. Така ми трябваха около 50-60 метра да спра. Т.е. прекалих с нагласата за успех. Та и ти не прекалявай с фитнеса. :wink: :wink: :wink:

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » нед яну 03, 2010 10:40 pm

От фитнеса се получава срастване ли беше (?) на един от прешлените около кръста.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » нед яну 03, 2010 11:30 pm

DARGON няма нужда толкова много от фитнеса, вервай ми :lol: :arrow:
колегата и без фитнес се справя прекрасно и с усмивка приема предизвикателствата на професията
Изображение

DARGON

Непрочетено мнение от DARGON » пон яну 04, 2010 10:55 pm

е да знам ,но фитнеса ми е вече някак си част от живота и просто някак си не мога без него.. м.. като всеки друг спорт .. започваш и ти е кеф да го правиш .. целта ми не е да съм силен/огромен/бърз/да се бия просто искам да изглеждам добре и като се видя в огледалото да се кефя на себе си. Дано да нямам проблеми с това ,но надявам се няма да имам.

Сега започвам всеки ден (или поне всеки когато мога) да се въртя здраво на стола в нас и тъй като в момента се вартя по 20 оборота в 1та страна 20 в другата и спирам защото иначе ми прилошава.. ще започна и лека, полека да изпълнявам тези опражнения с превеждането.

Благодаря ви на всички за съветите !!

Mario_Shinobi
Регистриран: пон яну 04, 2010 10:43 pm

Новак-мечтател

Непрочетено мнение от Mario_Shinobi » пон яну 04, 2010 11:05 pm

Здравейте на всички и за много години.Така.Въпросът ми може би ще се стори доста глупав на доста хора от форума,но го приемам защото очаквам отговори от комптентни хора,които очаквам да намеря тук.Към темата.В момента съм на 19 години-завърших техникум-в 10 клас много се бях запалил по военна авиация но вуйчото на майка ми ме отказа тогава с думите:"Дори и да разбираш математиката и физиката и т.н. в факултета на Велико Търновския обучават по 15-на кадъра на година,което означава че се стига дотам чрез връзки
"-това май беше достатъчно да ме откаже.От тогава се занимавах по какви ли не начини с летящи предмеи-сега съм на тематика авио-моделистика-изтребители което отново разпали мечтата ми един ден да бъда във въздуха.Наскоро пак говорих с "вуйчото" и каза че са намалили броя на обучаващите на 5-6.Та имам ли аз някакъв шанс да вляза като пилот летец в този факултет (към Велико Търново).Приемам всякакви критики.А също така дочух по ТВ,но не достатъчно,а не мога да го намеря и из нета никъде...-били отворили нов колеж в насока гражданска авиация-2-годишен бил и т.н.Ако може и няколко думи за това-екстра.Благодаря предварително на всички и пожелавам на всички летци много безаварийни! :roll:
неуспял кандидат пилот-летец

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Re: Новак-мечтател

Непрочетено мнение от HORNISE » пон яну 04, 2010 11:21 pm

Здравей Марио, ето две теми които ще са ти полезни и предполагам ще отговорят на много от въпросите ти:

Относно военното училище и относно ЧТК.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

DARGON

Непрочетено мнение от DARGON » нед яну 10, 2010 4:17 pm

:shock: Какво разбрах днес.. ,че всички курсанти са пуснати в принудителна отпуска до март месец ! Защото бюджета е ограничен ! Това знчи ли ,че може да остани нулева година и да няма прием ????

