ВВВУ "Георги Бенковски"

Всичко за военната авиация в България
борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Re: ВВВУ "Георги Бенковски"

Непрочетено мнение от борден » съб окт 10, 2009 10:57 am

Поредният тъпанар, упражняващ се в управлението на армията. Тоя май и войник не беше ходил. Актьор в куклен театър, гинеколог... все военачалници от класа.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » нед окт 11, 2009 2:42 am

Министър Младенов е изпечен дипломат. Зачетете се в изказването и ще видите, че хем казва нещо, хем нищо не казва.
Той не казва, че няма да има училище, не казва и че ще има. Казва само, че сега пари няма за да се започне работата. А иначе ясно защо ги сърби Долна Митрополия - основната работа по лобирането за училището бе движена от местните червени депутати.
Anyone who fights for the future, lives in it today

борден

Re: Кандидатстване в Долна Митрополия

Непрочетено мнение от борден » нед яну 10, 2010 10:20 pm

Я малко подробности за тая принудителна отпуска?

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон яну 11, 2010 12:29 am

борден написа:Я малко подробности за тая принудителна отпуска?
Te нещата стигнаха вече до вестниците.... Бахти държавата!

Дълг затваря военния университет във Велико Търново до 1 март
От Дневник
Последна промяна в 21:55 на 10 яну 2010

В двумесечна принудителна ваканция поради натрупан дълг от повече от 1.5 млн. лева излиза от 11 януари Националният военен университет "Васил Левски" във Велико Търново, съобщиха "Медиапул".

До безпрецедентната заповед на началника на военния университет ген. Цветан Харизанов се стигна, за да бъдат спестени разходи за издръжка.

До 1 март ще бъдат затворени факултета "Общовойскови" във Велико Търново, а също и "Авиационен" в Долна Митрополия и "Артилерия и противовъздушна отбрана" в Шумен.

В централната база на университета във Велико Търново ще останат само 17 курсанти от Виетнам и група задочници, както и преподавателите, ангажирани с тяхното обучение.

По данни на ръководството към началото на годината около 800 000 лв. са неплатените разходи за храна, а 380 000 лв. са неплатените сметки за парно отопление на университета.

Преди дни великотърновското дружество "Топлофикация" съобщи, че е получило предупредително писмо от газоснабдителното дружество "Овергаз-Север", че на 13 януари ще бъде спряно подаването на синьо гориво за градската отоплителна централа, ако не бъде направена авансова вноска от 270 000 лв., гарантираща бъдещо потребление на природен газ. От местната топлофикация обявиха, че не могат да платят парите, тъй като военният университет не е покрил сметките си.

В 130-годишната история на университета това е първият случай, в който той е принуден да преустанови дейността си поради битови проблеми.

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/01/ ... o_turnovo/

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » пон яну 11, 2010 6:58 am

Не е правилно да страдат курсантите от Долна Митрополия заради неуредиците в Търново. Така им сриват зимната сесия и учебната година.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон яну 11, 2010 6:37 pm

