Нов европейски боен самолет

Всичко за военната военната авиация по света
Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Нов европейски боен самолет

Непрочетено мнение от Moss » пет юли 14, 2017 1:08 am

https://www.reuters.com/article/us-fran ... SKBN19Y1FJ

Изглежда днес е поставено началото на едно, несъмнено много интересно френско-германско приключение, което вероятно ще се нареди до други епохални проекти, като PanAvia Tornado, Eurofighter, A400, наречено ... още никак не е наречено. Живот и здраве, с интерес ще наблюдаваме включването на нови участници, предлагането на концепции и (безкрайно) дългата поредица от "срещи и раздели".
Много интересен е момента с двигателят за новия самолет.
До момента "общоевропейските двигатели" са на основата на британски изобретения, но в момента островитяните не са много общоевропейски настроени.
Франция си прави двигатели с влияние от GE, но M88 като че ли отстъпва и на EJ200, и на F414.
Германия до момента са стояли настрани, а вероятно ги сърбят ръцете, след толкоз години въздържание. :D

Потребителски аватар
Fighterland
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:34 pm

Re: Нов европейски боен самолет

Непрочетено мнение от Fighterland » пет юли 14, 2017 8:33 am

Ако са само тия две страни, според мен, ще се разберат без много протакане (не казвам, че ще бъде лесно де).

Не вярвам да се базират на британски двигатели. Вярно е, че сиренето е с пари, така че ако си плащат, англичаните няма да се стесняват от необщоевропейската си ориентация, обаче ще имат възможност да правят разни мръсни номера и да държат машини на земята. Нещо, което няма да се нрави на неостровяните.

Мене ми е интересно въоръжението - ще успеят ли за това да се разберат. На тая тема трудно мелят...
На десет мили от Монтана
в посока Дунавският бряг...

Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Непрочетено мнение от Blackhawk » пет юли 14, 2017 1:24 pm

Или няма да се правят на интересни и ще си лицензират F-135 мотора и ще го модифицират .

Стоян
Регистриран: пон яну 03, 2011 7:24 pm

Непрочетено мнение от Стоян » нед юли 16, 2017 11:11 am

IMHO без бързане 15-20 години до полет на предсерийния вариант. Прототип може и по-рано. Не знам дали реално има нужда от бързане. И вероятно ще се получи нещо от рода 5 и 1/2. Не по всички параметри. Основно по автоматизацията на полета, с опция за безпилотен вариант.
F136 е добър избор за еднодвигателен самолет (ако е еднодвигателен). GE и Rolls-Royce би трябвало да са заинтересовани. Все пак Великобритания напуска ЕС, но не и НАТО. За оставащото време могат да се изчистят всички проблеми. И даже да се въведат някои модификации. За мен двигателя търпи скъсяване.
Изображение

Отговори