Интересни снимки

Спотърстване, фото техника и всичко свързано с темата
Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Интересни снимки

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пон окт 08, 2007 3:25 pm

Това в чест на колегите ми самолетчици дето само разправят каква нечиста сила са вертолетите:

Изображение
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Спецове в Судан

Непрочетено мнение от gig » ср ное 28, 2007 12:28 am

Изображение
Двама пилоти на Л-410 (а също така на МиГ-23) и един от най-обещаващите техници 8)
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

shmitza
Регистриран: пет окт 12, 2007 12:44 pm
Контакти:

Re: Интересни снимки

Непрочетено мнение от shmitza » нед фев 03, 2008 2:05 pm

Да ме прощават авторите на снимките,но е грехота да не се види тази красота.Да си спомним за един прекрасен самолет:
http://www.bgalbum.com/thumbnails.php?album=11392

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » нед фев 03, 2008 2:20 pm

ааааа, много добре....

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » нед фев 03, 2008 10:14 pm

Супер!

shmitza
Регистриран: пет окт 12, 2007 12:44 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от shmitza » чет фев 14, 2008 4:06 pm

Отново да ме прощават авторите,но не е за изпускане такава гледка.

http://www.bgalbum.com/thumbnails.php?album=11447

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пет фев 15, 2008 5:42 pm

Oтлични снимки от времето на Кооператив Кий 2005, ако се нелъжа.
Anyone who fights for the future, lives in it today

slav4o1
Регистриран: пон фев 04, 2008 6:28 am

Непрочетено мнение от slav4o1 » съб мар 08, 2008 10:36 pm

kajete mi kak da uploadna snimka ot kompa , kirilicata ako e zaduljitelna sorry nqmam kirilizator :( vgradete edin v forum polezno e :oops:

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » нед мар 09, 2008 12:19 pm

slav4o1 написа:kajete mi kak da uploadna snimka ot kompa , kirilicata ako e zaduljitelna sorry nqmam kirilizator :( vgradete edin v forum polezno e :oops:
» Мога ли да прилагам картинки към съобщенията си?
Да, можете. В момента обаче форума не позволява ъплоуд на картинките ви на сървъра. Затова трябва да сте качили картинката някъде, преди да можете да я приложите към съобщението ви (например http://www.some-unknown-place.net/my-picture.gif). Не можете да прилагате картинки, намиращи се на вашия компютър (освен ако е публично достъпен сървър!), или намиращи се зад някакъв защитен механизъм, като например мейлбоксове на hotmail или yahoo, сайтове, защитени с парола и т.н. За да приложите картинка, използвайте съответния BBCode таг [img] или HTML (ако е разрешен).
Ako има нещо неясно питай.
За кирилизатора ще помислим какви са опциите.

slav4o1
Регистриран: пон фев 04, 2008 6:28 am

Непрочетено мнение от slav4o1 » пон мар 10, 2008 2:35 am

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » пон мар 10, 2008 8:48 am

Тага с който трябва да затвориш адреса на снимката трябва да изглежда така - [/img]
Освен това адреса на снимката ти не е читав. Не ти тярвба, това което ти изписва в браузера ти, а url-то, което ти дава като щтракнеш с десния бутон на снимката.
В конкретния случай ето това ти е истинския адрес - http://images24.snimka.bg/005338118-big.jpg

Изображение
И ето те и теб. 8)

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » чет мар 20, 2008 1:01 am

За вертолети в работа - има интересни работи от световни топ-фотографи в хели-бизнеса, на първо място Нед Доусън: http://www.heliopshelitacforums.com/for ... #entry1081

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » ср авг 06, 2008 10:34 pm

Kickass снимка на Син ангел! Въпрос към вещите в занаята- как се постига заснемането на скоковете на уплътнение (в случая местни)? Ясно е какво се получава- скокообразно изменение на параметрите (налягане, плътност, температура) на въздуха, но ни учеха навремето че това се визуализира трудно, предимно по лабораторен път. Когато има конденз тогава ясно, но тук няма такова нещо, все едно го е яхнал Хищника от едноименния филм... Или може би фотошопът е играл..

