Ми-24 в България

Всичко за военната авиация в България
Vesselin
Регистриран: нед яну 09, 2011 5:16 pm

Ми-24 в България

Непрочетено мнение от Vesselin » нед яну 09, 2011 5:28 pm

Здавеите, занимавам се със стендов моделизъм и съм предвидил да направя въпростния модел.
Хвърлил съм око на българсикя вариант с борд 144. Но за съжаление не съм наясно с точните цветове, и ако някой от вас може да помогне ще съм ви много благодарен. :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Re: Ми-24 в България

Непрочетено мнение от Грозев » вт яну 11, 2011 4:48 pm

Има бая снимки на борд 144:
:arrow: http://www.bgspotters.net/constructor.p ... eyword=144
Anyone who fights for the future, lives in it today

Vesselin
Регистриран: нед яну 09, 2011 5:16 pm

Непрочетено мнение от Vesselin » ср яну 12, 2011 7:54 pm

Снимките съм ги разглеждал много подрабно, но ме интересува отнякъде не могат ли да се намерят точните номера на цветовете.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср яну 12, 2011 8:05 pm

Питай в ТЕРЕМ "Летец", ама се съмнявам дядото бояджия да помни какви бои е ползвал преди пет години.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » вт яну 25, 2011 9:54 pm

Измина една година от обещанията за възстановяване на Ми-24 и все така нищо не е направено. Междувременно бивши наши машини летят по света.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср яну 26, 2011 1:34 pm

Сигурно ще възстановят няколко вертолета (3 - 4), но за модернизация едва ли може да се говори, както и за експлоатация отвъд 2015 - 2016 г. Абе с две думи, загробиха я и тази машина... :?

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » ср яну 26, 2011 3:01 pm

Грозев написа:Сигурно ще възстановят няколко вертолета (3 - 4), но за модернизация едва ли може да се говори, както и за експлоатация отвъд 2015 - 2016 г. Абе с две думи, загробиха я и тази машина... :?
Много ми е смешно с тези бройки - 3-4 вертолета. Това е колкото да се отбие номера. Че то колд еър уор ще имат колкото нас летящи Ми-24.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » съб яну 29, 2011 3:08 pm

Смешно или не, за толкова има пари, желание, необходимост...

aerofanbg
Регистриран: нед фев 06, 2011 5:04 am

Непрочетено мнение от aerofanbg » пон фев 14, 2011 12:20 am

Сега някой знаели какво става с тези вертолети? Ще са на въоръжение ли в българските ВВС или ще ги продадат? Тоя огромен бюджет как се изразходва, и какъв му е бойния еквивалент, или харчат парите за социални ?? България трябва да се сдобие със нови хеликоптери, а за предпочитане са руските защото са много по-можещи...Или Ми-28 или Ка-50 или Ка-52. Плюс това един от тези хеликоптери не е чак толкова скъп...май около $16-20 милиона?

И Ми-24 е много добър вертолет, предимството му е че може да превозва и войници/специални части и по принцип не би трябвало да го спират от производство, а само да го подобряват...а ситуацията в момента незнам каква е.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт фев 15, 2011 11:04 am

benchrest написа:Сега някой знаели какво става с тези вертолети? Ще са на въоръжение ли в българските ВВС или ще ги продадат?
Нищо не става!
Не лети от една година и не е ясно, кога пак ще лети. Да припомним, че в последните шест години нон-стоп намаляват бройката на машините, които ще запазят. Първо бяха 18, след това 12, а сега по последния план са само шест.
Идеята е да продадат излишните Ми-17 и Ми-24 и с парите да стегнат тия шест вертолета (КВР + удължаване на ресурса). Това обещава да е тромава процедура и сигурно ще се проточи до края на годината.
Но както се казва и в нашите машини кой знае колко живот вече няма. Бюлетините на руснаците са за удължаване на живота им до 30 години. Тоест най-новите, които са произведени 1986 г. ще се удължат до 2016 г. Тоест след тази дата е малко съмнително, че ще имаме Ми-24.
Замяната им с нови щурмови вертолети е малко мисия невъзможна, поради много високата цена на новопроизведените машини. Така, че без да съм лош пророк, не мисля, че към края на десетилетието ВВС ще имат бойни вертолет, нито ще има перспектива да имат такива отново.

