Списание АЕРО - брой 42 (февруари 2012 г.)

Раздел посветен на българското авиационно списание АЕРО.
Място за анонси за предстоящи броеве, въпроси и предложения към редакцията и други подобни.
Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Списание АЕРО - брой 42 (февруари 2012 г.)

Непрочетено мнениеот Грозев » чет фев 23, 2012 11:50 pm

Скоро! 8)

Изображение
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
mitko-eurofighter
Регистриран: пет окт 07, 2011 11:20 am

Re: Списание АЕРО - брой 42 (февруари 2012 г.)

Непрочетено мнениеот mitko-eurofighter » пет фев 24, 2012 3:39 pm

Щом трябва,ще изчакаме до вторник.И като гледам акцентните теми се очертават много яки!Изображение
Изображение Изображение

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Непрочетено мнениеот gig » ср фев 29, 2012 10:49 am

Най-голямата изненада в този брой е статията на Евгени за буксите 8)
Но както написах в коментарите за предишния брой първата статия, която прочетох, беше за екипажа на Хели в Судан. Обзе ме чувство на гордост, че съм работил с такива хора.
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнениеот Грозев » ср фев 29, 2012 7:02 pm

Списанието излезе от печат и от днес, 29 февруари (сряда) е вече в продажба.
От този брой ще има подобрение в разпространението, за което ще говорим допълнително. А по-късно ще съобщим и съвсем нов начин, по който ще може да купувате и четете АЕРО, но всичко с времето си :)
Ето го и съдържанието, смеем да твърдим достатъчно актуално и интересно.

Герои
На 6 февруари 2012 г. сутринта се къса стената на язовир Иваново, като водите му заливат харманлийското село Бисер и неговите околности. Във водната стихия загиват 10 души, а материалните щети са за милиони.
Красимир ГРОЗЕВ записа историята на авиаторите от авиобаза Крумово, които участваха в спасителните операции на 6 февруари.

Новини – Военна авиация

Новини – Гражданска авиация

Новини от България

Най-добрата година

Екипът на АЕРО прави обзор на авиационната безопасност в световната гражданска авиация през изминалата година.

Malev отлетя
Екипът на АЕРО разглежда накратко събитията, довели до фалита на унгарския национален превозвач Malev.

MMRCA приключи
„Конкурсът на века” за доставка на 126 многоцелеви бойни самолети за ВВС на Индия приключи с изненадващата победа на френския изтребител Dassault Rafale. Красимир ГРОЗЕВ прави обзор на процесите в Индия, за да отговори на въпросите как и защо победи френското предложение и въобще сигурна ли е победата му.

Судански пленници
Преди малко повече от година трима български авиатори от „Хели ер САУ” по програма на ООН бяха отвлечени от судански бандити и държани в плен почти пет месеца. Красимир ГРОЗЕВ се срещна с отвлечения екипаж на вертолета Ми-8, за да пресъздаде 145-дневната одисея из суданската пустош.

ВВС през 2012
Какво предстои за ВВС през 2012-а? Кои и какви ще са основните акценти, ще има ли повече керосин, как ще се отбележи 100-годишнината на военната авиация у нас? За отговор на тези и други въпроси Красимир ГРОЗЕВ разговаря с командира на ВВС генерал-майор Константин Попов.

T-38 Talon
Вечният самолет на САЩ

Когато на 10 април 1959 г. Т-38 за първи път се издига във въздуха, надали някой си е представял успеха и дълголетието на този самолет. Построени са 1187 машини, като почти половината от тях остават на въоръжение и днес основно във ВВС на САЩ. Борис ЛИЛОВ разказва за днешния ден на машината.

Трудни времена
Александър МЛАДЕНОВ разглежда проблемите, излезли наяве при летателните изпитания на F-35 и документирани в доклад на Пентагона от декември 2011 г.

Второто раждане
Александър МЛАДЕНОВ проследява паденията и възходите на програмата за създаване на вертолет Ми-34 от лек клас в Русия.

„Апач” атакуват от морето
Миналогодишната война в Либия отбеляза и дебюта на британските бойни вертолети WAH-64 Apache (Apache AH1). Машините от състава на 4-и полк на Корпуса на армейската авиация работят за първи път от палубата на кораб с първи бойни мисии, датиращи от вечерта на 3 срещу 4 юни 2011 г. Екипът на АЕРО проследява действията, които продължават два месеца, с работа по цели по цялата брегова линия.

Отново на Red Flag
Иван ВУКАДИНОВ посети авиобаза Нелис за поредното издание на Red Flag в периода 23 януари и 3 февруари.

Под прикритие
Евгени АНДОНОВ разглежда историята на стоманобетонните защитни укрития за военните самолети във Варшавския договор и как са били построени арочните укрития в България.

Потребителски аватар
mitko-eurofighter
Регистриран: пет окт 07, 2011 11:20 am

Непрочетено мнениеот mitko-eurofighter » нед мар 04, 2012 12:52 pm

Много е хубав, броя!За мартенския следва на корицата да бъде Ми-17 с НУРС :D :wink:
ПП:Искам материалче за c-5 galaxy.Грозев,какъв е този нов начин за закупуване и четене на АЕРО?
Изображение Изображение

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Непрочетено мнениеот HORNISE » пон мар 05, 2012 10:24 am

Вчера се сдобих с броя. За момента съм прочел само статията на Гената за арочните укрития - интересна тема и добра статия. Прехвърлих отгоре-отгоре обзора за ВВС и ми направи впечатление една грешка - шоуто в Кечкемет с българско участие беше през 2010 г. :wink:
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнениеот Airfan » пон мар 05, 2012 12:07 pm

Много ми хареса темата за арочните укрития и на мен! Определено това е черешката на тортата в този брой. Като идея - същото може да се напише и за полосите, предполагам ще е интересно.
Статията за героите от Крумово също много ми допадна, така също и Трудни времена за F-35. Останалите материали са на постоянното високо ниво.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
Emko01995pk
Регистриран: пет яну 13, 2012 9:27 pm

Непрочетено мнениеот Emko01995pk » съб мар 17, 2012 10:34 pm

Здравейте момчета аз съм от Перник и по принцип си взимам списанието от "Kaufland" , но като отидох да си го закупя (сп.Аеро брой 42 февруари) нямаше останали :( .Ако може да ме упътите на друго място в Перник по репове или магазини които имат списанието ако не, админа да пише да направиме работата :? .

Поздрави,Emko01995pk ! :D

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнениеот Грозев » вт мар 20, 2012 9:37 pm

Emko01995pk написа:Здравейте момчета аз съм от Перник и по принцип си взимам списанието от "Kaufland" , но като отидох да си го закупя (сп.Аеро брой 42 февруари) нямаше останали :( .Ако може да ме упътите на друго място в Перник по репове или магазини които имат списанието ако не, админа да пише да направиме работата :? .

Поздрави,Emko01995pk ! :D

Остави на лично съобщение един пощенски адрес.
Ще ти метна броя тия дни.

Върни се в “Списание АЕРО”