Су-35 - На крачка от петото поколение

Всичко за военната военната авиация по света
Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Re: Су-35 - На крачка от петото поколение

Непрочетено мнение от tu-134 » ср мар 23, 2016 9:35 pm

Super_Hornet написа:
tu-134 написа:Super_Hornet обясни ни като на прости хора на бързо и кратко плюсовете и минусите на АФАР и ПФАР поне да синхронизираме спора :-)
Това е шега, нали?
Питам съвсем сериозно понеже така или иначе още не си написал нищо по съществено от "предимствата не са чак толкова много"

Super_Hornet
Регистриран: нед мар 13, 2016 9:50 pm

Непрочетено мнение от Super_Hornet » ср мар 23, 2016 9:44 pm

Викам да не е избирателно...
Super_Hornet написа:Всъщност не са чак толкова много, освен ако не иде реч за АФАР с ЦАР.

Потребителски аватар
tu-134

Непрочетено мнение от tu-134 » ср мар 23, 2016 10:05 pm

OK. Но все пак не ми отговаряш на въпроса.

росен
Регистриран: чет ное 07, 2013 3:20 pm

Непрочетено мнение от росен » чет мар 24, 2016 9:40 pm

Тук взе да става доста тъпо. На обвиненията, че съм пуснал някаква реклама (въпреки очевидната обективност на анализа на британеца), се пускат съвсем плоски и нескопосни руски рекламки за СУ - 35, който уж е на крачка от петото поколение, се оказва на километри от него.
Ще пренеса дискусията в темата за EF 2000, тъй като там феновете на руската техника едва ли гледат.
Както казваме в нашата професия, само за пълнота ще отбележа, че не съм фен нито на тайфуна, нито на руският клонинг на съветския СУ 27, но обективността е над всичко.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пет мар 25, 2016 9:55 am

росен написа:Тук взе да става доста тъпо.
Определено!
росен написа:На обвиненията, че съм пуснал някаква реклама

Не е реклама, а глупост.
росен написа:(въпреки очевидната обективност на анализа на британеца), се пускат съвсем плоски и нескопосни руски рекламки за СУ - 35, който уж е на крачка от петото поколение, се оказва на километри от него.
Нещо много силно си се объркал.
росен написа:(Ще пренеса дискусията в темата за EF 2000, тъй като там феновете на руската техника едва ли гледат.
Както казваме в нашата професия, само за пълнота ще отбележа, че не съм фен нито на тайфуна, нито на руският клонинг на съветския СУ 27, но обективността е над всичко.
Не си фен на Тайфуна, но важното е да обясниш на руските/съветските фенове, че даденото нещо не става, без да имаш и грам познания на лаик.

Потребителски аватар
tu-134

Непрочетено мнение от tu-134 » пет мар 25, 2016 7:35 pm

Така, значи да си дойдем на думата. Пуска се статия която хвърля малко светлина на минусите на прословутия Су-35, който аз лично считам за много добър изтребител. После идват редовните хора който отблъскват и отхвърлят всичко това като "глупости" или "пропаганда" без да дадат съществен аргумент защо :-D . Разбира се само статиите който казват че Су-35 е най велик не са "пропаганда" или "глупости". А другаря Super_Hornet след всичките твърдения за това че АФАР нямало много предимства така и не ни обясни защо :-)

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » пет мар 25, 2016 9:06 pm

Су-35 си е реално най-велик в момента. Но, разбира се, интернет споровете по въпроса са безсмислени.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пет мар 25, 2016 9:31 pm

tu-134 написа:Така, значи да си дойдем на думата.
На заяждането...
tu-134 написа:Пуска се статия която хвърля малко светлина на минусите на прословутия Су-35, който аз лично считам за много добър изтребител.
Там е работата, че нищо не хвърля, освен малко глупости, на които да се радват ламерите.
tu-134 написа:После идват редовните хора който отблъскват и отхвърлят всичко това като "глупости" или "пропаганда" без да дадат съществен аргумент защо :-D .
Научи се да пишеш правилно, ако ще даваш подобни заключения, неграмотник!
tu-134 написа:Разбира се само статиите който казват че Су-35 е най велик не са "пропаганда" или "глупости".
Идеални са ламерите.
tu-134 написа:А другаря Super_Hornet след всичките твърдения за това че АФАР нямало много предимства така и не ни обясни защо :-)
Палячо, ДРУГАР може да викаш на баща си, или там някой от родата ти, който е бил член на БКП. Моите родители не са били нито членове на БКП, нито служители в силова структура.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пет мар 25, 2016 9:33 pm

Реконструктор написа:Су-35 си е реално най-велик в момента. Но, разбира се, интернет споровете по въпроса са безсмислени.
Су-35С е най-добрият руски изтребител, който се намира в серия. Точно, ясно и просто. Най-добрият в света е Ф-22, но това не значи нищо, защото армиите не водят рицарски дуели.