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » вт фев 15, 2011 4:41 pm

То въпроса е какво става с хората. Даже да се купи нещо ново, ще има ли кой да го пилотира? :)

aerofanbg
Регистриран: нед фев 06, 2011 5:04 am

Непрочетено мнение от aerofanbg » вт фев 15, 2011 6:32 pm

За пилотите не е проблем, има млади и талантливи хора които с удоволствие биха служили на ВВС и с още по голямо удоволствие и патриотизъм биха оперирали един такъв щурмов вертолет. Също така трябва нещата да се организират така че всеки влязъл в армията да има перспектива за ръстеж в ранговете, а не стари пръдни да правят фокуси!

Въпроса е, има ли воля? и България да не слуша въобще други държава за това как да си развива военните. Всички държави се въоражават, и ние трябва да се въоражаваме, а пари има! Ще стане така че ще станем за превземане, а винаги е наи лесно да виниш някои друг за собствените си не успехи...а това е много лошо защото е много удобно, ако разбирате какво искам да кажа! Това да бъдеш партниьор в НАТО не означава да си като слуга и парцал, щото в нато такива не им трябват, има достатачно такива извън НАТО...Трябва с гордост и да си гледаш собствените интереси, Пример е Гърция.

Грозев, защо мислиш че нови щурмови хеликоптери са скъпи, не са ли по 15-20 милиона долара? За 300 милиона ще се купят поне 12-14. Аз колкото повече гледам и изучавам Ка-50 и най вече Ка-52 толкова повече се убеждавам че такава инвестиция гарантира качество и боеноспособност.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср фев 16, 2011 12:42 pm

benchrest написа:Въпроса е, има ли воля? и България да не слуша въобще други държава за това как да си развива военните. Всички държави се въоражават, и ние трябва да се въоражаваме, а пари има!
Там е работата - пари няма, а малкото, които ги има се управляват кретенски.
benchrest написа:Трябва с гордост и да си гледаш собствените интереси, Пример е Гърция.
Едва ли трябва да взимаме пример от държава, която почти банкрутира, като не малка роля за това имаха гигантските военни разходи в последните десетина години.
benchrest написа:Грозев, защо мислиш че нови щурмови хеликоптери са скъпи, не са ли по 15-20 милиона долара? За 300 милиона ще се купят поне 12-14.
Преди пет години купихме едни транспортни вертолети на цена между 18 и 22 млн. евро бройката. Нямаха нито оръжие, нито кой знае каква авионика, нито нищо. От това, което знам цената на модерен щурмови вертолет е над $40 млн., а като включиш и оръжието, логистиката, обучение и други съпътстващи разходи цената отива още нагоре.
benchrest написа:Аз колкото повече гледам и изучавам Ка-50 и най вече Ка-52 толкова повече се убеждавам че такава инвестиция гарантира качество и боеноспособност.
Абе вие WikiLeaks не четете ли?! Какви руски вертолети в България?!

Потребителски аватар
AShotInTheDark
Регистриран: съб ное 22, 2008 9:52 pm

Непрочетено мнение от AShotInTheDark » ср фев 16, 2011 1:54 pm

Грозев написа:
benchrest написа:Аз колкото повече гледам и изучавам Ка-50 и най вече Ка-52 толкова повече се убеждавам че такава инвестиция гарантира качество и боеноспособност.
Абе вие WikiLeaks не четете ли?! Какви руски вертолети в България?!
Убеден съм, че и след 10 години пак ще четем същите шаблонни мнения на същите хора с фиксациите им върху идеите "ако не се въоръжим като за трета световна война още сега, скоро всички ще сме мъртви" и "най-добре е да купуваме руска техника". Абсолютно неразбиране на съвременните външнополитически и военни отношения на страната ни.
Прекратявам участието си във форума, 07.04.2014 г.

