Руска военна авиация

Всичко за военната военната авиация по света
Потребителски аватар
iulian
Регистриран: нед мар 22, 2009 4:42 pm

Re: Руска военна авиация

Непрочетено мнение от iulian » нед май 09, 2010 10:20 am

Да,секунди по-рано.Това разбира се изобщо не може да помрачи грандиозния парад който ни представиха братята руснаци.Уникално.Това се казва военен парад.

Потребителски аватар
Марко Марков
Регистриран: съб мар 29, 2008 11:27 am
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед май 09, 2010 10:24 am

HORNISE написа:Май така стана, успоредно с вертолетите, едва ли така е било планирано, а и коментатора ги пропусна.
Според мен си бяха точно на място. Логично е да са след флаговете „Победа“ и другите.

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » нед май 09, 2010 10:30 am

Да, логично е да са след, а не над тях според мен :D .
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Потребителски аватар
iulian

Непрочетено мнение от iulian » нед май 09, 2010 11:19 am

Айде-който го проспа и не само..... http://www.zamunda.net/details.php?id=220478&hit=1

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » нед май 09, 2010 11:23 am

Грандиозно! Над 11500 човека на площада (ние толкова не можем да съберем от цялата армия). Само оркестъра 1200! Диригента - генерал. Шофьорите - подполковници. Конете - майори (белия даже полковник)...
Страна с традиции.

При нас "войниците" от представителната ни част не могат да маршируват така добре, както най-обикновения руски солдат.

Иначе - съгласен съм - цифрите избързаха малко. Предполагам обаче, че това е супер сложно изпълнение, особено със Су-25! Евала за всичко.

Потребителски аватар
Байко
Регистриран: вт окт 09, 2007 7:40 pm

Непрочетено мнение от Байко » нед май 09, 2010 11:23 am

От схемата на парада (http://mil.ru/files/PARAD9may10.pdf) и плановете ясно личи, че групата от 23 самолета (12 МиГ-29СМТ и 11 Су-25СМ) е трябвало да премине доста по-назад и по-конкретно под номер 15, точно преди съвместния строй на "Стрижи" и "Витязи". Така, че грешка в разчета твърдо е имало и тя е доста по-сериозна от няколко секунди.
... И днес, когато бурята бушува
над дългата и пуста полоса,
тя пее песента на Вевесаря
със вятъра отишъл на война.
Изображение

Потребителски аватар
naskopc
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:33 pm

Непрочетено мнение от naskopc » нед май 09, 2010 12:23 pm

HORNISE написа:Грандиозно! Без изненади във въздуха.
Мен лично ме изненада Ил-80, за първи път го виждам,незнам дали са го показвали досега въпреки,че има снимки в нета.

Иначе много ме изкефи техния (авиационен)парад. Мечтаех си да пуснат и Т-50 но ....

борден

Непрочетено мнение от борден » нед май 09, 2010 12:34 pm

Байко е прав. Струва ми се обаче, че грешка в разчета няколко минути не е възможна. Предполагам, че "цифрите" са го закъсали за гориво (и двата типа не са от най-"стратегическите") и в движение са се опитали да ги прекарат първа група самолети - след вертолетите и преди Ан-124. В суматохата обаче те са избързали още малко и стана тоя миш-маш. Възможна причина е и отказ на някой самолет (например невъзможност за отработване на подвесни резервоари). "В авиации всё бывает". А управлението на такава огромна и разнородна група трябва да е ужасно трудно.

Моите комплименти и за руската телевизия - изключително професионално (според мен) си свършиха работата! Знаеха сценария, не показваха това, което не трябва, говорителя беше на висота. Дори и в създалата се ситуация не се издъниха. Само едно нещо може би не трябваше да бъде така - използваха изнесена камера, някъде преди площада и в супер близък план показваха самолетите и вертолетите по време на последните им "донагласяния".

Докато нашата телевизия е повече от некадърна в това отношение...