Потребителски аватар
tu-134

Непрочетено мнение от tu-134 » пет мар 25, 2016 10:46 pm

Super_Hornet написа:
Реконструктор написа:Су-35 си е реално най-велик в момента. Но, разбира се, интернет споровете по въпроса са безсмислени.
Су-35С е най-добрият руски изтребител, който се намира в серия. Точно, ясно и просто. Най-добрият в света е Ф-22, но това не значи нищо, защото армиите не водят рицарски дуели.
За това мога да се съглася с теб. За всички други глупости и лични нападки коИто написа, то е ясно кой е неграмотен и кой не, и спора няма смисъл вече. Поне един път да беше отговорил без да отбиваш или да прибягваш към лични обиди щеше да е повече от нищо. Чудя се дали ако бях написал думата правилно с какво щеше да отбиеш въпроса ми за АФАР :lol: :lol:
Не е реклама, а глупост.

Кажи кое точно е глупост в статията?
Нещо много силно си се объркал.
За кое по точно?

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пет мар 25, 2016 10:58 pm

Кой въпрос съм отбил, че не ми стана ясно?!

Написах ти нещо, пък макар и самоцитат. Разбирам ясно, че не го разбираш, но не мога да ти помогна.

Потребителски аватар
tu-134

Непрочетено мнение от tu-134 » пет мар 25, 2016 11:06 pm

Не знам вече по какъв начин да го напиша и колко пъти да се повторя. Разбрахме че според теб АФАР с ЦАР е по добре от само АФАР. Но аз те питах конкретно да кажеш какви са според теб плюсовете и минусите на АФАР и ПФАР. Отговора "Всъщност не са чак толкова много, освен ако не иде реч за АФАР с ЦАР" няма почти нищо общо с въпроса и е чисто отбиване. Ако не знаеш кажи си, не е срамно!

Потребителски аватар
playback
Регистриран: чет авг 18, 2011 2:00 pm

Непрочетено мнение от playback » съб мар 26, 2016 3:57 am

Аз като обикновен читател на този форум , с много ограничени авиационни познания придобити основно от страниците на списание Криле и Аеро в последните 17-18 години, се чудя до кога ще трябва да търпя и чета заядливите мнения и хапливия тон на потребителя Super_Hornet . Лично аз затова преди години спрях да посещавам форума на Криле. Много се надявам този индивид, който не мога да оборя с авиационни познания, но мога да скрия в миша дупка с възпитание и обноски, да спре да избива комплекси и да се придържа към темата.

Сори за офтопика, Админът е в пълното си право да изтрие мнението ми.

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » съб мар 26, 2016 11:00 am

Super_Hornet написа:Су-35С е най-добрият руски изтребител, който се намира в серия. Точно, ясно и просто. Най-добрият в света е Ф-22, но това не значи нищо, защото армиите не водят рицарски дуели.
Не знам. Ето това събитие е адски интересно:

In June 2014, F-22s from the 199th Fighter Squadron of the Hawaii Air National Guard were deployed to Malaysia to participate in the Cope Taufan 2014 exercise conducted by the USAF Pacific Air Forces and Royal Malaysian Air Force.

Според мен, със сигурност са ги пуснали срещу Су-30МКМ. Обаче никъде няма никакви достоверни подробности за това учение.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » съб мар 26, 2016 11:06 am

Реконструктор написа:
Super_Hornet написа:Су-35С е най-добрият руски изтребител, който се намира в серия. Точно, ясно и просто. Най-добрият в света е Ф-22, но това не значи нищо, защото армиите не водят рицарски дуели.
Не знам. Ето това събитие е адски интересно:

In June 2014, F-22s from the 199th Fighter Squadron of the Hawaii Air National Guard were deployed to Malaysia to participate in the Cope Taufan 2014 exercise conducted by the USAF Pacific Air Forces and Royal Malaysian Air Force.

Според мен, със сигурност са ги пуснали срещу Су-30МКМ. Обаче никъде няма никакви достоверни подробности за това учение.
Там участваше и МиГ-29, ако не се лъжа. Не знам какво са постигнали, все пак резултатите и анализите не се публикуват.

Иначе - ако се чудиш дали Су-30МКМ са постигали победи, без значение в близък или далечен бой, то аз не бих се изненадал и да имат. Все пак машината е много сериозна, като има някои предимства, съответно и недостатъци.
Последна промяна от Super_Hornet на съб мар 26, 2016 12:41 pm, променено общо 1 път.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » съб мар 26, 2016 11:08 am

playback написа:Много се надявам този индивид, който не мога да оборя с авиационни познания, но мога да скрия в миша дупка с възпитание и обноски, да спре да избива комплекси и да се придържа към темата.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Мерси, човече!