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » нед яну 10, 2010 4:41 pm

Това, което си разбрал (за много голямо съжаление) е истина, но дълбоко се съмнявам, че ще има нулев прием през 2010 г.
От изключително сигурен източник разбрах, че са планирали миналогодишният рекорден прием да бъде още по рекорден (24 човека!), но са се разколебали дали ще има достатъчно на брой качествени кандидати (за съжаление с право). Така, че ВВС имат нужда от пилоти, въпросът е за тази година точно колко ще е приема. Заповедта на министъра ще стане факт към края на февруари или началото на март. Ако разбера нещо преди това ще пиша.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Белята
Регистриран: съб ное 14, 2009 4:59 pm

Непрочетено мнение от Белята » ср яну 13, 2010 10:00 pm

Mario_Shinobi написа:Здравейте на всички и за много години.Така.Въпросът ми може би ще се стори доста глупав на доста хора от форума,но го приемам защото очаквам отговори от комптентни хора,които очаквам да намеря тук.Към темата.В момента съм на 19 години-завърших техникум-в 10 клас много се бях запалил по военна авиация но вуйчото на майка ми ме отказа тогава с думите:"Дори и да разбираш математиката и физиката и т.н. в факултета на Велико Търновския обучават по 15-на кадъра на година,което означава че се стига дотам чрез връзки
"-това май беше достатъчно да ме откаже.От тогава се занимавах по какви ли не начини с летящи предмеи-сега съм на тематика авио-моделистика-изтребители което отново разпали мечтата ми един ден да бъда във въздуха.Наскоро пак говорих с "вуйчото" и каза че са намалили броя на обучаващите на 5-6.Та имам ли аз някакъв шанс да вляза като пилот летец в този факултет (към Велико Търново).Приемам всякакви критики.А също така дочух по ТВ,но не достатъчно,а не мога да го намеря и из нета никъде...-били отворили нов колеж в насока гражданска авиация-2-годишен бил и т.н.Ако може и няколко думи за това-екстра.Благодаря предварително на всички и пожелавам на всички летци много безаварийни! :roll:
Ако си силен в краката, слаб в главата и имаш връзки, то мястото ти в търновското военно-въздушно/циркаджииско училище! е гарантирано. Ако имаш коефицент на интелигентност по-голям от номера на обувките ще послушаш уйчето и няма да припариш до нищо що е военно.

flogger
Регистриран: ср яну 13, 2010 10:21 pm

Непрочетено мнение от flogger » ср яну 13, 2010 10:40 pm

Белята написа:
Mario_Shinobi написа:Здравейте на всички и за много години.Така.Въпросът ми може би ще се стори доста глупав на доста хора от форума,но го приемам защото очаквам отговори от комптентни хора,които очаквам да намеря тук.Към темата.В момента съм на 19 години-завърших техникум-в 10 клас много се бях запалил по военна авиация но вуйчото на майка ми ме отказа тогава с думите:"Дори и да разбираш математиката и физиката и т.н. в факултета на Велико Търновския обучават по 15-на кадъра на година,което означава че се стига дотам чрез връзки
Ако си силен в краката, слаб в главата и имаш връзки, то мястото ти в търновското военно-въздушно/циркаджииско училище! е гарантирано. Ако имаш коефицент на интелигентност по-голям от номера на обувките ще послушаш уйчето и няма да припариш до нищо що е военно.
Празни приказки.....който е силен с главата няма да се поколебае от връзки. Предела на възможностите за всеки човек са до обхвата на мечтите му :!:
Който иска постига, който не може - намира причина :!:

Николов
Регистриран: съб дек 19, 2009 10:01 pm

Непрочетено мнение от Николов » ср яну 13, 2010 11:36 pm

Вече нямам търпение да полетя и април месец (живот и здраве) ще се запиша на курсове по парапланеризъм (въпреки че още от сега си приказвам с инструктора - интерсувам се, питам - обяснява ми... Чудя се дали това ще ми даде някъква представа и изобщо дали ще ми помогне с нещо свързано с ВВУ ?

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет яну 14, 2010 12:30 am

Николов написа:Вече нямам търпение да полетя и април месец (живот и здраве) ще се запиша на курсове по парапланеризъм (въпреки че още от сега си приказвам с инструктора - интерсувам се, питам - обяснява ми... Чудя се дали това ще ми даде някъква представа и изобщо дали ще ми помогне с нещо свързано с ВВУ ?
Гледай да не се пребиеш някъде с тия неща.
Иначе ако можеш да си го позволиш, направи един - два мотивационни полета с истински самолет. Повечето учебни центрове у нас предлагат тази услуга.

