Ми-28

Всичко за военната военната авиация по света
Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Re: Ми-28

Непрочетено мнение от Admin » съб мар 19, 2016 9:46 pm

Super_Hornet, помисли дали държанието ти към другите потребители е в тон с атмосферата на форума!

Super_Hornet
Регистриран: нед мар 13, 2016 9:50 pm

Непрочетено мнение от Super_Hornet » нед мар 20, 2016 1:20 pm

Напълно такова е.

Иначе - подобни неща може и да ми ги пишеш на ЛС.

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » нед мар 20, 2016 3:12 pm

Super_Hornet написа:Напълно такова е.

Иначе - подобни неща може и да ми ги пишеш на ЛС.
Всички трябва да са наясно с официалните забележки, които се правят.

А щом смяташ поведението си за нормално, то не се изненадвай от мерки, каквито са разписани във форумния правилни.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » нед мар 20, 2016 7:09 pm

Админе, ако си решил тенденциозно да си използваш правата, а с писанията си към мен и да ги оправдаеш, си сгрешил.

Тук съм само за забавление и убиване на времето, но това не значи, че няма да отвърна някой, който е решил да се заяде.

Толкова с писанията ми извън темата Ми-28.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пон мар 21, 2016 12:36 am

Таз тема е станала малко, като безсмислен спор във Фейса. Надвикване без аргумент, плюс прехвърчане на обиди. Направо всеки момент чакам да се подкарате на соросоиди и рубладжии :x

За Ми-28 - хубав вертолет, ще се харчи по света, но в момента, като цялостен боен комплекс, не може да се мери с актуалния Апач. Това накратко.

На по-дълго, достатъчно стар съм да помня, че Ми-28Н бе взет в Русия, като междинна версия. Не е точно това, което искат руските военни, но е много по-добре от нищо и затова го пуснаха в производство с обещания да го оправят в движение. Нещо, което за сега не се случва.
Радарът не става, поне според руснаците, за експорт го пробутват. Няма интегриран комплекс за самозащита. Има само ловушки и СПО (всъщност, сега като се загледах по снимките, май на всички руски Ми-28Н няма Л150). Нашлемна система за изобразяване и целеоказване - тц. Управляемото ракетно въоръжение - компромис с напудрена версия на комплекс от 70-те. Да го продаваш на Третия свят заедно с Ми-35М е ок, но хич не можеш да кажеш, че е водещ в света. Прицелно обзорната система Тор е ок за руското ниво от преди 10 - 12 години, но не е мръднала много от тогава. Да не кажа хич. Мрежова свръзаност - тц! Доста тежък и обемен вертолет, но като цяло това няма оправяне. И други трески за дялкане.

Не случайно руснаците гледат към Ми-28НМ, който трябва да оправи много неща и да внесе сериозни подобрения, но него го няма още.

Относно индийския конкурс, има доста неща в нета за четене, но на кратко индийците искат сериозен щурмови вертолет и Ми-28 гори и като управляемо въоръжение, и като прицелно-обзорен комплекс, още повече, че тогава още е нямало версия с двойно управление, плюс че реално е бил съвсем пресен в производство.

Иначе Ми-28 си има и предимства през AH-64. Примерно по-тежко пушечно въоръжение (въпреки, че и там има спорове дали точността му не е адски компромисна, заради въртящата се установка), по-тежко неуправляемо ракетно въоръжение (кадрите на иракските Ми-28 дето пляскат със С-13 са впечатляващи). И като живучест ще издържи на повече огън от АК. Като чисти летателни характеристики е идея, две, три по-добре.

А и, Ми-28НЭ го предлагат в по-богато оборудване от Ми-28Н.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пон мар 21, 2016 12:47 am

Изначално далеч по-добър по отношение на оборудване и въоръжение е Ка-52. В това няма и не е имало спор.

Иначе - Ми-28 върви с каквото се поръча. Алжирците получават версия с РЛС, а руснаците още я нямат. Никак не мога да се съглася за въоръжението му, обаче - Атака е много мощна ПТУР, а и се използва и от други носители в руската армия. Отделно са критериите "цена-ефективност".

