И това се случва

Всичко за военната военната авиация по света
Потребителски аватар
M-4
Регистриран: вт мар 17, 2009 11:01 am
Контакти:

Re: И това се случва

Непрочетено мнение от M-4 » чет юли 05, 2012 9:20 pm

Ама тия скокове на уплътнение според мен бяха частични. Просто са опряли на единицата. Нали се сещаш, че сигурно има забрана да се минава на свръхзвукова скорост на такива мероприятия (на такава височина, над населено място). Просто летците си позволиха да поразгонят малко повече, отколкото трябва. Кеф стана, ама само да не ги карат да плащат дограмата :lol:
НАПРЕД И НАГОРЕ!
Моите снимки в bgspotters.net

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » съб юли 14, 2012 12:07 pm

Няма такава тема в гражданската авиация или пък хумор секция, затова го пускам тук.

http://avherald.com/h?article=451cc429&opt=1280

:shock: :shock: :shock: :oops:

Вторият коментар кърти - "Good job to the 1st Officer for getting it down successfully without blowing out the O-Ring in the cockpit itself. "
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » съб юли 21, 2012 10:11 am

C-17 объркал летищата в САЩ, каца на бая къса писта...

http://yfrog.com/mk7ekz

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » съб юли 21, 2012 7:22 pm

Има и подобна случка в България - при прелитане за стрелби в Астрахан на МиГ-21ПФМ от 15-и полк през 1987 май, един от пилотите вместо на Белбек на полуостров Крим каца на пистата на близкоразположеното летище Херсон, която е по-къса и се ползва само от вертолети. Всичко се разминало без последствия за самолета.

Потребителски аватар
Yavor
Регистриран: пон юли 19, 2010 5:25 pm

Непрочетено мнение от Yavor » вт юли 24, 2012 2:53 am

Кало написа:C-17 объркал летищата в САЩ, каца на бая къса писта...

http://yfrog.com/mk7ekz
:shock: :shock: :shock: ....ще се разровя в хардовете си за снимка на полосата върху която каза този Глоубмастър - само за да добиете реална представа за размерите и (и въобще на летището)... държа само да отбележа че на въпросното място бях свидетел как една 9 секунда "драг-бегачка" (при това стрийт-лигъл) не можа да се спре след демонстрационен старт по тази ПИК, направо си нагази в тревата и за една бройка не "цамбурна" във водата (летището е наистина малко, частно и се намира на полуостров който разделя двата входящи канала за порта на Тампа, а ПИК е разположена напряко - като основа на триъгълника който образува аеропорта в края на полуостровчето)...
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Непрочетено мнение от Blackhawk » вт юли 24, 2012 12:58 pm

http://www.local10.com/news/C-17-Lands- ... index.html

И излитането на С17 от въпросното летище.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » вт юли 24, 2012 1:10 pm

Пистата била дълга 1000 м. С-17 си е чудовище!
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
BDG
Регистриран: вт дек 30, 2008 6:27 pm

Непрочетено мнение от BDG » вт юли 24, 2012 1:16 pm

Не мисля, че е чак толкова учудващо, че е кацнал на тази полоса с дължина 1000 м. На мен ми е по-чудно как е объркал летищата. Гледал съм във Феърфорд как C-17 спира на около 500-700 м от опирането, без проблем (и на същата дистанция излита). Това, че самолетът е огромен не трябва да ни лъже. Разбира се, много зависи колко е натоварен.

Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Непрочетено мнение от Blackhawk » вт юли 24, 2012 2:37 pm

В клипа се споменава,че въпросните летища били на няколко мили едно от друго.

Потребителски аватар
BDG
Регистриран: вт дек 30, 2008 6:27 pm

Непрочетено мнение от BDG » вт юли 24, 2012 3:21 pm

Около 5 мили от праг до праг. Вярно, че са с еднаква ориентация, ама при съвременните средства за навигация... :D
http://maps.google.com/maps?q=Tampa,+FL ... D0%B0&z=13

Потребителски аватар
airjohn
Регистриран: пон май 17, 2010 10:30 pm

Непрочетено мнение от airjohn » вт юли 24, 2012 6:36 pm

BDG написа:Около 5 мили от праг до праг. Вярно, че са с еднаква ориентация, ама при съвременните средства за навигация... :D
http://maps.google.com/maps?q=Tampa,+FL ... D0%B0&z=13
Интересен ефект се забелязва на Гугъл картата полосата от 22 става 21 при различен мащаб :lol:
Глобмастъра вероятно е кацал на 22 и с този курс просто е кацнал на първата попаднала пред погледа на пилота полоса. Вероятно визуален подход за кацане.
When once you have tasted flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward,
for there you have been, and there you will always long to return.

