Списание АЕРО - брой 1 (юли 2008 г.)

Раздел посветен на българското авиационно списание АЕРО.
Място за анонси за предстоящи броеве, въпроси и предложения към редакцията и други подобни.
Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Re: Списание АЕРО - брой 1 (юли 2008 г.)

Непрочетено мнение от Airfan » вт юли 22, 2008 3:39 pm

Най-после държа в ръцете си заветния първи брой :mrgreen: .

Статията за Мако Джавелин спира дъха направо. Другото не мога да го прочета сега, че съм на работа, но имам една сериозна критика.
Първа страница от статията за учението и последна страница на списанието са ужасно бледи. Надявам се само в моята бройка да е така, инак търпите критика. В следващите дни ще дам по-пълно мнение.

Поздрави
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Chavdar
Регистриран: чет окт 04, 2007 3:03 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Chavdar » вт юли 22, 2008 9:47 pm

При мен тези страници са ОК.
Едно голямо БРАВО за темите за статии и за човека, който ви прави графичният дизайн много ми хареса :wink: . С пожелание да задържите това ниво, а защо не и да го повишавате. УСПЕХ!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » вт юли 22, 2008 11:58 pm

Airfan написа: Първа страница от статията за учението и последна страница на списанието са ужасно бледи. Надявам се само в моята бройка да е така, инак търпите критика. В следващите дни ще дам по-пълно мнение.
Има някои гафове при печата - признаваме без бой! Поговорихме си с печатницата и те гарантираха, че в следващия брой няма да има такива пропуски. Ще видим!

Иначе давайте, давайте мнения, критикувайте на воля.
Редакционната агитка чете всичко с голям интерес... :wink:
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Fighterland
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:34 pm

Непрочетено мнение от Fighterland » ср юли 23, 2008 9:53 am

Бе то добре, ама ей тука :
Магазин "Хоби свят" на ул. "Кирил и Методий" 88
някой вчера да си го е купил преди 18 и малко?
Днес на други места ще го има ли?
На десет мили от Монтана
в посока Дунавският бряг...

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Непрочетено мнение от HORNISE » ср юли 23, 2008 9:59 am

Хей, има ли го на Кирил и Методи? Точно там смятах да ходя вчера по същото време, но дъждът ме спря.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Потребителски аватар
Svetli Georgiev
Регистриран: съб юни 28, 2008 7:57 pm

Непрочетено мнение от Svetli Georgiev » ср юли 23, 2008 10:02 am

Fighterland написа:Бе то добре, ама ей тука :
Магазин "Хоби свят" на ул. "Кирил и Методий" 88
някой вчера да си го е купил преди 18 и малко?
Днес на други места ще го има ли?
Не, там щяло да го има до няколко дни, защото от главния офис (Тодор Каблешков) не са го занесли :(
И аз искам да го взема, но май ще чакам да се разнесе и на други места из София.

Потребителски аватар
Fighterland
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:34 pm

Непрочетено мнение от Fighterland » ср юли 23, 2008 10:11 am

HORNISE написа:Хей, има ли го на Кирил и Методи? Точно там смятах да ходя вчера по същото време, но дъждът ме спря.
И по-добре, щото и ти щеше да се разкарваш за тоя що го вее.
На десет мили от Монтана
в посока Дунавският бряг...

me4o_puhh
Регистриран: пон окт 08, 2007 12:32 pm

Непрочетено мнение от me4o_puhh » ср юли 23, 2008 3:15 pm

Привет , вече и аз се сдобих с броя . Поздравления прочетох две -три неща , много ми харесва , като го прочета цялото ще гледам да се изкажа като хората. Жоро моя брой е ок като печат може да ти се е паднала кофти бройка на теб. Иначе дизай и оформление , както и качство е много добре.
Успех в начинанието.
"По-хубаво от буре с мед са две бурета с мед"

Потребителски аватар
Airfan
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » ср юли 23, 2008 3:44 pm

me4o_puhh написа:Жоро моя брой е ок като печат може да ти се е паднала кофти бройка на теб.
Вчера бавно и безславно осъзнах горчивата истина :cry:

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср юли 23, 2008 6:09 pm

Та за качеството на печат.
По около 20 - 25% от списанията има сериозни проблеми. Извинявам се за това. По останалия тираж също тук там има гафове, но си трябва по-набито око за да ги видиш.