п.п. Тулумбас може да използва и Ми-35М.

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » пон мар 21, 2016 11:49 am

Грозев написа:Таз тема е станала малко, като безсмислен спор във Фейса. Надвикване без аргумент, плюс прехвърчане на обиди. Направо всеки момент чакам да се подкарате на соросоиди и рубладжии :x

За Ми-28 - хубав вертолет, ще се харчи по света, но в момента, като цялостен боен комплекс, не може да се мери с актуалния Апач. Това накратко.
Пичове, струва ми се, че ви се губи цялостната картинка. Начи, говорите за "цялостност", но пропускате, че един Ми-28 струва $15-20M (според слуховете това е цената за Ирак, т.е. за износ), докато AH-64D струва $65М. ;) Дали един Апач ще свърши работа колкото 3 Ми-28? Не мисля.
Всъщност, това е добър пример за пропастта в мисленето между изтока и запада, но това е дълга тема, не съм убеден, че ще ви е интересна.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пон мар 21, 2016 2:48 pm

Това с цените би могло да бъде някакъв критерии ако продуктите са на един и същ ВПК. Прост пример от гражданската сфера - един и същ А321 примерно излиза нов на една цена от Хамбург и на съвсем друга от Китайския завод. Всеки може да се сети защо.

Конкретно за Ми-28 не бих могъл да се изкажа много компетентно за БРЕО-то и въоръжението, но имам макар и поостаряла информация от първа ръка (представилтел на ОКБ "Климов", който беше дошъл да удължава ресурса на два редуктора ВР-252) че са имали сериозни проблеми с надеждността на главния редуктор. Всички вертолетни редуктори било то за машини по нормална или съосна схема са разработка на ОКБ Климов и серийно се пускат от ОАО «Красный Октябрь». Главният редуктор на Ми-28 обаче си е домашна разработка на Мил и първите години са имали колосални проблеми с него, Хвърлял е стружки след има-няма 25ч наработка. Предполагам щом машината влезе в серия и е приета на въоръжение нещата са претърпяли подобрение, но ще ми е интересно да разбера до колко е доведен междуремонтния ресурс в момента. За сравнение в момента на ВР-24 (главния редуктор на Ми-24/35) МРР е 1000ч и общ технически 3000ч.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пон мар 21, 2016 8:35 pm

Реконструктор написа:
Грозев написа:Таз тема е станала малко, като безсмислен спор във Фейса. Надвикване без аргумент, плюс прехвърчане на обиди. Направо всеки момент чакам да се подкарате на соросоиди и рубладжии :x

Пичове, струва ми се, че ви се губи цялостната картинка. Начи, говорите за "цялостност", но пропускате, че един Ми-28 струва $15-20M (според слуховете това е цената за Ирак, т.е. за износ), докато AH-64D струва $65М. ;) Дали един Апач ще свърши работа колкото 3 Ми-28? Не мисля.
Всъщност, това е добър пример за пропастта в мисленето между изтока и запада, но това е дълга тема, не съм убеден, че ще ви е интересна.
Това с цените е мега-гига-тера условно, щото в договорите влизат още маса неща, които много сериозно може да променят "цената".

Иначе - дори такова сравнение е леко несериозно, щото клиентите с толкова много кинти не купуват много руска техника.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт мар 22, 2016 12:14 am

Реконструктор написа:...но пропускате, че един Ми-28 струва $15-20M (според слуховете това е цената за Ирак, т.е. за износ)
В момента около $15 млн. е базовата цена на цивилен Ми-17 без глезотии по него.

Достоверна информация, за това колко струва Ми-28 за Ирак не съм виждал. Има обаче информация, за това колко струват първите шест Ми-35М за иракчаните - $217 млн. за самите вертолети или $256 млн. за вертолети плюс въоръжение. Това по цени от 2013 г.

Така, че щом един Ми-35М е $36 млн. не виждам цената на Ми-28 да е под $45 млн.

