Сирия

Всичко за военната военната авиация по света
Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Re: Сирия

Непрочетено мнение от Кало » пон апр 16, 2018 7:27 pm

Аз лично съм много скептичен към предоставения времеви интервал.
Как съответства скептицизмът ти на факта, че подледното време на част от ракетите е над 100 минути? При условие, че голяма част от пусковете са засечени (103 от 105 КР - съответно изявленията на руската и американската страна), посоченият времеви интервал изглежда напълно нормално. Изявлението на Тръмп за атаката съвпадна с първите попадения на ракети/попадения СРЕЩУ ракети.

Второ - изявлението на руското МО в сутринта на атаката напълно точно отразява и показаното на брифинга на Пентагона бая часове по-късно:

Изображение

Анализът на руското МО, току-що представен. Сори, че е на руски, ама предполагам е ясен. С-200 имат 8 пуска и нула попадения (очаквано).

Отражение ударов со стороны Сирии

Сирийская ПВО использовала для отражения удара США, Франции и Великобритании 112 зенитных ракет, в том числе из комплекса "Панцирь" - 25 ракет. Конашенков уточнил, что из "Панциря-С1" было выпущено 25 ракет, они поразили 23 цели.

"Бук" - выпущено 29, поразили 24 цели. "Оса" - выпущено 11, поразили пять целей. С-125 - выпущено 13, поразили пять целей. "Стрела-10" - выпущено пять, поразили три цели. "Квадрат" - выпущено 21, поразили 11 целей. С-200 - выпущено восемь ракет, целей не поразили", - заявил Конашенков.

Он добавил, что "никого не должны вводить в заблуждение низкие показатели зенитного ракетного комплекса С-200", так как комплекс предназначен для поражения прежде всего самолетов и не так давно уничтожил истребитель одного из соседних государств.

Официальный представитель Минобороны обратил внимание, что комплексы "Панцирь-С1" российского производства, ранее поставленные Вооруженным силам Сирии, показали почти 100%-ную эффективность.

http://tass.ru/armiya-i-opk/5131781

octagon
Регистриран: пет окт 03, 2008 8:48 am

Непрочетено мнение от octagon » пон апр 16, 2018 8:29 pm

В Пентагона са офицери и джентълмени и никога не лъжат.

Фотография лейтенанта первого класса Войск противовоздушной обороны Сирии Хасана аль-Джурефа, который сбил более 10 крылатых ракет во время атаки США, Франции и Великобритании на Сирию.
IMG_20180416_202706_762.jpg
IMG_20180416_202706_762.jpg (88.5 KиБ) Видяна 441 пъти
Ако може някой да познае пулта зад него?
Fighters make show. Bombers make history.

Потребителски аватар
Sharana
Регистриран: пет сеп 15, 2017 2:52 am

Непрочетено мнение от Sharana » пон апр 16, 2018 8:38 pm

Кало написа:
пон апр 16, 2018 7:27 pm
Как съответства скептицизмът ти на факта, че подледното време на част от ракетите е над 100 минути? При условие, че голяма част от пусковете са засечени (103 от 105 КР - съответно изявленията на руската и американската страна), посоченият времеви интервал изглежда напълно нормално.
Ами то и Рафалите доста имат да летят от Франция, но това има малко значение. ToT не зависи от подледното време. Тези, които имат да летят по-дълго се изтрелват по-рано, други вземат по-дълъг маршрут и тн - начини да напаснеш времето на пристигане да е много близко има много. Причина да не се направи на практика няма.
Това, че 103 и 105 са близки не означава автоматично и че Рафали е нямо, B-1B са ръсили JDAMки, F-15 са ползвали някакви ракети В-З, целите около Хомс изобщо не са атакувани и тн.

Потребителски аватар
Amazon
Регистриран: пон фев 03, 2014 8:28 pm

Непрочетено мнение от Amazon » пон апр 16, 2018 8:40 pm

Ако се абстрахираме от С-200 и сравним броят изстреляни ЗУР(104) с обявеният брой свалени КР (74), излиза че руските зенитни комплекси, в бойна обстановка са показали доста по-добра ефективност, от заявената от производителите им.