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » съб мар 26, 2016 12:39 pm

tu-134 написа:Не знам вече по какъв начин да го напиша и колко пъти да се повторя. Разбрахме че според теб АФАР с ЦАР е по добре от само АФАР.
Това не е според мен, но за повече те съветвам да се поинтересуваш от темата.
tu-134 написа:Но аз те питах конкретно да кажеш какви са според теб плюсовете и минусите на АФАР и ПФАР.
Плюсове на АФАР: възможност за работа в режими РТР и РЕБ; възможност за работа по доста ВЦ - както на откриване и съпровождане, така и при захват и обстрел; възможност за работа в няколко режима едновременно; понижена ЕОП на самолета, ако се отчете разположението на станцията.

Минуси - все още сурова технология; висока цена; нужна е мощна система за охлаждане; ограничения в работата, защото няма доп. механично управление на антената.

Понеже темата е за Су-35, то Ирбис е не само най-мощната изтребителна РЛС в света, но и не е чиста ПФАР.
tu-134 написа:Отговора "Всъщност не са чак толкова много, освен ако не иде реч за АФАР с ЦАР" няма почти нищо общо с въпроса и е чисто отбиване.
Има, но за това е нужно да имаш минимум познания по темата, а не да подхождащ по този начин, а после да ревеш, че те обиждат и т.н.
tu-134 написа:Ако не знаеш кажи си, не е срамно!
:lol: :lol: :lol:

Почна да ми харесвам да влизам тук, защото винаги мога да се развеселя.
Последна промяна от Super_Hornet на съб мар 26, 2016 3:18 pm, променено общо 1 път.

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » съб мар 26, 2016 2:39 pm

Последно предупреждение за Super_Hornet!

При следващ заядлива забележка, неуважение към другарчето, грубост или обида се сдобиваш с бан за ден.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » съб мар 26, 2016 3:22 pm

Кало написа:Да, а един мармот...
Би ли посочил официален източник, който да дава тази цифра и при какви условия е постигната? Може и нещо от типа на Сергей Богдан, който в прав текст казва за Су-35С, че достига без форсаж 1,2-3М. Та, нещо от тоя тип. Не уикипедия, откъдето си измъкнал тая цифра.
А след като си я посочил, би ли обяснил как самолет с двигателите и аеродинамиката на Тайфун достига свръхзвукова крейсерска скорост без форсаж, близка до тази на Ф-22?
Все за някакви мармоти говориш...

Цифрата съм я чел многократно, а след това съм я обсъждал с един пекан датчанин на име Крис Уорнинг. Тъй, като много вероятно не знаеш кой е, да те светна. Тогава беше един от водещите изпитатели на Eurofighter. Разговорът се проведе на някой си септември 2012 г. на корабче по река Шпрее. Да, човекът потвърди, че цифрата се постига в конфигурация за въздушен бой.
Та пазя му визитката, ако искаш и ти да си говориш с него.
Относно двигателите и аеродинамиката, Eurofighter по замисъл е оптимизиран за такива режими, а не е изнасилен за тях, като Су-35. Сигурно не знаеш, но да те светна, че първите прототипи на самолета са с RB199 и са достигали M 1,1 без форсаж. Това е било чиста аеродинамика, защото моторът е дърт и неоптимизиран. Въобще, чети и неща, които не ти отговарят на вътрешната нагласа. Разширяват се хоризонти така. :wink:

Прочие, по разни учения F-22 е показвал свръхзвук на без форсаж от M 1,78, M 1,8 и M 1,82.
Кало написа:Ама не с религия...
За някой, който се пише атеисти религията не ти излиза от устата, човек почва да се чуди разни работи. :lol:

Та, въпросният индийски телевизионен репортаж, където някакъв индийски офицер се похвали с 12:0. Супер! И пак питам, какво е станало в другите няколкостотин сетъпа от учението? Твоите "запознати" знаят ли? Не, не знаят. И при какви условия са били тия 12 победи, защото както сигурно знаеш, при BFM-а има няколко стандартни позиции от които се започва.
Тогава британците официално казаха, че техните оценки за боевете са други, а неофициално казаха, че индийците се надуват за пред камерата.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » съб мар 26, 2016 8:01 pm

Няма нужда точно ти да ме светкаш за каквото и да е.

Просот докажи глупостта, която си написал за "изнасилването" на Су-35 за съответните режими на полет. Може би не е лошо да се светнеш и за това какво са постигали чисти Су-27 на изпитанията със старичкия АЛ-31Ф, да го сравниш със Су-35 и така нататък. Знам, че религията не ти го позволява, но щом ще говорим за разширяване на кръгозора.
Моля те, освен думите на един пенсиониран пилот-изпитател, посочи поне едно доказателство за това какво е показвал Ф-22.
Колкото до "разните" учения, там Тайфунът редовно яде бой от Су-30МКИ.
Малиии, дай още няколко доказателства от типа - "ама тогава британците казаха тва и тва" - страхотни са и много убедителни. Поне за вярващи като теб.
Дотук със спора, явно е, че вапцаров е прав за вярата, поне в твоя случай :)

Отговори