Списание АЕРО - брой 49 (септември 2012 г.)

Раздел посветен на българското авиационно списание АЕРО.
Място за анонси за предстоящи броеве, въпроси и предложения към редакцията и други подобни.
Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Списание АЕРО - брой 49 (септември 2012 г.)

Непрочетено мнение от Грозев » чет сеп 27, 2012 4:58 pm

Утре излиза от печат, а в електронен вид е вече тук!

Изображение
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
mitko-eurofighter
Регистриран: пет окт 07, 2011 11:20 am

Re: Списание АЕРО - брой 49 (септември 2012 г.)

Непрочетено мнение от mitko-eurofighter » чет сеп 27, 2012 7:29 pm

Супер теми и корица! Очаквам го с нетърпение! :D
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Lion King
Регистриран: чет фев 12, 2009 1:34 pm

Непрочетено мнение от Lion King » вт окт 02, 2012 10:37 pm

Има ли го вече по реповете?
Аватар: Огнян Стефанов

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср окт 03, 2012 1:16 am

Lion King написа:Има ли го вече по реповете?
Абсолютно!

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Непрочетено мнение от gig » чет окт 04, 2012 7:00 pm

Отново уникални снимки, например в статията за Су-25 има интересни кадри, на които се вижда, че когато модернизираното Су стреля с оръдието автоматично се пуска ракета, както и обратното ;)

Като цяло броя е интересен и доста добре балансиран, липсва само статия за актуалното състояние на някоя от българските авиофирми.
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » пет окт 05, 2012 1:17 am

И аз успях да го прочета.

ИЛА 2012 - Не го четох защото много не ме интересуват такива предимно търговски авиошоута

Новия китайски изтребител - Интересно четиво което събира наличната малка информация на едно място

Еврофайтер - И двете статии ги четох но по интересната беше за участието в Ред Флаг Аляска. Наистина добра информация и подробности и възможност поне на "хартия" да сравна изданието в Аляска с мойте посещения в Ред Флаг в Нелис.

Безпилотните EADS - Не го четох защото също така много не се интересувам от БЛА.

100 години сръбски ВВС - приятна статия която ми хареса защото не изпада в някакви задълбочени анализи. Шоуто просто е празник, и статията имаше добър лек тон.

Су-25 - Понеже до сега не бях запознат много добре с състоянитео на Су-25 в Русия (освен къде са базирани) тази я прочетох почти веднага. Информацията е доста добра. Снимките са супер! Единственото дребно нещо което забелязах (и което gig също е забелязал) е че доста снимки имаха разместени надписи (примерно на снимката на су-25 стреляйки с оръдие пишеше ракети а на снимката как стреля с ракети пишеше оръдие).

Ил-86 - Чел съм му историята в по задълбочен вариант но използвах шанса да си освежа четеното от преди :D . Искам да отбележа че имаше грешка където пишеше "трите московски летища Шереметиево Пулково и Внуково"

Ил-18 - Първо това четох от целия брой. Тази серия ми е любимата вече 4 броя подред. Какво друго мога да кажа освен че нямам търпение за продължението...

Аржентинската война - Оставил съм го за после понеже не съм чел една от предишните части. Мисля всички накуп да ги прочета скоро.

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » съб окт 06, 2012 3:20 pm

:D Общо взето аз разделям броя така-до 27 страница как се прави авиация по 'белия' свят и от 28 натам как стоят нещата в Русия и на балканите! За Ил 18 супер статия -нали ще продължите и нататък с другите самолети от историята на родните авиолинии?

Потребителски аватар
komuso
Регистриран: чет сеп 25, 2008 11:07 pm

Непрочетено мнение от komuso » нед окт 07, 2012 8:04 pm

С риск да стана нахален отново ще попитам-какво става с Варна?Защо и този брой го няма по РЕП-овете?След предното ми питана бях в Интермедио,и каква изненада нямаше нито един брой а продавачите там ми казаха,че по искане на централата в София всички списания Аеро са върнати обратно в София.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон окт 08, 2012 3:22 pm

komuso, ето какво отговориха от Инмедио, относно твърдението на техния служите:
...по-голяма глупост от тази за връщането на бройките не бях чувал. Гарантирам ви, че подобно разпореждане централата ще издаде само в случай, че списанието е спряло да излиза и трябва да го съберем за последен отчет. Иначе за всички издания важи правилото да се връща стар брой при получването на нов. Това е някоя гениална мисъл на някой продавач от Инмедио ( а не Интермедио) и добре би било вашият читател да посочи кое е то, тъй като във Варна са няколко.
Ще се радваме да посочиш къде е станало това, за да може фирмата да вземе мерки.
Иначе в момента гледам разпределението във Варна и мога със сигурност да кажа, че списанието го има в трите Кауфланда (Инмедио), магазин 1 Minute на автогарата, в Мол Галерия (Инмедио), на Летището в Relay, Варна мол (Инмедио), в четири бензиностанции Шел (всички в града) и магазина Карфур.