Това по нисколетящи цели, някой от които (AGM-158) се водят стелт. И целите са летели от различни направления, по различни маршрути, не непремено в обсега на ПВО. Аз за сега ще остана силно скептичен към такава информация...

Кало

Непрочетено мнение от Кало » пон апр 16, 2018 8:47 pm

Sharana написа:
пон апр 16, 2018 8:38 pm
Кало написа:
пон апр 16, 2018 7:27 pm
Как съответства скептицизмът ти на факта, че подледното време на част от ракетите е над 100 минути? При условие, че голяма част от пусковете са засечени (103 от 105 КР - съответно изявленията на руската и американската страна), посоченият времеви интервал изглежда напълно нормално.
Ами то и Рафалите доста имат да летят от Франция, но това има малко значение. ToT не зависи от подледното време. Тези, които имат да летят по-дълго се изтрелват по-рано, други вземат по-дълъг маршрут и тн - начини да напаснеш времето на пристигане да е много близко има много. Причина да не се направи на практика няма.
Това, че 103 и 105 са близки не означава автоматично и че Рафали е нямо, B-1B са ръсили JDAMки, F-15 са ползвали някакви ракети В-З, целите около Хомс изобщо не са атакувани и тн.
Хайде сега, Рафалите. Говорим за реално начало на атаката - тоест ПУСКОВЕ. Кой и къде е казал, че Б-1 са "ръсили" JDAM? Навсякъде се твърди, че именно те, от дистанция около 250 км, са ползвали JASSM. Няма твърдения какви ракети и ДАЛИ изобщо са ползвали F-15. Както се вижда от американската снимка, явно са участвали и изтребители, минимум както прикритие на Б-1. Дали целите около Хомс са атакувани или не, не можем да твърдим със сигурност - едните казват едно, другите - друго - има и някаква яма от експлозия край една от тези цели. Това какво общо има с твърдяното време на продължителност на атаката?

Кало

Непрочетено мнение от Кало » пон апр 16, 2018 8:49 pm

Amazon написа:
пон апр 16, 2018 8:40 pm
Ако се абстрахираме от С-200 и сравним броят изстреляни ЗУР(104) с обявеният брой свалени КР (74), излиза че руските зенитни комплекси, в бойна обстановка са показали доста по-добра ефективност, от заявената от производителите им.

Това по нисколетящи цели, някой от които (AGM-158) се водят стелт. И целите са летели от различни направления, по различни маршрути, не непремено в обсега на ПВО. Аз за сега ще остана силно скептичен към такава информация...
112, не 104. Поне според руски данни.

ПП - засега забелязвам опониране изцяло от религиозна гледна точка - тоест - вяра. Приемам я с усмивка :).

Потребителски аватар
Sharana

Непрочетено мнение от Sharana » пон апр 16, 2018 9:06 pm

Кало написа:
пон апр 16, 2018 8:47 pm

Хайде сега, Рафалите. Говорим за реално начало на атаката - тоест ПУСКОВЕ. Кой и къде е казал, че Б-1 са "ръсили" JDAM? Навсякъде се твърди, че именно те, от дистанция около 250 км, са ползвали JASSM. Няма твърдения какви ракети и ДАЛИ изобщо са ползвали F-15. Както се вижда от американската снимка, явно са участвали и изтребители, минимум както прикритие на Б-1. Дали целите около Хомс са атакувани или не, не можем да твърдим със сигурност - едните казват едно, другите - друго - има и някаква яма от експлозия край една от тези цели. Това какво общо има с твърдяното време на продължителност на атаката?
Ако под началото на атаката имат предвид пускове може би, но дори тогава към 4:30 сирийско време вече всичко трябва да е приключило. Пък и формулировката е, че атаката е отразявана в продължение на 90 минути - ясно е, че си е въпрос на трактовка но на мен ми звучи все едно между първите и последните пускове на зенитни ракети са минали към час и половина, тоест ракетите са идвали на малки групични през доста време, което е улеснявало задачата.