НВУ “В. Левски” излезе в принудителна ваканция
11.01.2010 | Светослав Стефанов

От днес Националният военен университет „Васил Левски” излиза за 45 дни в принудителна ваканция. В петък началникът на НВУ бригаден генерал Цветан Харизанов е разпоредил със своя заповед излизането в отпуск на офицерите, преподавателите, курсантите и студентите. Крайната мярка е предприета, за да не се трупат повече задължения за отопление, електроенергия, вода, храна и др.
В момента НВУ „Васил Левски” има неразплатени задължения за около 1,5 милиона лева. Само за отопление университетът има да дава 360 хил. лева на „Топлофикация ВТ”, като част от парите са дължими от миналия отоплителен сезон. Задълженията към фирмата осигуряваща кетъринговото хранене в НВУ възлиза на около 800 000 лева. ВиК “Йовковци” пък има да взема над 250 хил. лв.
Бюджетната субсидия, която военния университет получава сега покрива само 90-95 % от средствата необходими за заплати и осигуровки на офицерите, преподавателите и служителите. В същото време, в качеството си на обучаваща организация, НВУ “В. Левски” има да получава от видовете въоръжени сили около 300 хил. лв. за образователни услуги.
Принудителния отпуск във военния университет ще продължи до 1 март, след което обучаемите ще се явят и на семестриалните си изпити. Разпуснати са също и факултет “Артилерия, ПВО и КИС” в Шумен, и факултет “Авиационен” в Долна Митрополия. Във военния университет продължава учебният процес единствено със 17 курсанти от Виетнам, които преминават курс по български език и със студентите в задочна форма на обучение, които имат очни занятия от 16 януари.
Военния университет се разпуска принудително заради липса на средства за пръв път в своята история. С цел икономии преподавателите и студентите бяха пуснати във ваканция и от 18 декември 2009 г. до 4 януари т.г.
За да се намалят разходите за парно в НВУ, в началото на отоплителния сезон, курсанти и студенти се топлеха с електрически печки в общежитията, а топла вода се подаваше само в определени часове. Електрическата инсталацията обаче бе претоварена и на два пъти през декември аварира трафопост в района на университета. Заради неплатените сметки все още е реална опасността да бъда спрян и тока на НВУ. Още преди Коледните празници фирмата ангажирана с изхранването в университета, беше готова да напусне. В крайна сметка с нея бе обсъдена възможността за разсрочено плащане на дълга, но от пет менюта по избор столуващите минаха само на едно меню, включващо предимно постни ястия.
От военния университет обявиха, че от този месец имат готовност за поетапно погасяване на задълженията за парно с месечни вноски от 30-40 хил. лв. осигурени от икономии. Разговори за разсрочено издължаване НВУ ще води и с останалите доставчици и кредитори.
В средата на декември на среща в Министерството на отбраната ръководството на НВУ получи уверения, че до края на 2009 г. ще има паричен превод за изчистване на задълженията, но и до сега тези средства не са пристигнали.

http://www.bgarmy.eu/?action=news&id=10178

борден

Непрочетено мнение от борден » пон яну 11, 2010 8:11 pm

Това е най-големият упадък на Българската армия в хилядолетната й история... :x

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт яну 12, 2010 2:01 am

Според официален пресрелийз на МО, всички дължими от бюджета пари за месец януари са преведени.
Един вид, ако нямате пари, не е наша грижа....

Министерство на отбраната е платило всички дължими суми на НВУ „Васил Левски” – Велико Търново
понеделник, 11 януари 2010

Във връзка с финансовите проблеми и преустановяването на занятия в Националния военен университет „Васил Левски” във Велико Търново, пресцентърът на Министерството на отбраната е упълномощен да заяви, че МО няма никакви финaнсови задължения към университета в този момент.

Университетът през 2009 г. е получил 14 719 400 лв. бюджетни средства по трансфер като второстепенен разпоредител с бюджетни средства, определени му със Закона за държавния бюджет и последващи постановления на Министерски съвет. Въпреки затрудненото финансово положение МО изплати 782 200 лв. допълнително субсидия в края на 2009 година, поради недостиг на средства за заплати, осигуровки и обезщетения в учебната институция. С тях са компенсирани на НВУ и дължимите от МО и други второстепенни разпоредители средства за извършени образователни услуги за проведени квалификационни курсове.

Следва да се има предвид, че НВУ в качеството му на висше училище, има определен със закона самостоятелен годишен бюджет, който получава като трансфер чрез МО. Министерството на отбраната е превело на 5 т.м. 839 хил. лева, което съставлява 1/12 част от гласувания от Народното събрание годишен бюджет на университета.

НВУ „Васил Левски” има правото да събира собствени приходи. За 2009 г. те са били над 1.4 млн. лева. Военният университет обаче има и задължението да разходва така бюджета си, че да поддържа нормалното си функциониране.

Във връзка с останалите неизплатени задължения на НВУ за 2009 г. към местни фирми, МО е заявило пред Министерството на финансите всички задължения от 2009 г. включително и тези на НВУ, и очаква намирането на механизъм и средства за тяхното издължаване.

http://www.md.government.bg/bg/20100111.html

octagon
Регистриран: пет окт 03, 2008 8:48 am

Непрочетено мнение от octagon » ср яну 13, 2010 5:08 pm

Хубаво се усетиха навремето морските, избягнаха НВУ.
Курсантите-летци са спрени от полети, така ли?
Fighters make show. Bombers make history.

