Ми-28

Всичко за военната военната авиация по света
Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Re: Ми-28

Непрочетено мнение от Moss » ср мар 02, 2016 5:03 pm

А при доста руски оръжия за износ характеристиките са орязани.
А в други случаи са повишени, благодарение на възможността да се ползва всичко налично на пазара.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » ср мар 02, 2016 6:49 pm

росен написа: Що, щото казва истината за руските хеликоптери ли?!?!
Доста трябва да се постарае човек за да намери каквато и да е истина за руските хеликоптери в тази статия. Може и да има нещо вярно, касаещо руските оръжейни търговци и ВПК като цяло на организационно ниво, но по отношение на техниката - кръгла 0. Руската винтокрила техника отдавна се е доказала, няма какво да я чоплим.

А за това, че индийците избрали Апача пред Ми-28? Те и Рафала избраха за MRCA конкурса, но надали това означава колко френският самолет превъзхожда МиГ-35, Тайфуна или Суперхорнета? В повечето случаи, дори и в Щатите и Русия такива решения се взимат единствено и само от политически съображения.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » ср мар 02, 2016 11:35 pm

росен написа:Що, щото казва истината за руските хеликоптери ли?!?! Кое точно не е вярно в нея?
Всеки вижда това, което иска да види. :)
росен написа:Ако може точка по точка, защото всичко е проверимо и то с данни от руските производители.
Взимам по 100 кинта на час, тая работа ще ми отнеме поне 3. Ако си навит, пращам ти банковата сметка и като получа парите, почвам.
росен написа:Или индийците според теб са тъпи? (може би тази тъпотия ги кара да се надяват на програмата FGFA - нали наеждата умира последна)?
Индийците са мангали, т.е. слабо предсказуеми. Понякога кокурсите ги печели по-добрия продукт, понякога - който е дал най-големия рушвет.

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Непрочетено мнение от фен27 » чет мар 03, 2016 11:49 am

росен написа:
фен27 написа:Ми-28НЭ е експортна версия, а на въоръжение в Русия е Ми-28Н. В статията общо взето навсякъде се говори за Ми-28НЭ и все едно той бил приет на въоръжение. А при доста руски оръжия за износ характеристиките са орязани. В случая не печелят от това, защото индийците си дават парите за Апачи. Отделно ракетата Вихр-1 не заменя ли вече Атака?
Не, не я заменя, БРЕО на МИ е различно от това на КА... А и Вихрь не е ракета с активна радиолокация за крайно самонасочване, а се управлява пак полуактивно, но на принципа на оптикоелектронен захват: https://ru.wikipedia.org/wiki/Вихрь_(ПТРК)
Нищо не е орязано, напротив, за индийците са подотвяли върхов пакет и като електронно оборудване, и като силов контур и като въоражение, тъй като са знаели кой им е конкурент...
Ако проявяваш интерес, мога да поразровя материали за тозци конкурс и за "големите надежди" на руснаците...
Готвили са се много сериозно, но ......
Росене, научи се първо да пишеш грамотно.

росен
Регистриран: чет ное 07, 2013 3:20 pm

Непрочетено мнение от росен » съб мар 05, 2016 6:55 pm

фен27 написа:
росен написа:
фен27 написа:Ми-28НЭ е експортна версия, а на въоръжение в Русия е Ми-28Н. В статията общо взето навсякъде се говори за Ми-28НЭ и все едно той бил приет на въоръжение. А при доста руски оръжия за износ характеристиките са орязани. В случая не печелят от това, защото индийците си дават парите за Апачи. Отделно ракетата Вихр-1 не заменя ли вече Атака?
Не, не я заменя, БРЕО на МИ е различно от това на КА... А и Вихрь не е ракета с активна радиолокация за крайно самонасочване, а се управлява пак полуактивно, но на принципа на оптикоелектронен захват: https://ru.wikipedia.org/wiki/Вихрь_(ПТРК)
Нищо не е орязано, напротив, за индийците са подотвяли върхов пакет и като електронно оборудване, и като силов контур и като въоражение, тъй като са знаели кой им е конкурент...
Ако проявяваш интерес, мога да поразровя материали за тозци конкурс и за "големите надежди" на руснаците...
Готвили са се много сериозно, но ......
Росене, научи се първо да пишеш грамотно.
Приятелю, когато не пиша на коляно от таблет, пиша далеч по-грамотно от теб.
И за разлика от теб пиша само проверени неща. Затова на този форум (в който има много постсъветски умове) не съм долюбван.
Но не ме интересува. Който иска да обори постнатат от мен статия на руски военен оръжеен специалист, нека го направи. Останалото са глупости в геометрична прогресия. :lol:

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » съб мар 05, 2016 8:06 pm

но на принципа на оптикоелектронен захват
Слава богу, на този не ми излизат постингите, но ето че един от бисерите все пак се е промъкнал :). Малииии, къв е тоя принцип, интересно. Може би нашият форумен разбирач трябва да светне авторите на ей тва, че те така неуки си стоят:

http://www.findpatent.ru/patent/249/2498192.html

От друга страна, всяко едно писание на този е на нивото на тоя бисер :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » съб мар 05, 2016 10:09 pm

росен написа:Затова на този форум (в който има много постсъветски умове) не съм долюбван.
Вземете се разберете, дали сме на американска заплата или сме постсъвети... :lol:

Иначе сериозно, прекратете личните нападки. Ако няма какво аргументирано да напишете по дадена тема, последното нещо, което е желателно да правите е да се впускате в обяснение кой какъв е. Аргументирани мнения. За замерване с филофобски квалификации има цял български интернет. Тук това не го искам!
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » вт мар 15, 2016 12:30 am

Твърди се, че това е снимка на първия алжирски Ми-28, който скоро щял да бъде доставен.

Изображение

Камуфлажът на иракските машини е друг, така че може и да е истина
Anyone who fights for the future, lives in it today

росен
Регистриран: чет ное 07, 2013 3:20 pm

Непрочетено мнение от росен » пет мар 18, 2016 8:24 am

Грозев написа:
росен написа:Затова на този форум (в който има много постсъветски умове) не съм долюбван.
Вземете се разберете, дали сме на американска заплата или сме постсъвети... :lol:

Иначе сериозно, прекратете личните нападки. Ако няма какво аргументирано да напишете по дадена тема, последното нещо, което е желателно да правите е да се впускате в обяснение кой какъв е. Аргументирани мнения. За замерване с филофобски квалификации има цял български интернет. Тук това не го искам!
Аз очевидно съм на американска според светлите умове в този форум :wink:
И въпреки очев/а/идните глупости в него, никой не можа да назове руска ракета "въздух - повърхност", която е част от СП на Ми 28 и е с активна радиолокационна глава, реализираща принципа "пуснал - забравил". А отговорът впрочем е простичък - никоя. :(

Super_Hornet
Регистриран: нед мар 13, 2016 9:50 pm

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пет мар 18, 2016 11:45 am

И коя е американската ракета от този тип?

Или за теб наличието на мм-ГСН в една версия на "Хелфайър" я прави - открил, пуснал, забравил?!

Аре верно по-сериозно.

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » пет мар 18, 2016 11:09 pm

росен написа:
Грозев написа:

Аз очевидно съм на американска според светлите умове в този форум :wink:
И въпреки очев/а/идните глупости в него, никой не можа да назове руска ракета "въздух - повърхност", която е част от СП на Ми 28 и е с активна радиолокационна глава, реализираща принципа "пуснал - забравил". А отговорът впрочем е простичък - никоя. :(
По-добре си помисли по въпроса защо AGM-114L е единствената модификация с такова насочване и защо изоставят идеята на всички развития, които идват след нея.

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » съб мар 19, 2016 1:44 am

Лелее,хора защо така сипете огън и жупел по поредния човек(Росен),който пише ,че "братушките" изостават?И ако можете напишете ама истината- на този етап не са ли Apache\hellfire по-добри от руските си аналози?