Относно магазините "Хоби свят". Още в понеделник вечер оставихме бройки в магазина на ул. Тодор Каблешков (Овче Купел). Как протича вътрешната дистрибуция не ни е известно. Обадих се на колегата Евгени, който контактува със собственика на "Хоби свят" и се надявам по-късно тази вечер да мога да ви кажа кога АЕРО ще може да се вземе и от магазина на ул. "Кирил и Методий".
До края на седмицата АЕРО ще се появи още на няколко места в София за което ще ви уведомявам своевременно.

А иначе както написах по-горе ако някой желае да си купи списанието директно от нас нека ми драсне ЛС. Цената остава непроменена. Вече изпратих първото списание по този начин :)

И продължаваме да чакаме здравата критика. Искаме да знаем мнението ви за всичко - качество на печат, оформление, дизайн, шрифтове, качество и разнообразие на снимките, качество и разнообразие на материалите и т.н. и т.н. :D

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Непрочетено мнение от HORNISE » чет юли 24, 2008 9:29 am

Снощи към 18,00 ч на Кирил и Методи вси още го нямаше, като лелката която продаваше нямаше никаква идея дали изобщо ще го донесат.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Потребителски аватар
Svetli Georgiev
Регистриран: съб юни 28, 2008 7:57 pm

Непрочетено мнение от Svetli Georgiev » чет юли 24, 2008 11:59 am

И аз се сдобих с първия брой на новото списание. След бърз преглед ето какво виждам - няколко измачкани страници - на Мако Джавелин и новините, след това - проблемите с печата, за които вече знаете, на статията за правителствения самолет - точно върху една снимка, на която не мога да се нарадвам - ТУ5 на HORNISE. Не е болка за умиране, но не е приятно.
Сега започвам да чета съдържанието.
Успех нататък!

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » чет юли 24, 2008 6:13 pm

Изглежда обещаващо, на хаирлия да е! Още не съм се сдобил с него, че вчера слизам от Балкана, но и това ще стане. Освен стаитята за учението, както може да се очаква съм заинтригуван от статията за Кашките :wink: Едно си баба знае..
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
Airfan
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » чет юли 24, 2008 10:15 pm

Днес прочетох списанието и ето обещаните от мен критика, коментари и похвали.

На пръв поглед списанието хваща окото, особено с жестоката корица. Има вид на много луксозно издание и се надявам да го виждаме все в този вид. Бих препоръчал отново да се разпространява пакетирано в найлон, тъй като така ще се запази доста по-добре по реповете и книжарниците.

Дизайнът на кориците готин, малко не ми харесва сивата лента на първа страница, като според мен, дошла е маааалко-по широчка и ми седи несъразмерно и постно само с една снимка в нея. Може би ако всяко заглавие беше с мъничка снимка щеше да ми се върже по-добре.

Ще продължа с оформлението на вътрешните страници и то ще се спра само на местата, които не ми харесват.

1. стр.22 - фонът на трите снимки (жълт) изобщо не си пасва с тях, дори седи грозно. По-добре щеше да е без фон.
2. стр 24-27 - синият фон отново е абсолютно неудачен и не се вписва никак. Пак без фон щеше да е по-добре.
3. Червеното в статията за Камов що-годе е добре.
4. Най-ужасното - лилавото в статията за Спартана.... направо нямам думи, въобще не ми харесва.

Добър пример за цветово оформление е статията за Мако Джавелин, за Боинг 787, Ми-17. Според мен трябва да се избягват крещящите цветове и големия контраст.

Съдържанието:
1. Мако Джавелин - възхитен съм от статията и направо ме дърви като я чета. Снимките са върха!
2. Новините са ОК
3. Мечтата се превръща в кошмар - попринцип не съм фен на автобусите, обаче тази статия беше поднесена доста интересно и с интерес я изчетох до край. Хареса ми!
4. В търсене на новия правителствен самолет - отново добра статия и хубав анализ. Поздравления! Очаквам в следващия брой анализ и за бъдещия изтребител...
5. Грипен Демо - пълно разочарование. На много места има тафталогия, повтарят се едни и същи думи, словосъчетания и факти... и то в разстояние на 2-3 изречения. Имам чувството, че статията е писана на порции, с големи прекъсвания и сякаш е събирана от много места в едно. Не ми хареса, но пък снимките са готини.
6. Ила2008 - ОК
7. Морските вертолети на Камов - добра беше.
8. Ми-17 - ОК
9. Евроконтрол - нямах нерви да го изчета, тъй като не ми е съвсем в сферата на интереси.
10. Лесново - признавам, че не съм го изчел все още.
11. Абхазия - хубаво анализче
12. Спартана - Много интересна статия. Бих я сложил на второ място в броя, след Мако Джавелин. Съжалявам само, че доста кратко е засегната темата Спартан - Български ВВС.