Изображение
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

me4o_puhh
Регистриран: пон окт 08, 2007 12:32 pm

Непрочетено мнение от me4o_puhh » съб авг 09, 2008 6:28 pm

Високи скорости на затвора над 1/500 , на тая снимка обаче скороста е по-ниска ми се струва , щом е почнал да размазва фона , но преполагам че точно над водата на такава височина винаги ще се визуализират скоковете на уплътнение , по-скоро това е лек конденз дето е илязло , скоковете на уплътнение би трябвало да излизат при много по-висока скорост на самолета , близка до звуковата бариера.
"По-хубаво от буре с мед са две бурета с мед"

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » съб авг 09, 2008 11:28 pm

Шъ ме накарате да отворя учебника по аеродинамика :lol: . Въздуха почва да се компресира на скорости над М=0.3. Самолета не трябва да върви с свръхзвукова скорост за да се образуват тези ефекти. Има локализирани свръхзвукови течения в зависимост от специфичната форма на това над което тече. Не ми се влиза в теорията но даже и на граждански Бойнг има места над крилото кадето въздуха е над М=1.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » нед авг 10, 2008 1:34 am

Май наистина не е зле да поотвориш учебника по аеродинамика.. На всеки, който си е взел изпита, където и да е, би трябвало да му е ясно какво значи прав, кос и местен скок на уплътнение. Също така, в курса по аеродинамика обикновено се споменава, че тези явление се визуализират трудно, засега (по времето на написване на бумагите) реализуемо само в лабораторни условия. Всички сме виждали снимки на околозвукови скорости с коничен конденз в областта на местните скокове на уплътнение (нета е пълен със снимки на Ф-14 и Ф-18), където рязката промяна на параметрите на въздуха при влажна атмосфера предизвиква този ефект. Но аз лично за пръв път виждам снимки на реален ЛА в полет с местни скокове на уплътнение, визуализирани като в аеродинамична тръба. Затова ми беше въпросът, как се получава това от фотографска гледна точка, а не от физична.
=RvE=

Потребителски аватар
OGI
Регистриран: чет окт 04, 2007 1:01 pm

Непрочетено мнение от OGI » пон авг 11, 2008 9:28 am

Когато светлината преминава от оптически по-рядка в оптически по-плътна среда и обратно, тя се пречупва под някакъв ъгъл. В случея по-плътните и по-редките слоеве въздух около салолета пречупват свелината и визуализират ефекта.

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » пон авг 11, 2008 12:13 pm

=RvE=Tito написа:Също така, в курса по аеродинамика обикновено се споменава, че тези явление се визуализират трудно, засега (по времето на написване на бумагите) реализуемо само в лабораторни условия.
Ние с King_Rat сме реализирали явлението в лабораторни условия. След това човека цяла вечер искаше да му се говори на висок глас. :lol:

King_Rat
Регистриран: съб окт 06, 2007 9:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от King_Rat » вт авг 12, 2008 3:54 pm

Мани... Пуста наУка :D

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » ср авг 13, 2008 11:25 am

=RvE=Tito написа:Май наистина не е зле да поотвориш учебника по аеродинамика.. На всеки, който си е взел изпита, където и да е, би трябвало да му е ясно какво значи прав, кос и местен скок на уплътнение. Също така, в курса по аеродинамика обикновено се споменава, че тези явление се визуализират трудно, засега (по времето на написване на бумагите) реализуемо само в лабораторни условия. Всички сме виждали снимки на околозвукови скорости с коничен конденз в областта на местните скокове на уплътнение (нета е пълен със снимки на Ф-14 и Ф-18), където рязката промяна на параметрите на въздуха при влажна атмосфера предизвиква този ефект. Но аз лично за пръв път виждам снимки на реален ЛА в полет с местни скокове на уплътнение, визуализирани като в аеродинамична тръба. Затова ми беше въпросът, как се получава това от фотографска гледна точка, а не от физична.

Е ти пък много прост ме изкара :lol: . Ясно ми е какво е скок на уплътнение и си взех изпита с 6. И помня че ни казаха че е трудно да се визуализира. Но даже и да няма влажност, то пак си е там. Но фотоапарата ни помага да го видим. Забелязал съм че тези вид снимки са на фона на нещо освен небе. Това с кондензацията е лесно да се види, но за да видиш ефекта за които говорим според мен е нужно някакъв фон които да може да бъде "размазан".

Ето още една снимка:

http://www.airliners.net/photo//1286859/L/

Отговори