За B-1 и JDAM - ами и в двата руски брифинга. На първия изобщо каза GBU-38, на втория просто каза бомби. F-15 с ракети В-З са също от първия им брифинг.

octagon

Непрочетено мнение от octagon » пон апр 16, 2018 9:09 pm

Ефективността на ПВО зависи много от радарното поле и командните пунктове, а там няма как да знаем какво са правили. Но факт е, че С-125 си е изпял песента, както щеш да го модернизираш, а С--200 е много тясно специализиран инструмент. Съмнявам се и в ефективността вече на Квадрат и Ромб. В терминалната отбрана очаквано най-добрите са Панцир и Тор.

Кало

Непрочетено мнение от Кало » пон апр 16, 2018 10:07 pm

Ако под началото на атаката имат предвид пускове може би, но дори тогава към 4:30 сирийско време вече всичко трябва да е приключило.
Доста странна математика :). При 80-100 минути подлетно време за Томахаук от позициите на пуск до целите и начало на пусковете към 3,40, тия стотина минута се събират до 4,30 само в някоя алтернативна вселена или в хиперпространството. Не знам защо тук някой си представя такава операция като нещо, протичащо за 10 минути, явно от незнание на материалната част, както и непознаване на законите на реалността. Като се започне от факта, че 105-те (по доста противоречивите във времето данни на Пентагона - ту 105, ту 120, ту 118) ракети не са запуснати ЕДНОВРЕМЕННО :), и се стигне до факта, че полетното им време до разпределените цели е различно. Тоест, цялата акция по запускането, пътя и поразяването на целите от тези ракети, дори и без въздействие на ПВО, РЕБ и прочее, няма как да продължи по-малко от час, час и половина. В такъв аспект приказките за ЕДНОВРЕМЕНЕН удар със 100 ракети са просто приказки, но далеч по-неубедителни от тези на Андерсен.

Потребителски аватар
Sharana

Непрочетено мнение от Sharana » пон апр 16, 2018 11:25 pm

Знам, че по-добре от теб няма кой да знае "материалната част" ,Кало, затова да попитам - с какво ще засекат пусковете в Червено море и Персийския залив? Телепатия, интуиция? Значи едва ли знаят кога са напускани всички, знаят няколкото, които бяха пуснати от Средиземно море. Другите са ги видяли вече над сирийска територия. Тогава започва и "отразяването", преди това какво точно "отразяват"? Ако се загледаш къде са пусковете и къде са целите (по която и да е версия) всички са близко до границата, малко време са прекарали над сирийското небе. Тя "операцията" е започнала още поне 6ч преди и ракетите да пуснат вземайки предвид що самолети замъкнаха над морето, но това няма нищо общо с "отразяването". А вълните да не са били групирани да навлязат над сирийска територия в близък интервал от време е някак глупаво, не е ли така?

ТОТ не означава да са пуснати едновременно, а почти едновременно да пристигнат в района на целите си, но това и ти го знаеш. При положение, че няма цели "дълбоко" не знам как може да се "отразява" 90 минути.

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Непрочетено мнение от Moss » вт апр 17, 2018 9:43 am

ПП - засега забелязвам опониране изцяло от религиозна гледна точка - тоест - вяра.
За момента, по отношение на поразените от ПВО крилати ракети в Сирия, аз съм видял следните доказателства:
Снимката на сирийският оператор, за който се твърди, че е свалил 17 ракети.
Официалните изказвания на руските военни.
Дребни остатъци от някаква ракета.
Снимки на някакви парчетии от ракети на Куб, С-200 и Р-40.

Въз основа на тези доказателства, свалянето на 71 крилати ракети, се смята за достоверно потвърдено. :D

За сравнение, ето какво остава от BGM-109
Изображение

Какво би останало, от 7, 17 или 71 ракети и защо сирийските ни братя го крият, всеки да си представи сам.
В съответствие със своята вяра.

