Модернизация на българските военни вертолети

Всичко за военната авиация в България
Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Re: Модернизация на българските военни вертолети

Непрочетено мнение от HORNISE » ср юли 02, 2008 5:30 pm

Днес по обяд след поредица от зависвания в последните дни Ми-17 борд 417 изпълни първият си полет. Вертолета е преминал КВР в завод Летец.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Непрочетено мнение от Moss » ср юли 02, 2008 8:52 pm

А двигателите на вертолета кой ги ремонтира? Украйна?

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » чет юли 03, 2008 9:31 am

Да, Украйна. Добър ремонт. Определено машината е боядисана в "отровен цвят" - но както казват от завода: "по каталог на военните".
Още един кадър от облитането:
http://pic.bgspotters.net/?id=16518

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » чет юли 03, 2008 2:10 pm

Двигателите в Мотор-Сич най-вероятно, редуктора в Красный Октябрь, а АИ-то не му ли беше усвоен ремонта в завода в Пловдив?
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Re: ВВС на Р България

Непрочетено мнение от Airfan » пет авг 08, 2008 10:52 am

Станишев нареди НАТО да оправи руските ни хеликоптери

Диян Моркин

Премиерът Сергей Станишев нареди на военния министър Николай Цонев да започне преговори с ръководството на НАТО за възстановяване на част от руските ни хеликоптери МИ-24 и МИ-17. Така страната ще може да отговори на очакването на алианса да участваме в мисията в Афганистан с машините на ВВС. Сега обаче те са в окаяно състояние.
НАТО прояви интерес към хеликоптерите МИ-24 на срещата в Люксембург през май. Донорският фонд, който подпомага държавите със стара руска техника, обаче е почти празен, твърдят запознати. Единствено Великобритания е дала 3 млн. лири. Именно на тези средства разчита нашето правителство. Военният завод ТЕРЕМ пък ще търси свои канали, за да ремонтира двигателите в бивши съветски републики, обясниха експерти.
НАТО от години изпитва остра нужда от хеликоптери за мисиите в Афганистан и Ирак. Най-много липсват щурмови машини за борбата с талибаните, но това е и техниката, която местните най-често свалят.
На 1 юни т.г. Генералният щаб свали от въоръжение поредните 6 МИ-17. Така в летателна готовност, но с изтекъл ресурс, остават още шест машини. Родните ВВС имат 12 щурмови хеликоптера МИ-24, които също са с изтекъл срок за експлоатация. Шест са от модификацията МИ-24D и шест от по-новия модел МИ-24В. Всичките те първо трябва да минат основен ремонт, а после да бъдат модернизирани. Те не притежават системата "свой-чужд", задължителна втора радиостанция, GPS приемник, навигационна апаратура и усъвършенстван комплекс за защита срещу ракети.
Страната ни се ангажира пред НАТО да участва в операции на алианса с четири транспортни хеликоптера "Кугар". Преди няколко месеца генерали от ГЩ предложиха две от новите машини да вземат участие в Афганистан. Цивилното ръководство обаче не подкрепи идеята.
Източник - в. Сега
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

me4o_puhh
Регистриран: пон окт 08, 2007 12:32 pm

Непрочетено мнение от me4o_puhh » съб авг 09, 2008 6:23 pm

Крайно време беше да се сетят , дано да удържат , ще е по-добре за фърчолетите така.
"По-хубаво от буре с мед са две бурета с мед"

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » нед авг 10, 2008 2:39 pm

Тия Ми-17 май ще станат най-ценният ресурс на ВВС...
Anyone who fights for the future, lives in it today

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » пон авг 11, 2008 11:52 am

Грозев написа:Тия Ми-17 май ще станат най-ценният ресурс на ВВС...
И затова са извели от състава си още 6, които ще станат ценен ресурс за някоя частна фирма, и някои "деятели" в МО.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт дек 09, 2008 6:24 pm

Както се казва, много интересен и многозначителен коментар от страна на министър Цонев.
...Започналите големи модернизационни проекти в Българската армия няма да бъдат прекратени, като за тях са заделени 251 млн.лв. Фирма „Терем” е спечелила обществената поръчка за модернизацията на вертолетите Ми-24. Този процес обаче е спрян от министъра, тъй като трябва да бъдат определени приоритети. На Съвет по отбрана към военното министерство се очаква да бъде взето решение, че приоритетно трябва да се работи по модернизацията на Сухопътните войски, с които участваме в мисии зад граница, каза още Цонев...
:arrow: http://www.focus-news.net/?id=n1092942

dimitar vasilev
Регистриран: съб юли 26, 2008 8:37 am

Непрочетено мнение от dimitar vasilev » вт дек 09, 2008 9:27 pm

Грозев написа:Както се казва, много интересен и многозначителен коментар от страна на министър Цонев.
...Започналите големи модернизационни проекти в Българската армия няма да бъдат прекратени, като за тях са заделени 251 млн.лв. Фирма „Терем” е спечелила обществената поръчка за модернизацията на вертолетите Ми-24. Този процес обаче е спрян от министъра, тъй като трябва да бъдат определени приоритети. На Съвет по отбрана към военното министерство се очаква да бъде взето решение, че приоритетно трябва да се работи по модернизацията на Сухопътните войски, с които участваме в мисии зад граница, каза още Цонев...
:arrow: http://www.focus-news.net/?id=n1092942
Това го гледах и аз обаче леко ми вдигна кръвното и спрях да го гледам :evil: :evil: :evil:

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет дек 12, 2008 6:36 pm

Съвета по отбраната се е събрал набързо вчера и е решил, че през февруари ще разглежда предложения за промяна на приоритетите по модернизационните програми. До тогава всичко във фризера.
Подробности около развитието на модернизационната програма на Ми-24 в следващия брой на АЕРО.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет яну 22, 2009 1:30 am

Малко спомени.
Ето това е съдбата на "Сова - БОЕН".

Изображение

Изображение