Като изключим проблемите с печата, броят е доста добър и по-скоро не намирам сериозни критики към него. Шапка ви свалям!

Какво бих искал да чета за в бъдеще...

Най-много от всичко ми се иска да намерят място във всеки брой на списанието онези мини монографии, които можехме да четем на страниците на едно друго списание преди известно време. Сашо ги пишеше и бяха доста интересни.

Силно препоръчвам да се обособят 2-3 постоянни рубрики, които да ги има във всеки брой на списанието. Примерно мини-монографиите, рубрика за анализи на нещо (примерно конфликти, катастрофи, конкурси), рубрика за конфликтите по света (примерно през брой, че не са толкоз много). Много искам да се пише за българската военна авиация, някакви случки, истории, ако щете и байки дори. История на поделенията, използваните самолети, проведените учения на наша територия или с наше участие. Ще ми бъде и доста интересно ако има начин да публикувате от онези авиационни разказчета на военна тематика, бяха интересни... Сетих се, че май до момента никъде не е правена рубрика за авиационното въоръжение. Ще ми бъде интересно да има в броевете по мини-монография на различните модели ракети, бомби и т.н., които са използвани или се използват с малко характеристики, снимчица ,чертежче... ей такива работи.

Ами това е в общи линии... мислих си още доста неща в последните дни, но за жалост сега като седнах да пиша и ми изхвръкнаха от главата. Ако се сетя - ще добавям.

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » пет юли 25, 2008 12:10 pm

В Плевен списанието го няма. Обиколих доста РЕП-ове и изобщо не са чували за него.

A330-200
Регистриран: пет юли 25, 2008 2:21 pm

Непрочетено мнение от A330-200 » пет юли 25, 2008 2:24 pm

Уау, списанието изглежда супер :D
Има ли някакъв начин тези от нас, които не са в БГ да се сдобият с него?

Поздрави :wink:

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет юли 25, 2008 4:42 pm

Благодарности на Airfan за отделеното време за критика :)

Относно ситуацията с магазините "Хоби свят". Още вчера (24 юли) сутринта списанията са стигнали до магазина на ул. Кирил и Методи.
Shilo написа:В Плевен списанието го няма. Обиколих доста РЕП-ове и изобщо не са чували за него.
Както писахме по-горе пилотния брой на списанието няма да се намира в широко разпространение. Ако желаеш да имаш първия брой драсни ЛС за да се уточним как да ти го изпратя.
A330-200 написа:Има ли някакъв начин тези от нас, които не са в БГ да се сдобият с него?
Има разбира се! Драсни ЛС за да се разберем за условията :)

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » съб юли 26, 2008 7:08 pm

Точно първия брой би трябало да го има навсякъде. Ако ще се действа както с изданията на Ейргруп - благодаря. И на тях им го казах преди време - щом като има бройки, защо се държат в редакцията, а не са по РЕП-овете?! Съществуването на списанието зависи само от това как се разпространява.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » съб юли 26, 2008 7:22 pm

Седнахме и решихме, че първия брой ще е в малък тираж и основно ще служи за презентации пред хора, фирми, организации, учреждения и рекламодатели. Поради това и броя не е в широко разпространение. От следващия брой (септември 2008) списанието ще може да се купува и от будките.
Ако желаеш можем да ти изпратим броя по пощата - няма проблем, ако не желаеш - пак няма проблем...

Потребителски аватар
diecast
Регистриран: ср окт 31, 2007 1:39 am
Контакти:

Непрочетено мнение от diecast » съб юли 26, 2008 7:57 pm

Привет, и поздрави за новото начинание!
Желая пътят Ви да е все напред и все нагоре :)

Сега по същество. До колкото разбирам вероятността да го намеря във Видин клони към нула за това, когато река да го поръчам ще Ви пиша на ЛС, за да се разберем допълнително.
Исках да попитам един въпрос, който конкретно ме вълнува - ще има ли тема, редовно застъпена във всеки брой, която касае историята българската и световна военна авиация ?

Поздрави и успех!

Отговори