Предложение/идея

Раздел посветен на българското авиационно списание АЕРО.
Място за анонси за предстоящи броеве, въпроси и предложения към редакцията и други подобни.
Bodilkov
Регистриран: нед фев 27, 2011 12:03 pm

Предложение/идея

Непрочетено мнение от Bodilkov » нед апр 08, 2012 4:31 pm

Сашо и Грозев, направете една сравнителна оценка между Су-34 и F-15E под формата на специално издание, както едно време на "Прочути самолети".Ще е повече от интересно , а и най-вече защото и графалии имат какво да кажат по отношение на F-15E.

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Re: Предложение/идея

Непрочетено мнение от фен27 » нед апр 08, 2012 8:48 pm

Много хубава идея. Адмирирам поредицата да се продължи след МиГ-29 и Су-27.

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » съб апр 14, 2012 6:55 pm

За Су-34 нормална информация, освен хвалебствената по руски официози няма, докато за F-15E и използването му информация бол. Така, че в момента имаме два различни самолета с едно и също предназначение - един в зрял период, и един в самото начало на нормалната ескадрилна експлоатация.

Пък за съжаление няма и реална информация за началото на експлоатацията на Су-34, реални коментари за работата на прицелното оборудване /което е най-сложно и най-често отказва/, коментари на пилоти от строевите ескадрили /дъртите изследователи от Липецк не ги броим/, възможностите в режим "въздух-въздух" и т.н.
На прима виста, въпреки че е енси години след F-15E, основния проблем е при Су-34, че няма съвременно прицелно нощно оборудване с инфрачервен канал, но такова в Русия още няма серийно и май скоро няма и да има.
Системата "Платан" доколкото знам има само дневен ТВ-канал.

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » пон апр 16, 2012 2:32 pm

:D Затова аз предлагам да си направите една яка монография за 'Орела' и в нея(една малка част) да опишете песента на Су 34 'как ше ги стигнем хамериканците?'... Аз поне приветствам появяването на монографии(за Ми24 ми хареса доста),не зная какви са възможностите ви или какви са тези на купувачите,на мен ми се струва нормално да платя малко повече пари(примерно от цената на АЕРО) за изцяло достоверна и синтезирана информация за определен летателен апарат,а не да чета пропаганда или лъжи по нета :D ...иии май и преди бях писал -може ли да обърнем внимание на хеликоптерите и по-специално еволюцията на АH/UH-1,щото ми се струва ,че заедно с AH-64 тва май са единствените наистина модерни работещи щурмови машини :D

Потребителски аватар
mitko-eurofighter
Регистриран: пет окт 07, 2011 11:20 am

Непрочетено мнение от mitko-eurofighter » ср май 23, 2012 10:38 am

Преди няколко броя имаше едно чудесно приложение за Bf-109 у нас.Би било интересно да пишете и други такива приложения за самолети от ВСВ на служба в България.Ето няколко предложения:Dewoitine D.520,Ил-2,както и Як-9.
Изображение Изображение

Grim
Регистриран: пет май 03, 2013 4:44 pm

Непрочетено мнение от Grim » пет май 03, 2013 5:11 pm

Може и за някои бомбери,примерно:Do-17,Ту-2 или трападжийски машини като L-410,ан-чета...

Отговори