Кандидатстване в Долна Митрополия

Всичко за военната авиация в България
Гинев
Регистриран: вт дек 30, 2008 2:31 pm

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от Гинев » съб дек 12, 2009 11:23 am

EfiDriN написа:А бихте ли ми дали малко съвети ... обсъдих с баща си вариантите за кандидатстване и той е на мнение ,че по-добре е да съм кандидатствал за пилот като гражданска авиация а не като военен пилот (а пък аз искам военен). Той ми казва,че военните пилоти почти не летяли заразлика от тези във гражданската авиация .... какво е вашето мнение по въпроса :? много ще се радвам да чуя и вашите мнения и някой съвет .

Предварително ,Благодаря :)
Ако имаш пари за гражданска авиация, добре!Но там скуката е пълна, все пак всичко си има предимства и недостатъци.Във военната авиация не се лети толкова много, но като започнат полетите става повече от интересно :wink:

Потребителски аватар
Neno Er
Регистриран: чет юли 17, 2008 1:59 pm

Непрочетено мнение от Neno Er » съб дек 12, 2009 2:43 pm

EfiDriN написа:... военните пилоти почти не летяли заразлика от тези във гражданската авиация ....
В гражданската авиация за разлика от военната си повече летец отколкото пилот.
чичо Нено
В авиацията което става и в цирка не става.
доработен и подарен от Svetli Georgiev

EfiDriN
Регистриран: вт дек 08, 2009 10:10 pm

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 6:59 pm

А ..ей я разликата между "летец" и "пилот" :o пфф много съм раздвоен ... а защо трябвало да имаш пари за гражданска авиация ? данеби убочението да е по-скъпо или нещо ...?

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » съб дек 12, 2009 7:48 pm

Mеко казано по-скъпо , но по-скъпо за теб.

EfiDriN

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 7:59 pm

хмм... ще я разуча тая работа :) ... мерси за инфото :) решен съм сериозно да кандидатствам като пилот ... и ще го направя , единственно тая тъпа математика ме затруднява иначе нищо друго не ме спира :wink:

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » съб дек 12, 2009 8:09 pm

EfiDriN написа:хмм... ще я разуча тая работа :) ... мерси за инфото :) решен съм сериозно да кандидатствам като пилот ... и ще го направя , единственно тая тъпа математика ме затруднява иначе нищо друго не ме спира :wink:
Това е много важно условие.Професията изисква познания по различни технически науки, където математиката е основа.Наблягай сериозно и ще имаш успех. Математиката ще те следва плътно поне до 3 курс :wink: Поздрави и успех

EfiDriN

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 8:14 pm

Гинев, мерси за подкрепата :) ... по въпроса с математиката , наблягам на нея ,колкото и да не я харесвам ....мечтата се следва до последно :D колкото и детско да звучи

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » съб дек 12, 2009 8:23 pm

Най-важното е да ... ВЯРВАШ! ( това е самата истина, другото от сорта връзки и пр. ги остави, ако си подготвен няма какво да те спре, само трябва да го искаш много) :wink:

EfiDriN

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 8:27 pm

А спокойно ;) знам как да се боря :D до ся се без връзки съм се оправял ... трява и тук да съм така

EfiDriN

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 8:38 pm

имам последен един въпрос ... колко време е обучението на един военен пилот и кога действително може да се качиш на самолет :roll: :?:
Последна промяна от EfiDriN на съб дек 12, 2009 10:00 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Jack Bauer
Регистриран: ср окт 03, 2007 9:25 pm

Непрочетено мнение от Jack Bauer » съб дек 12, 2009 9:48 pm

Внимавай само с правописа...

EfiDriN

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 9:57 pm

извинявам се :) в бързината .... грешки правя .... Има ли някой ,които знае отговора на въпроса ми ? :(

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » съб дек 12, 2009 10:00 pm

По документи и нормативни актове още на 2-рата година след проведени два парашутни скока, които са задължителни, но действителността е друга.Всичко зависи от ресурсите, с които разполага ВВС и в частност ВВУБ.