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » съб мар 19, 2016 2:58 am

Нищо лично против 'росен' и каквито там убеждения има, но на мен поне някои негови постове са над прага ми за чувствителност към тролене. Не намирам някой тук да е написал нещо лошо по адрес на АН-64 и въоръжението му. Все пак този хеликоптер се е доказал повече от успешно в не един интензивен конфликт и е факт, че други страни включително Русия все още не са използвали своите машини доастъчно в такава светлина (или по-точно тъмнина) - нощем с управляемо ракетно и оръдейно въоръжение. Това, което съм видял до момента от Руската винтокрила авиация в Сирия ми се стори направо странно. Ми-24П старша възраст пускаха бомби от хоризонтален полет на средна височина и стрелба с НУРС-ове и оръдие от бръснещ полет. Това последното ми се стори направо безумно имайки предвид колко податлив е вертолетът на тази височина към какво ли не. Сега след като истинските "играчи" от Руския вертолетен парк са на сцена ще следя с интерес как ще бъдат използвани. Честно казано ще остана шокиран, ако Ми-28 и Ка-52 продължат с дневните "каскади" с НУРС-ове в стил "Джеронимоооо" по подобие на Ми-24 :shock:
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » съб мар 19, 2016 8:52 am

Тва точно е проблема,че истинските играчи са си добрите стари 24-ки.А Ми28 са като недоносчета(все недоразвити)и вече доста години не можем да ги видим и с управляемо оръжие на нивото на Hellfire.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » съб мар 19, 2016 10:49 am

=RvE=Tito написа:Нищо лично против 'росен' и каквито там убеждения има, но на мен поне някои негови постове са над прага ми за чувствителност към тролене. Не намирам някой тук да е написал нещо лошо по адрес на АН-64 и въоръжението му. Все пак този хеликоптер се е доказал повече от успешно в не един интензивен конфликт и е факт, че други страни включително Русия все още не са използвали своите машини доастъчно в такава светлина (или по-точно тъмнина) - нощем с управляемо ракетно и оръдейно въоръжение.
Чудесно, сега остава и да поизкараш данни от бойното му използване, загуби, противници. Странно е желанието на фили и фоби непрестанно да отиват в крайности, но такъв е явно живота.
=RvE=Tito написа:Това, което съм видял до момента от Руската винтокрила авиация в Сирия ми се стори направо странно.
Уелкъм ту дъ риъл уърълд.

Междувременно им драсни 2-3 реда на ГЩ на ВКС, че да си оправят тактиката. Убеден съм, че ще оценят експертните ти познания.
=RvE=Tito написа:Ми-24П старша възраст пускаха бомби от хоризонтален полет на средна височина и стрелба с НУРС-ове и оръдие от бръснещ полет. Това последното ми се стори направо безумно имайки предвид колко податлив е вертолетът на тази височина към какво ли не.
Поредна доза "експертно" мнение. Силно ти препоръчвам да се запознаеш с резултатите от употребата на типа в Афган, например, където ще откриеш случаи и на непробиване от ЗУ-23-2.
=RvE=Tito написа:Сега след като истинските "играчи" от Руския вертолетен парк са на сцена ще следя с интерес как ще бъдат използвани.
Ихааа, явно фалшивите играчи не моа се оправят, та се наложи да им пратят истинските...
=RvE=Tito написа:Честно казано ще остана шокиран, ако Ми-28 и Ка-52 продължат с дневните "каскади" с НУРС-ове в стил "Джеронимоооо" по подобие на Ми-24 :shock:
Айде още малко шок - позапознай се с тактиката на използване на Ми-24, че да разбереш какви Джеронимо-бисери произвеждаш.

Въобще, явно и тук продължава търсенето на теле под вола и меренето на ракети, самолети и вертолети.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » съб мар 19, 2016 2:16 pm

По подобие на 'росен-овия' и на твоя тролски изказ въобще не смятам да се връзвам. Пределно ясно е защо Ми-28 и Ка-52 се появяват в Сирия и то няма нищо общо с това дали Ми-24 върши работа или не. Но все пак ще се радвам да ме осветлиш как са се справили със задачите си сега в Сирия, а защо не и в Афганистан (щом повдигаш въпроса) Ми-24 ... нощно време.