борден

Непрочетено мнение от борден » нед май 09, 2010 12:37 pm

naskopc написа:Мечтаех си да пуснат и Т-50 но ....
По паради се пуска само техника, приета на въоръжение. Все пак парада е на Въоръжените сили, не на военно-промишления комплекс (за това има изложения). Поради тази причина "надеждите" за Т50, МиГ-29КУБ, Су-35 и т.н. бяха неоснователни. :wink:

Iskander_ss
Регистриран: вт мар 31, 2009 1:00 pm

Непрочетено мнение от Iskander_ss » нед май 09, 2010 12:48 pm

Ако мога да дам лека критика е а това, че по-време на коментара бързаха твърде много да покажат важните личности и ту говорят/показват за определена техника, ту преминават на определен човек. Първанов го покааха цели два пъти даже в близък план, а военният им министър без малко да отнесе една камера, но това в кръга на шегата. Прада, отново, беше чудесен :)
229 Член на форума

cadet
Регистриран: пет май 02, 2008 12:19 pm

Непрочетено мнение от cadet » нед май 09, 2010 1:24 pm

На видеоклипчетата от генералната репетиция от 06.05 се вижда, че 65-та минава веднага след вертолетите. Сигурно се е получило забавяне, вертолетите са направили корекции, но за 65-та вече е нямало време. Жалко, както се казва след някои мачове, ограбиха труда на момчетата. Трябваше да оставят вертолетите да минат заедно с наземната техника, а 65-та да си мине по график, но както се казва може да има и друга причина, а да се ръководи такова количество летателна техника, за такова кратко време не е лесно. Според мен, парада си беше на ниво.

клипче на репетицията от 06.09

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед май 09, 2010 1:43 pm

naskopc написа:
HORNISE написа:Грандиозно! Без изненади във въздуха.
Мен лично ме изненада Ил-80, за първи път го виждам,незнам дали са го показвали досега въпреки,че има снимки в нета.
Самолетът "Ил-80" или "Ил-86ВКП" е създаден на базата на "Ил-86" през 1992 година. Построени са общо четири борда СССР-86146, СССР-86147, СССР-86148 и СССР-86149, сега започват с RA и цифрите са същите. Създаден е като "Въздушен Команден Пункт" за оперативно управление на стратегически задачи. Предназначен е за действие по време на ядрени удари и има съответната защита за това.

борден

Непрочетено мнение от борден » нед май 09, 2010 6:54 pm

По руските форуми пише, че наземната част се е забавила с минута и половина. Вертолетите някакси са забавили (което в такава голяма и разнородна група не е лесно - нищо че са вертолети), но "65" не са имали никакъв шанс да направят това и са връхлетели върху тях, преминавайки на "резервен", по-горен ешелон. Говори се и за отказал двигател на самолет от липецката група.

Потребителски аватар
M-4
Регистриран: вт мар 17, 2009 11:01 am
Контакти:

Непрочетено мнение от M-4 » нед май 09, 2010 7:01 pm

Според мен беше страхотно! Така се прави парад...
НАПРЕД И НАГОРЕ!
Моите снимки в bgspotters.net

борден

Непрочетено мнение от борден » нед май 09, 2010 7:16 pm

Това с двигателя се е случило на единия от двата МиГ-29, които ескортираха Ил-78.

А в Минск е щяло да стане голямо мазало:

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед май 09, 2010 7:25 pm

борден написа:А в Минск е щяло да стане голямо мазало:
Язък, как може да не се умерят от такова разстояние!? :D
Сега сериозно в страните от бившият СССР се падат малко часове полети. При тези условия е въпрос на време, да се случи поредната трагедия.

octagon
Регистриран: пет окт 03, 2008 8:48 am

Непрочетено мнение от octagon » нед май 09, 2010 8:04 pm

Символика
Изображение
Fighters make show. Bombers make history.

Потребителски аватар
iulian

Непрочетено мнение от iulian » нед май 09, 2010 8:13 pm

Всички тук прекрасно знаем как се организира подобно нещо .От нашите очи няма да избяга и най-малката грешка.Аз го гледах вече три пъти.И въпреки всичко парада беше грандиозен.А посланията които праща всеки да си ги прави за себе си. :D

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » пон май 10, 2010 12:03 am

борден написа: А в Минск е щяло да стане голямо мазало:
Не ми изглежда така. Според мен 24-ките са поне на 100м по ниско. Просто ъгъла заблужда. Такава заблуда чрез "използване на ъгъла" често се ползва от разните шоу групи когато правят насрещно разминаване пред публиката. За пример въпреки че е малко не по темата слагам един кадър който снимах преди известно време на Буревестниците :wink:

Изображение

Отговори