LEONARDO DA VINCI

Потребителски аватар
Yavor
Регистриран: пон юли 19, 2010 5:25 pm

Непрочетено мнение от Yavor » вт юли 24, 2012 9:31 pm

Ми аз изразих мнението си - учудването ми също е свързано с "възможноста" да се "обърка" летището :roll: ...Хора, повярвайте ми - гледано дори от нивото на покривен хангар, то си е просто мъничко и вероятноста да бъде възприето като чисто "военно" (или дори "смесено") е нищожна... да не отварям дума за "подходите" които дори от кабината на Чесна си изглеждат твърде "неудобни" (а там най-голямата машина която съм виждал беше едно Аванти)...
Обещах снимки но за сега открих само тази (не оставайте с грешни впечатления от този почин на работа - наистина е много удобно но пък и работата е свършена) :wink:
Изображение
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Потребителски аватар
playback
Регистриран: чет авг 18, 2011 2:00 pm

Непрочетено мнение от playback » вт юли 24, 2012 9:37 pm

Възможно ли е военното летище да е било затворено/аварийна ситуация и да не е имал достатъчно гориво да го пренасочат към запасно летище ?

Аз макар и обикновен авио-любител не мода да си представя пилот на С-17 (където нови и неопитни не слагат) да обърка размерите на военно и малко любителско летище !

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » вт юли 24, 2012 9:47 pm

Както казват руснаците: "Кто служил в авиации, тот в цирке не смеется."

Такива неща се случват. Пък това за много опитните... едва ли. Предполагам командир на C-17 с пълна сила може да стане и 26-27 годишен пилот.

Chavdar
Регистриран: чет окт 04, 2007 3:03 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Chavdar » вт юли 24, 2012 11:18 pm

Както казва бордният "Такива неща се случват". В тази връзка един случай за,които съм чувал станал през 80те-години у нас.При намалена видимост(не под долната граница на летището)трябвало да кацне на летище Пловдив един румънски Ил18. Пилота докладвал ,че вижда писта и кацнал, но него го нямало на Пловдив просто кацнал на първата полоса,която видял ,а тя била съседната в Чешнигирово въпреки,че двете не са ориентирани еднакво и разстоянието е около 10км се е случило това.След това е имало големи писаници по случая.

Потребителски аватар
airjohn
Регистриран: пон май 17, 2010 10:30 pm

Непрочетено мнение от airjohn » ср юли 25, 2012 7:14 am

Като стана дума за аналогични случаи: кацане с Ан-24 на Божурище вместо Доброславци, кацане на рульожката вместо на успоредната полоса, опит за кацане на старата (затворена) полоса на София и навярно още доста неизвестни случаи.
When once you have tasted flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward,
for there you have been, and there you will always long to return.

LEONARDO DA VINCI

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » вт авг 21, 2012 11:02 pm

Ако някой се нуждае от един скромен противо-корабен ракетен комплекс - нетрудно може да си набави от пазара: http://stmo.bg/търгове/3

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » вт авг 21, 2012 11:55 pm

Интересно колко ще струва да преоборудват ракетите в мишени, защото определено ще бъде много здрава цел!
Anyone who fights for the future, lives in it today

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Непрочетено мнение от Moss » ср авг 22, 2012 12:41 am

колкото се даде, толкоз би струвало. Технически, по мое мнение, е просто.
Само дето не видях какво се продава...

Стоян
Регистриран: пон яну 03, 2011 7:24 pm

Непрочетено мнение от Стоян » ср авг 22, 2012 9:06 am

Moss написа:колкото се даде, толкоз би струвало. Технически, по мое мнение, е просто.
Само дето не видях какво се продава...
С П И С Ъ К
на предлаганото за продажба имущество от 16.08.2012 г.

№ по ред Подвижен брегови ракетен комплекс
„Редут-Э” Регистрационен № Заводски № количество
Начална продажна цена – 375 000.00 лева (и в списъка по-долу - 13 бр. ракети и прдполагам цялата останала техника за пуск, подготовка и управление + РЛС)

http://rbase.new-factoria.ru/missile/wo ... edut.shtml
А идеята за преоборудване на ракетите в мишени е наистина добра. Само дето ми се струва че требва да продадем мишените на някой по-голям флот (САЩ). :)

Отговори