Та казваш няма проблем да се лети през деня на пределно малка височина над враждебна територия, където зад всеки ъгъл може да излезе човек с ПЗРК и крупно-калибрените оръжия са повече от дърветата? Тогава, като виден тактик би ли анализирал използването на украинските Ми-24 в Донбас? Защото аз да си кажа честно не мога да си обясня защо най-живучестият вертолет (и тук не влагам грам ирония) падаше като узряла круша там ..

Ако бъканите с какви ли не сензори, системи за обмен на данни и т.н. нови вертолети продължат да се използват като чисти gunship-и през деня, а именно атаки с неуправляемо ракетно-артилерийско въоръжение ще е пълна безсмилица. Защото в тази си роля няма какво повече да свършат от Ми-24.
=RvE=

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » съб мар 19, 2016 5:57 pm

=RvE=Tito написа:По подобие на 'росен-овия' и на твоя тролски изказ въобще не смятам да се връзвам.
Недей, бре! :lol:
=RvE=Tito написа:Пределно ясно е защо Ми-28 и Ка-52 се появяват в Сирия и то няма нищо общо с това дали Ми-24 върши работа или не.
Последно - вертолетът е ОК, справя се добре, така ли? Почна да си противоречиш нещо.
=RvE=Tito написа:Но все пак ще се радвам да ме осветлиш как са се справили със задачите си сега в Сирия, а защо не и в Афганистан (щом повдигаш въпроса) Ми-24 ... нощно време.
Не знам използват ли го нощно време в Сирия, и дали някой е поставял такава задача пред него там.
=RvE=Tito написа:Та казваш няма проблем да се лети през деня на пределно малка височина над враждебна територия, където зад всеки ъгъл може да излезе човек с ПЗРК и крупно-калибрените оръжия са повече от дърветата?
Не знам дали имам проблем. Факт е обаче, че явно за командването и пилотите няма такъв, плюс и че досега няма загубена машина от типа.
=RvE=Tito написа:Тогава, като виден тактик би ли анализирал използването на украинските Ми-24 в Донбас? Защото аз да си кажа честно не мога да си обясня защо най-живучестият вертолет (и тук не влагам грам ирония) падаше като узряла круша там ..
Тролик, нема да те храня повече, засега де, но представянето им там е в унисон с цялостното такова на украинската армия.
=RvE=Tito написа:Ако бъканите с какви ли не сензори, системи за обмен на данни и т.н. нови вертолети продължат да се използват като чисти gunship-и през деня, а именно атаки с неуправляемо ракетно-артилерийско въоръжение ще е пълна безсмилица. Защото в тази си роля няма какво повече да свършат от Ми-24.
Няма обявена причина за прехвърлянето им в Сирия. Може и да са нощните полети, а може и друго. Там и сега има Ми-8АМТШ и Ми-35М.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » съб мар 19, 2016 6:22 pm

Super_Hornet написа:
...
Не знам дали имам проблем.
...
Като ти чета писанията май имаш... :|
=RvE=

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Непрочетено мнение от Moss » съб мар 19, 2016 6:35 pm

В Украйна има изобилие от П/ЗРК, и с него работят агрономи, шофьори, електротехници, миньори - с една дума грамотни хора. Използвайки информация за предвижването и активноста на украинските ВВС от вестници, хороскопи и изложби, те правеха изключително ефективни засади.
Доколкото се вижда, културният живот в Сирия е в криза, та и резултатите са съответни. Макар че, последния МиГ-21, показва някакво развитие, което може и да не е случайно.
Очевидно ГЩ :D на ВКС са имали "некои съображения", та основната изява е (или беше) за "старите коне".
Последна промяна от Moss на съб мар 19, 2016 6:40 pm, променено общо 1 път.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » съб мар 19, 2016 6:37 pm

=RvE=Tito написа:
Super_Hornet написа:
...
Не знам дали имам проблем.
...
Като ти чета писанията май имаш... :|
Тролик, друго не можа ли да измислиш? :arrow:

Отговори