Потребителски аватар
Дамянов
Регистриран: ср фев 03, 2010 11:01 pm

Непрочетено мнение от Дамянов » ср фев 03, 2010 11:14 pm

Здравейте на всички.Изчетох цялата тема и доста неща ми станаха ясни,но все още из главата ми се въртят много въпроси.Ученик съм от 11 клас и живот и здраве догодина ми предстои кандидатстване.Доста съм посредствен в ученето и единственото нещо от което доло горе рабирам е математика.Но едно е сигурно,че авиацията ме влече.Син съм на бивш военен и един вид искам да се докажа както пред него така и пред себе си.Интересуваме какво представлява изпита по математика и дали някъде мога да намеря миналогодишни варианти.Мои познати ми казаха,че изпита бил много труден и приемали само с шестици както и на матурата така и на изпита.Също така ме интересува дали има изпити по други предмети.Мерси предварително. Поздрав: Обратен Ефект - Полет :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт фев 16, 2010 12:22 am

В петък е излязла наредбата за кандидатстване в НВУ и в частност факултет "Авиационен".
Местата тази година са за 14 летци, петима инженери по радиоелектронно оборудване, петима инженера по самолета и двигателя, петима оръжейници и петима РТВ.
Пълният текст на наредбата ще намерите на линка по-долу.
Успех на всички кандидати!!!
:arrow: http://www.md.government.bg/bg/document ... H1_NVU.pdf

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » вт фев 16, 2010 12:30 pm

Ето нещо много интересно и важно за всички кандидати :arrow:
Най-често срещани заболявания, водещи до дисквалификация на кан-дидати за обучение във висше военно училище:
Вродени сърдечни малформации; Артериална хипертония; Бронхиална астма, туберкулоза; Ерозивни гастродуоденити; Язва на стомаха и дванадесетопръстника; Хепатит А – до 1 год. от заболяването, без усложнения; Хепатит В и С; Диабет; СПИН; Кръвни заболявания (анемии, левкози и др.); Бъбречно-каменна болест; Жлъчно-каменна болест; Изкривявания на гръбначния стълб; Вродени аномалии; Съдови заболявания; Вътрешночерепни травми, мозъчни сътресения, мозъчна контузия; Травми и увреди на периферната нервна система (парези, парализи и лезии на пери-ферни нерви); Увреждания на междупрешленните дискове на гръбначния стълб (дискови протру-зии, дискови хернии); Епизодични и пароксизмални разстройства (епилепсия и еквиваленти); Вродени аномалии на нервната система (спина бифида); Неврит на слуховия нерв; Изкривена носна преграда (затруднено носно дишане); Ринитис алергика; Смущения във вестибуларния апарат; Кривогледство; Увреждане на ретината и зрителния нерв; Употреба на психоактивни вещества (наркотици, седативни и успокояващи медика-менти, психостимуланти, енергийни напитки); Злоупотреба или зависимост от алкохол; Личностови разстройства; Психотични разстройства; Афективни разстройства; Преживян тежък стрес в рамките на последната година, който причинява периодична или постоянна тревожност, проблеми със съня, а мислите и емоциите постоянно са ангажи-рани с преживяната психотравма; Псориазис; Витилиго по откритите части;
Алопеция; Акне-тежка форма; Хронична уртикария; Множество кариеси или зъбни корони.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт фев 16, 2010 4:31 pm

Употреба на психоактивни вещества (наркотици, седативни и успокояващи медика-менти, психостимуланти, енергийни напитки);
Не, че нещо но този текст отписва почти 95% от кандидатите, които пият кафе, или кола, или още по-лошо - мешат двете :lol:

Отговори