Авиобаза Граф Игнатиево

Всичко за военната авиация в България
Малчев 23
Регистриран: пет яну 30, 2009 2:32 pm

Re: Авиобаза Граф Игнатиево

Непрочетено мнение от Малчев 23 » ср яну 20, 2010 12:38 pm

Белята написа:
Малчев 23 написа:Благодарско.Все пак ние сме последният випуск,изпълняващ свредел с реактивен самолет с учебна цел.
Не съм съгласен. От моя випуск няма летец с фамилия Малчев. Аз съм от випуска, който последен изпълнява свредел с реактивен самолет с учебна цел. Ако не вярваш питай чичо Нено от ДМ. Той беше инструктор.
Незнам от кой випуск си.Аз съм от 64-ти.Ако си пазиш летателната книжка,провери запи-
сано ли ти е такова упражнение.Иначе много млади летци са го пробвали.Спорът за каче-
ствата на МиГ21 не ви прави уважение.След МиГ17 ,това е другия самолет с доказана
дълговечност.Не съм съгласен,че той е труден самолет.Ние като лейтенанти го усвоихме в
Графа без ,,спарка".Имам на него над 2000 часа във всички видове условия и задачи и сега се чуствам прекрасно.

bilbroks
Регистриран: съб яну 16, 2010 6:00 pm

Непрочетено мнение от bilbroks » ср яну 20, 2010 7:24 pm

Явно имат пред вид Л-29, който е реактивен и летя до 2000г. Последният випуск изпълнявал свредел с този самолет би трябвало да е 2000г.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср яну 20, 2010 7:33 pm

L-29 лети до 2002 г.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Neno Er
Регистриран: чет юли 17, 2008 1:59 pm

Непрочетено мнение от Neno Er » чет яну 21, 2010 10:36 pm

Напълно подкрепям Белята.
Последния учебен реактивен самолет, който изпълняваше свредел е Л-29.
Това си бе традицоинна "фигура" при всеки превозен полет в зона прост или сложен пилотаж.
И се изпълняваше до сваляне на самолета от въоръжение.
чичо Нено
В авиацията което става и в цирка не става.
доработен и подарен от Svetli Georgiev

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » нед фев 28, 2010 1:51 am

Белята
Регистриран: съб ное 14, 2009 4:59 pm

Непрочетено мнение от Белята » нед фев 28, 2010 7:39 pm

Та като си почнал карай до край :D

Iskander_ss
Регистриран: вт мар 31, 2009 1:00 pm

Непрочетено мнение от Iskander_ss » нед фев 28, 2010 8:29 pm

Белята написа:Та като си почнал карай до край :D

Абе може ли да пуснеш такава глупост :evil:
229 Член на форума

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » нед фев 28, 2010 8:38 pm

На изпълнителния певачката дърпа руда рязко назад и самолетът излита :lol: :lol: :lol: . Фрапираща недоученост и неконсултираност. По-нататък не издържах да гледам, или по-точно ушите ми не издържаха. Изобщо защо поствате такива простотии?!
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

octagon
Регистриран: пет окт 03, 2008 8:48 am

Непрочетено мнение от octagon » нед фев 28, 2010 8:40 pm

Защо при ремонта на пистата през 2001 г. тя е била стеснена?
Fighters make show. Bombers make history.

Потребителски аватар
AShotInTheDark
Регистриран: съб ное 22, 2008 9:52 pm

Непрочетено мнение от AShotInTheDark » нед фев 28, 2010 9:15 pm

Байко написа:На изпълнителния певачката дърпа руда рязко назад и самолетът излита :lol: :lol: :lol: . Фрапираща недоученост и неконсултираност. По-нататък не издържах да гледам, или по-точно ушите ми не издържаха. Изобщо защо поствате такива простотии?!
Според мен такива клипове, колкото и да са наивни, може да създават положителен образ на военната ни авиация в масовото мислене, а например в предстоящия дебат за голямото харчене на държавни средства за модернизацията на ВВС обществените симпатии никак няма да са излишни. В края на краищата решението дали, колко и в кой момент да се похарчи ще трябва да бъде защитено впоследствие и на избори, което вземащите го няма как да не отчитат.
Прекратявам участието си във форума, 07.04.2014 г.