Потребителски аватар
Neno Er
Регистриран: чет юли 17, 2008 1:59 pm

Непрочетено мнение от Neno Er » ср яну 13, 2010 6:54 pm

octagon написа:Хубаво се усетиха навремето морските, избягнаха НВУ.
Не помня от кога не съм чувал учебен самолет над Плевен.
чичо Нено
В авиацията което става и в цирка не става.
доработен и подарен от Svetli Georgiev

Гинев
Регистриран: вт дек 30, 2008 2:31 pm

Непрочетено мнение от Гинев » ср яну 13, 2010 7:04 pm

octagon написа:
Neno Er написа:Не помня от кога не съм чувал учебен самолет над Плевен.
Не са спрени! В сряда имаше полети, приблизително 6-7 часа! Чичо Нено, заповядай при първото хубаво време :wink: :arrow:

Изображение

Изображение

flogger
Регистриран: ср яну 13, 2010 10:21 pm

Непрочетено мнение от flogger » ср яну 13, 2010 10:34 pm

aве, какви са тия самолети на полети с въжета за краката,че не знам такова нещо??? :shock: туй да не е тренировка за палубна авиация....дига 230 на място, пуска амбриажа (долния ляв педал) и се изстрелва като ракета! :evil: Аз искам да стана пилот...или летец, че не схващам разликата...ама нещо май се разкъндардисвам. Я сведующите да сведат ако не не е много секретна тайна, ако вляза, 100% сигурен в което съм убеден, какво ще ПОЛУЧА за загубеното време и усилия. Надървена ваканция? :lol: Туй диплом (магистър по инженерна специалност - с признания)/ бревет / социален статус / възнаграждение / социална политика ??? Какво ще ми предложи НВУ / ФА ??? Струва ли си кандидатстване / обучение / дипломиране (защото отдавна няма завършване с 300 аеро часа на реактиен УТС ) за един гол ИДЕАЛ ??? И да попитам тука авторите/пишещите в темата що е то вНвву, ВВВУ и ФА; къде са разликите и кога мъката свършва?

Белята
Регистриран: съб ное 14, 2009 4:59 pm

Непрочетено мнение от Белята » ср яну 13, 2010 10:44 pm

flogger написа:aве, какви са тия самолети на полети с въжета за краката,че не знам такова нещо??? :shock: туй да не е тренировка за палубна авиация....дига 230 на място, пуска амбриажа (долния ляв педал) и се изстрелва като ракета! :evil: Аз искам да стана пилот...или летец, че не схващам разликата...ама нещо май се разкъндардисвам. Я сведующите да сведат ако не не е много секретна тайна, ако вляза, 100% сигурен в което съм убеден, какво ще ПОЛУЧА за загубеното време и усилия. Надървена ваканция? :lol: Туй диплом (магистър по инженерна специалност - с признания)/ бревет / социален статус / възнаграждение / социална политика ??? Какво ще ми предложи НВУ / ФА ??? Струва ли си кандидатстване / обучение / дипломиране (защото отдавна няма завършване с 300 аеро часа на реактиен УТС ) за един гол ИДЕАЛ ??? И да попитам тука авторите/пишещите в темата що е то вНвву, ВВВУ и ФА; къде са разликите и кога мъката свършва?
Виж в темата за кандидатстване в Долна Митрополия. Байко обяснява за стола - тренираш да се връткаш и като те приемат и като почнат да те връткат ,да Ти Го връткат та да си трениран, по-леко да го поемеш.

flogger
Регистриран: ср яну 13, 2010 10:21 pm

Непрочетено мнение от flogger » ср яну 13, 2010 10:49 pm

Аз не обичам да се връткам! :!: :idea: Искам да знам като предприема действие, какво аджеба следва. Байко е уважаван от мен фен на авиацията и му желая дръзновение....аз искам само да имам инфо предварително :lol:

Белята

Непрочетено мнение от Белята » ср яну 13, 2010 10:57 pm

А аз съм доста тъп и не знам значението на думата дръзновение :oops: Байко е фен ама аз съм фен на Гинев. Той е бъдещето на ВВС

Потребителски аватар
Shilo
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » ср яну 13, 2010 11:20 pm

flogger написа:aве, какви са тия самолети на полети с въжета за краката,че не знам такова нещо??? :shock: туй да не е тренировка за палубна авиация....дига 230 на място, пуска амбриажа (долния ляв педал) и се изстрелва като ракета! :evil: Аз искам да стана пилот...или летец, че не схващам разликата...ама нещо май се разкъндардисвам. Я сведующите да сведат ако не не е много секретна тайна, ако вляза, 100% сигурен в което съм убеден, какво ще ПОЛУЧА за загубеното време и усилия. Надървена ваканция? :lol: Туй диплом (магистър по инженерна специалност - с признания)/ бревет / социален статус / възнаграждение / социална политика ??? Какво ще ми предложи НВУ / ФА ??? Струва ли си кандидатстване / обучение / дипломиране (защото отдавна няма завършване с 300 аеро часа на реактиен УТС ) за един гол ИДЕАЛ ??? И да попитам тука авторите/пишещите в темата що е то вНвву, ВВВУ и ФА; къде са разликите и кога мъката свършва?