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » ср фев 16, 2011 9:07 pm

Убеден съм, че и след 10 години пак ще четем същите шаблонни мнения на същите хора с фиксациите им върху идеите "ако не се въоръжим като за трета световна война още сега, скоро всички ще сме мъртви" и "най-добре е да купуваме руска техника". Абсолютно неразбиране на съвременните външнополитически и военни отношения на страната ни.[/quote]
Напълно съм съгласен!За мен като че ли най- реален(приложим при наши условия) беше чешкия или пък словашкия вариант-запазиха си старите хеликоптери, ремонтираха си ги(е взеха някой друг по линия на руски дълг) и си летят доволно със машините без проблем, а не като нас ,не стига ,че кофти се управляват бюджети ами дай да се подмажем и да се изхвърлим да купим машини ,които след като излязат от гаранция няма да летят ,щото видиш ли ,лееко малко по-скъпичко се поддържат... Гледам ,че пак са се появили фенове на руски фантастики от рода на КА-50-52 или Ми-28 'не имеет аналогов' или 'в пути превозходит'-според мен те нямат аналог по проточване на приемане на въоръжение и най-накрая ще излезне,че превъзхождат другите по писания колко са добри или направо супер(интересно как пък никой не се навива да си купи Ми 28 или Ка50-52,а за сметка на това се купуват дериватите на добрия стар Ми24)

Потребителски аватар
Ветеринарния летец
Регистриран: чет сеп 30, 2010 11:54 am

Непрочетено мнение от Ветеринарния летец » ср фев 16, 2011 9:49 pm

Ами очевидно сме единствените съобразителни (с новите геоплитически реалности -базирано на издълбоко познаване на всекакви тактики стратегии и предвиждания за близките 'илядо години)щото май само ние сме се разпищовили буквално. Всички останали от близо и далеч макарда вият и да се "свиват" от кризата, за оръжие си дават по някой лев и то ама баш като за трета светована.
а на познавачите на геополитиката и уикилииикс като един геополитически алманах бих рекал нещо до болка старо но до болка вярно-всъшност изберете си го сами-това за мечовете и плуговете или другото за глупака който трябва да си преживява всеки път историята че белким я запомни па и да се поучи от нея. Мисла че и по батембегово време е била по боеспособна войската ,ако и без въздухоплаване.

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Непрочетено мнение от фен27 » съб фев 26, 2011 5:42 pm

techo написа: Гледам ,че пак са се появили фенове на руски фантастики от рода на КА-50-52 или Ми-28 'не имеет аналогов' или 'в пути превозходит'

benchrest написа:псссс хаха ако неможеш да победиш с аргументи ще победиш с убиди...ем аз сум американец, българския ми е втори език...

benchrest написа:Когато ида на авиошовто в Selfridge, MI този Август, ще разгледам ще снимам и ще покажа за какво става въпрос

Човека се оказа американец, едва ли там ги възпитават в "не имеет аналогов" :) А новите вертолети естествено, че са фантастика за нас, каквито и да са по националност, след като ние се гласим да купим 8 самолета с напрягане на военния ни бюджет?!

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » нед фев 27, 2011 8:27 pm

Имах предвид това ,че всеки може да чете разни списания(руски или западни) или статии в нета,но едно ми е направило впечатление-не трябва да им се вярва сляпо :) Затова ми харесва този форум -когато нещо ми направи впечатление го обсъждам тук и заедно го проверяваме за достоверност :) Бойните възможности на новите руски бойни вертолети според мен още меко казано не са доказани и пак за мен вместо да купуваме нови 'играчки'(щото просто нямаме толкова финанси) най-малкото да бяхме въстановили Ми 24(както и Ми 17)-всеки знае какво може Hind!

Потребителски аватар
BDG
Регистриран: вт дек 30, 2008 6:27 pm

Непрочетено мнение от BDG » чет апр 07, 2011 9:02 pm

Изображение

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » чет апр 07, 2011 9:37 pm

Това горното трябва да е от септември 2001 г. - учението "Коопратив Кий", снимката е от Графа - и тогава бяха едни мътни и мъчни години, когато повече то от времето имаше един или два годни Ми-24, и в редки моменти /есента на 2002 г./ по три.

Отговори