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » нед фев 28, 2010 9:45 pm

AShotInTheDark написа:
Байко написа:На изпълнителния певачката дърпа руда рязко назад и самолетът излита :lol: :lol: :lol: . Фрапираща недоученост и неконсултираност. По-нататък не издържах да гледам, или по-точно ушите ми не издържаха. Изобщо защо поствате такива простотии?!
Според мен такива клипове, колкото и да са наивни, може да създават положителен образ на военната ни авиация в масовото мислене, а например в предстоящия дебат за голямото харчене на държавни средства за модернизацията на ВВС обществените симпатии никак няма да са излишни. В края на краищата решението дали, колко и в кой момент да се похарчи ще трябва да бъде защитено впоследствие и на избори, което вземащите го няма как да не отчитат.
Принципно си прав, ама хайде да не я "рекламираме" авиацията точно в чалга клипове! ! ! ! ! ! ! ! ! !
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Потребителски аватар
AShotInTheDark

Непрочетено мнение от AShotInTheDark » нед фев 28, 2010 10:21 pm

Байко написа:
AShotInTheDark написа:
Принципно си прав, ама хайде да не я "рекламираме" авиацията точно в чалга клипове! ! ! ! ! ! ! ! ! !
Ако това е средство да се стигне до вниманието на определен слой хора, които иначе не биха се поинтересували от военната ни авиация, защо не.

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » пон мар 01, 2010 1:00 am

AShotInTheDark написа:
Байко написа:
AShotInTheDark написа:
Ако това е средство да се стигне до вниманието на определен слой хора, които иначе не биха се поинтересували от военната ни авиация, защо не.
Едва ли би станало.

Потребителски аватар
AShotInTheDark

Непрочетено мнение от AShotInTheDark » пон мар 01, 2010 2:13 am

Shilo написа:
AShotInTheDark написа:
Байко написа:
AShotInTheDark написа:
Едва ли би станало.
Съгласен съм. По този повод - една халтура в неизживения стил на късната социалистическа естрада:

Тази музика не носи клеймото на чалгата, но с нищо не я превъзхожда. Освен може би с клиширана патетика. Витално еротичното и първично внушение на "чалгата" има повече шансове за въздействие.

Малчев 23
Регистриран: пет яну 30, 2009 2:32 pm

Непрочетено мнение от Малчев 23 » пон мар 01, 2010 11:30 am

Не издребняваме ли много по отношение на Гергана?Аз го гледах без звук и ....добре.Кол-
кото до ръчката,някой сигурно е казал,че нещо се дърпа и другото нещо се вдига във въздуха.Смесица от американо-български въздушен екшън.

dimitar vasilev
Регистриран: съб юли 26, 2008 8:37 am

Непрочетено мнение от dimitar vasilev » пон мар 01, 2010 2:44 pm

Малчев 23 написа:Не издребняваме ли много по отношение на Гергана?Аз го гледах без звук и ....добре.Кол-
кото до ръчката,някой сигурно е казал,че нещо се дърпа и другото нещо се вдига във въздуха.Смесица от американо-български въздушен екшън.
А ти на Гергана само това и дай да дърпа нещо и да го дига :mrgreen: :lol: :mrgreen:

Потребителски аватар
Neno Er

Непрочетено мнение от Neno Er » пон мар 01, 2010 3:51 pm

dimitar vasilev написа:А ти на Гергана само това и дай да дърпа нещо и да го дига :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Мите,
Не дразни стария орел.
Има една поговорка: Умряла змия не закачай и дърт х... не прескачай. :lol: :lol: :lol:
чичо Нено

dimitar vasilev
Регистриран: съб юли 26, 2008 8:37 am

Непрочетено мнение от dimitar vasilev » пон мар 01, 2010 4:01 pm

Съжалявам че продължаваме да разваляме темата но искам да уточня че уважавам старите хора а още повече хората от вашето съсловие г-н Ненов така че имах предвид дърпането по принцип :D

Потребителски аватар
Neno Er

Непрочетено мнение от Neno Er » пон мар 01, 2010 4:09 pm

dimitar vasilev написа:Съжалявам че продължаваме да разваляме темата но искам да уточня че уважавам старите хора а още повече хората от вашето съсловие г-н Ненов така че имах предвид дърпането по принцип :D
Не си засегнал никого, най-малкото мен.
Не случайно са усмивките след писанието ми.
Поздрави,
чичо Нено

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон мар 01, 2010 8:32 pm

Ако трябва да изпадаме в празни спорове тази песничка на Гергана хич не е никаква чалга, че даже и за поп-фолк не може да мине, ами си е чист смотан, с нищо запомнящ се поп. Ефект от този клип имаше някакъв, защото поне два пъти съм обяснявал, че клипа не е сниман в Щатите и, че такива "готинки самолетчета" имаме и в България.

А иначе AShotInTheDark е прав - методите на пропагандата трябва да се развиват. С Веско Маринов не става през 2010 г.

Отговори