Относно репчетата. През лятото прекратихме отношения с един разпространител, като друг трябваше да поеме Варна. Но явно резултатите не са добри. Търсим други решения, като в сряда имам среща с трети разпространител за Варна. Надявам се да има резултат.

Потребителски аватар
komuso
Регистриран: чет сеп 25, 2008 11:07 pm

Непрочетено мнение от komuso » пон окт 08, 2012 4:45 pm

Уважаеми господин Грозев,става въпрос за Инмедио който се намира в Гранд мол-Варна,а датата е 15 септември(събота),даже въпросният младеж се опита да ми обясни,че видите ли списание Аеро спира да се издава и за това връщат бройките на което аз му опонирах,че няма такова нещо.И за накрая да попитам откъде(не говоря за Варна) мога да закупя липсващите ми броеве 47 и 48?
Благодаря!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон окт 08, 2012 5:05 pm

komuso, отнесох вашето оплакване до Инмедио и от там обещаха да вземат мерки към въпросния служител.

Относно липсващите броеве, пратете ми на ЛС пощенски адрес, на който ще ви пуснем липсващите броеве с комплименти от редакцията.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пон окт 08, 2012 10:11 pm

Съдържанието на броя, който е вече втора седмица в продажба:

ILA 2012 – на ново място и с нови сили

Новини – военна авиация

Новини – гражданска авиация

Новини от България

Нови китайски изненади

Може ли една страна в рамките на две години да изненада света не с един, а с цели два проекта за бойни самолети от следващо поколение? Може, ако се нарича Китай! В средата на септември 2012 г. Поднебесната империя показа на света нов изтребител, който се появи само 21 месеца след изненадващата поява на проекта, наречен J-20.
Красимир ГРОЗЕВ разказва накратко за новия китайски боен самолет.

Блок материали от ILA 2012:
Eurofighter за България – един реалистичен сценарий?
Х3 – концепцията има бъдеще
А400 отново във въздуха на шоу
ЕuroHawk в Германия
EADS и BAE Systems обсъждат сливане
Лазерен вариант за ракетата AIM-9L
S-70i от Полша
Луфтвафе над Аляска
Новите номера на старите кучета
Безпилотните на EADS

100 години Сръбски военновъздушни сили
Георги ПЕТКОВ посети авиошоуто, посветено на 100-годишнината на сръбската военна авиация, и разказва накратко за него и днешното състояние на ВВС и ПВО на Сърбия.

Дълга служба
Александър МЛАДЕНОВ разглежда последните развития около Су-25 включително модернизациите в Русия и Украйна и възможностите за възстановяване на производството на двуместния вариант в обозримо бъдеще.

Ил-86 - Крилатият автобус
Илюшин Ил-86 определено е емблематичен самолет, който въплъщава в себе си не само върховите съветски технологии в областта на гражданската авиация от 70-те години на ХХ век, но и е един от най-разпознаваемите символи на ерата на „развития социализъм” в СССР. За съветските граждани от 80-те години Ил-86 е не само флагман на гиганта „Аэрофлот”, но и е един от символите на благополучие и технически напредък на тяхната родина.
В действителност, Ил-86 далеч не е най-успешният съветски авиолайнер. Създаден, за да отговаря на специфичните изисквания на „Аэрофлот”, този самолет, който не се отличава с особена икономичност, бързо бива заменен от далеч по-модерни и икономични самолети след разпада на СССР.
Красимир ГРОЗЕВ разказва за това произведение на опитно-конструкторското бюро „Илюшин”.

Фоклендската война – част IV
Време за десант

Красимир ГРОЗЕВ продължава разказа си за конфликта между Великобритания и Аржентина за Фолклендските острови, като се спира на тежките въздушни боеве, които се разразяват при британския десант на островите.

Ил-18 – българската история – част IV
Евгени АНДОНОВ се спира на някои неизвестни моменти в опит да събере част от историята на турбовитловия самолет Ил-18 и експлоатацията му у нас.

Отговори