Реално ще се чуе, рано или късно, на какви пари са ги продали в Алжир.

Реконструктор

Непрочетено мнение от Реконструктор » вт мар 22, 2016 10:34 am

Грозев написа:
Реконструктор написа:...но пропускате, че един Ми-28 струва $15-20M (според слуховете това е цената за Ирак, т.е. за износ)
В момента около $15 млн. е базовата цена на цивилен Ми-17 без глезотии по него.

Достоверна информация, за това колко струва Ми-28 за Ирак не съм виждал. Има обаче информация, за това колко струват първите шест Ми-35М за иракчаните - $217 млн. за самите вертолети или $256 млн. за вертолети плюс въоръжение. Това по цени от 2013 г.

Така, че щом един Ми-35М е $36 млн. не виждам цената на Ми-28 да е под $45 млн.

Реално ще се чуе, рано или късно, на какви пари са ги продали в Алжир.
Ами ако е така, не знам що ги купуват. :)

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Непрочетено мнение от Moss » вт мар 22, 2016 2:26 pm

Важното е, тоя дето дава парите да знае.

Потребителски аватар
Amazon
Регистриран: пон фев 03, 2014 8:28 pm

Непрочетено мнение от Amazon » вт мар 22, 2016 3:41 pm

Аз не знам откъде идва този мит за много евтината руска авиационна техника. Това са вложени ресурси, армия отлични специалисти, подизпълнители, линии за сглобяване и т.н. Тия летала не растат в тайгата, няма как да са прекалено евтини. Ако не ме лъже паметта нашите 9-12 сме ги платили като равностойност по $30 милиона. По това време това не е било толкова по евтино от един F-16 примерно.

Moss

Непрочетено мнение от Moss » вт мар 22, 2016 4:12 pm

$13 млн бойния и $15 млн спарката май беше казал господин Андонов. Винаги съм се чудил, защо $, между братски, зряло - социалистически държави.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » вт мар 22, 2016 4:16 pm

Moss написа:$13 млн бойния и $15 млн спарката май беше казал господин Андонов. Винаги съм се чудил, защо $, между братски, зряло - социалистически държави.
11,6 млн. преводни рубли за боен самолет и 12,3 млн. за спарка. 1 преводна рубла = 1,05 лв.

Moss

Непрочетено мнение от Moss » вт мар 22, 2016 10:14 pm

Всъщност е по-интересно.
Златното съдържание на преводната рубла е установено на 0,987412 грама чисто злато

Имел официальное золотое содержание в 0,987412 грамма чистого золота

Което значи, че един самолет струва 11.6 тона злато 999 проба!?! :shock:
Явно има някаква грешка... Щото ако няма, F-35 си е супер далавера! :D

Реконструктор

Непрочетено мнение от Реконструктор » вт мар 22, 2016 11:22 pm

В момента 1 грам злато е $40... :)

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » чет мар 31, 2016 6:03 pm

Moss написа:Всъщност е по-интересно.
Златното съдържание на преводната рубла е установено на 0,987412 грама чисто злато

Имел официальное золотое содержание в 0,987412 грамма чистого золота

Което значи, че един самолет струва 11.6 тона злато 999 проба!?! :shock:
Явно има някаква грешка... Щото ако няма, F-35 си е супер далавера! :D

Малко бъркаш златно съдържание с "равностойност".
на золото не обменивался,
пише там, откъдето си дал цитата.

За да се разбере стойността, достатъчно е да се види съотношението към лева към момента на покупката, а то е 1,05. Така че, 29-ките са ни излезли бая евтино.

2-ро това за евтината руска бойна техника не е мит, именно така беше през последните 20-тина години, като все още е така, въпреки понарасналите цени. Специално при авиационната техника все още има разлики от 15-20% поне при равностойни ЛА.
Последна промяна от Кало на пет апр 01, 2016 8:49 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » чет мар 31, 2016 10:37 pm

Реконструктор написа:https://www.facebook.com/14922523243508 ... 290831153/
Е за това идеше реч :!: Добра находка.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Отговори