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » вт апр 17, 2018 10:24 am

Тук се били взривили 76 ракети. :D И други интересни неща в съответната статия.
Изображение

octagon

Непрочетено мнение от octagon » вт апр 17, 2018 12:52 pm

Крилатите ракети са изпълнили задачата си, не са били прехванати и след това са се върнали невредими в базите си.

octagon

Непрочетено мнение от octagon » вт апр 17, 2018 1:01 pm

Sharana написа:
пон апр 16, 2018 11:25 pm
Знам, че по-добре от теб няма кой да знае "материалната част" ,Кало, затова да попитам - с какво ще засекат пусковете в Червено море и Персийския залив? Телепатия, интуиция?
1. Радари в Сирия
2. Радари на корабите
3. прехват на телеметрията между ракетите и носителите, РТР има на кораби, самолети, на земята, в космоса.
4. екстрасенси на Лубянка и Ходинка

Moss

Непрочетено мнение от Moss » вт апр 17, 2018 3:39 pm

Тук се били взривили 76 ракети.
Аз не знам, какво и колко се взривявало.
Това което ми прави впечатление е, че околните сгради и бараки са почти незасегнати, дори ламариненият покрив на бараката, в долният край на снимката, изглежда непокътнат. По мое мнение, изключително "чиста" и точна работа.
Като тая:
Изображение
Две ракети, укритията си изглеждат непокътнати, дори тревата от горе им се зеленее.
Целите разбира се, са поразени.

Според мен, американците са направили точно това, което са искали.
Не съм видял никакви доказателства, че нещо или някой им е успял да им попречи.
Ще бъда благодарен, ако някой сподели нещо различно от изказвания или снимки на разни сирийски левенти.

octagon

Непрочетено мнение от octagon » вт апр 17, 2018 4:07 pm

Откъде е долната снимка - Шейрат или нещо друго?

Как физически си представяш "доказателство, че някой е успял да им попречи"?

Moss

Непрочетено мнение от Moss » вт апр 17, 2018 4:28 pm

Като парчетии от 70 ракети. Или поне от 7.
Десетки ей такива снимки:
Изображение
Дори и да не са от официалният сайт на ислямска държава, пак ще ми интересно да ги видя. :D
Доколкото съм запознат, за сега имаме заявления на едните, срещу честната дума на Тръмп. :D .

Снимки от изгърмени "Куб"-ове има, от стартови ускорители на С-200 има, а една снимка, като тая на сърбите няма. Четвърти ден вече.

А снимката в предното ми мнение е от Шейрат.
Между другото, от нападението на Шерат, поне остатъците на една томахавка показаха.

octagon

Непрочетено мнение от octagon » вт апр 17, 2018 5:01 pm

От един товарищ, на който аз в никакъв случай не вярвам.
Столько умников мне пишут, мол, почему не сфоткал обломки Томагавков на Думейре, раз их нет, значит и не сбивали Буки ничего.

Милые мои диванные эксперты и офисные Рэмбо, приезжайте в Сирию (для россиян она безвизовая), я вам на карте покажу примерные (ну квадраты 50 на 50 км) районы в горах и пустыне, над которыми они были сбиты, дерзайте, ищите. Или вы думаете осколки прямо на взлетку падают маркировкой кверху, чтобы удобней было сфотографировать?

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » вт апр 17, 2018 5:46 pm

Всеки офисен микроб иска доказателствата да му бъдат донесени и сложени на бюрото в офиса. С изключение на случаите, в които трябва да се доказва вината на Путин, Асад и т.н., тогава честната дума на някой западен велможа по телевизията е напълно достатъчна.

Moss

Непрочетено мнение от Moss » вт апр 17, 2018 6:28 pm

Практиката показва, че последните години, като им реални събития, доста бързо се появяват изобилни потвърждения.
И това, че някои очакват такива за дадени събития е съвсем правилно и нормално, колко и да ви учудва.
Та и микробите имат право да търсят и получават информация. Или пък може да приемат всичко на доверие.
Въпрос на избор. И вяра.

Отговори