Floggere, щом като не знаеш какъв тип е този самолет, толкова по-зле за теб. А и в погрешна посока си се насочил. Не си задавай въпроса какво ще получиш, а какво можеш да дадеш на държавата и авиацията като цяло. В това е проблемът на страната ни - всеки гледа да цуца и да отмъкне нещо, а не да направи нещо стойностно и да се въздържи от бъркането в медеца.

Бревет няма да получиш, защото в Долна Митрополия нямат разрешително за това.

Нищо няма да получиш и за загубените усилия - само глад, студ и мизерия. Допълнително ще те спират от отпуска и ще даваш наряди и караули. Първо във ВВУ в Търново, после и във факултет "Авиациоенен".

Белята

Непрочетено мнение от Белята » ср яну 13, 2010 11:31 pm

Shilo написа: Нищо няма да получиш и за загубените усилия - само глад, студ и мизерия. Допълнително ще те спират от отпуска и ще даваш наряди и караули. Първо във ВВУ в Търново, после и във факултет "Авиациоенен".
Хм, гадна перспектива. Поне апартаменти не дават ли военните? Магистърска степен?

Потребителски аватар
Shilo
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » ср яну 13, 2010 11:48 pm

:shock:
Май спиш вече. :mrgreen:

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет яну 14, 2010 4:19 pm

Министъра пак е направил някакъв многозначителен коментар.

Министърът на отбраната Николай Младенов: “Необходима е оптимизация в дейността на НВУ “В. Левски”
13.01.2010 | Светослав Стефанов

Необходимо е да се направи цялостен преглед и да се оптимизират организацията, структурата и дейността на НВУ “В. Левски”. Това заяви днес във В. Търново министърът на отбраната Николай Младенов. Той пристигна по спешност в старата столица заради създадената ситуация със задълженията на военния университет към “Топлофикация ВТ”, довели до спиране на доставките на газ за дружеството. За да не трупа повече дългове към доставчици от понеделник НВУ излезе в принудителна 45-дневна ваканция до 1 март.
Министър Младенов заяви, че във военният университет съществуват несвойствени дейности, дублиращи структури и ненужно голяма администрация, от които НВУ трябва да се освободи. Според него на всеки двама обучаващи се има по един, който ги администрира или им преподава. Във факултетите във Велико Търново и Долна Митрополия пък имало и дублиращи се граждански специалности.
В НВУ “В. Левски” вече премина една проверка, предстои сериозен анализ и ще се направи цялостна оценка на военния университет. НВУ е автономен и трябва сам да поема своите отговорности, заяви министърът на отбраната и допълни, че очаква до края на март да получи от ръководството на военния вуз предложения за оптимизация на дейността му.
Ограниченията в бюджета важат за всички, а през 2010 година ще има оптимизация в рамките на бюджета за структурите в цялата система на отбраната, подчерта още министър Николай Младенов. Той припомни, че МО е заявило всичките си неразплатени задължения от 2009 г. пред Министерството на финансите, където има създадена работна група, която търси намирането на механизъм и средства за тяхното издължаване.

http://www.bgarmy.eu/?action=news&id=10263

Потребителски аватар
Neno Er
Регистриран: чет юли 17, 2008 1:59 pm

Непрочетено мнение от Neno Er » чет яну 14, 2010 7:36 pm

flogger написа:Аз не обичам да се връткам! :!: :idea: Искам да знам като предприема действие, какво аджеба следва. Байко е уважаван от мен фен на авиацията и му желая дръзновение....аз искам само да имам инфо предварително :lol:
Баико не е фен, той твори авиацията.
А ти щом икаш предварително да знаеш какво ще получиш, явно не обичаш авиацията.
Щом не знаеш каква е разликата между пилот и летец и те интересува преди всичко какво ще получиш за ЗАГУБЕНОТО време и усилия, от теб пилот не става.
С Белята сте като братя близнаци.
чичо Нено
В авиацията което става и в цирка не става.
доработен и подарен от Svetli Georgiev

Отговори