EfiDriN

Непрочетено мнение от EfiDriN » съб дек 12, 2009 10:22 pm

Един вид, има ли пари летим ... няма ли ... седим :( като знам ,че в Милата ми родина се парите не достигат повече ще е 2рото ,но все някога ще има и добри дни :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср дек 16, 2009 3:05 am

EfiDriN, баща ти, за съжаление, е прав! Бащите почти винаги са прави де, но това човек почва да го осъзнава наближавайки 30-те.
Ситуацията във ВВС наистина е такава, че младите пилоти летят много малко (за съжаление доста и от по-възрастните им колеги са на същия хал). Сега е така, докато дойде твоето време, всички се надяваме, че ще бъде по друг начин.

Гражданската авиация си има своите плюсове разбира се, като доста по-висока заплата например. Не е точно така, че се става цивилен пилот само с много пари. Все още има държавна поръчка за пилоти в Техническия университет в София, където с повече търпение, късмет, учене, и почти без пари се става граждански пилот. Ако разполагаш с 30 - 40 000 евро (или има от къде да вземеш) в България има и достатъчно учебни центрове, които ще те направят пилот. Варианти за обучение има и навън (някой казва, че така е по-евтино, други не са на това мнение, въпросът е дискусионен).

Можеш да направиш и това, което правят повечето военни пилоти в белите страни. След като дадат 10 - 15 години на ВВС, се отдават на цивилна кариера.

Вариантите са много. Питай, проучвай и открий кое е най-доброто за тебе.
Anyone who fights for the future, lives in it today

DARGON
Регистриран: чет дек 17, 2009 6:28 pm

Кандидатстване в Долна Митрополия нужда от съвет..

Непрочетено мнение от DARGON » чет дек 17, 2009 6:55 pm

Здравейте! На 18 съм .. 12 ти клас и тази година ще се явявам на кандидат-студентски изпити. Мечтата ми е да "видя света от птичи поглед" :D имам 2ма познати които кандидатстваха в Долна Митрополия за пилоти ,но само 1я успя да влезе. Те ми обясниха отгоре отгоре как стоят нещата с изпитите .. ,но като ги попитах как са тренирали за различните изпити ми казаха "ами не съм просто на касмет" ,но аз съм твърдо решен и искам наистина да влезна и съм решен да направя каквото е нужно. Притеснява ме много столът на който се въртиш и трябва да правиш разни упрежнения.. А и всичко останало . можете ли да ми дадете съвети какво трябва да правя за да съм напълно подготвен за всички изпити. Благодаря предварително!

Николов
Регистриран: съб дек 19, 2009 10:01 pm

Условия за приемане във ВВУ

Непрочетено мнение от Николов » съб дек 19, 2009 10:07 pm

(Поправка) Отговорих си на голяма част от въпросите, но има още нещо за което се чудя, даже са две неща - 1. Имам лек говорен дефект (пелтеча/заеквам на някой букви) това дали ще е проблем ? 2. Може ли ориентировачно да ми кажете под математика какво трябва да разбирам (това което учим в училище или още по сложно) питам защото не съм много на ''ти'' с математиката !? Интерсувам се още от сега, за да знам какво да правя и по кои предмети да се старая.

Пък живот и здраве 2011-2012 съм в Долна Митрополия.

Извинявам се, че отворих нова тема и ангажирах някой да ми премести поста.

С уважение: Николов.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Re: Условия за приемане във ВВУ

Непрочетено мнение от Грозев » нед дек 20, 2009 1:59 am

Николов написа:Имам лек говорен дефект (пелтеча/заеквам на някой букви) това дали ще е проблем?
По принцип е проблем, но тия неща се коригират от логопед.

По другия въпрос ще отговори Гинев, ако не е запил вече покрай празниците. 8)
Anyone who fights for the future, lives in it today

Гинев

Re: Условия за приемане във ВВУ

Непрочетено мнение от Гинев » нед дек 20, 2009 12:47 pm

Зависи, дано няма проблем!Имам колега щурман, който говори много бързо и нищо не се разбира, но служи във Графа. Успех и весели празници :wink:

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » нед дек 20, 2009 2:52 pm

"Тридесет и трети разрешете да рулирам!"

Отговори