Су-35 - На крачка от петото поколение

Всичко за военната военната авиация по света
Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Re: Су-35 - На крачка от петото поколение

Непрочетено мнение от Blackhawk » нед мар 27, 2016 10:08 am

Айде, Кало да кажи колко тежи един напълно зареден с гориво и окачен с 12 ракети Су-35 и колко тежи един напълно зареден с гориво и окачен с 8 ракети Тайфун без ДГР?

Super_Hornet
Регистриран: нед мар 13, 2016 9:50 pm

Непрочетено мнение от Super_Hornet » нед мар 27, 2016 12:02 pm

Да добави и радиусите им на действие, викам аз.

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » нед мар 27, 2016 5:47 pm

А сега и да споменем ,че доста по-дребния има боен товар почти колкото на уникалния,некакакви 500кг разлика...

Потребителски аватар
techo

Непрочетено мнение от techo » нед мар 27, 2016 5:49 pm

И пак моля Кало да напише къде според него са слабостите на Су35 спрямо западните машини!

Потребителски аватар
Amazon
Регистриран: пон фев 03, 2014 8:28 pm

Непрочетено мнение от Amazon » нед мар 27, 2016 6:11 pm

Бойният товар е някакъв технически измерител. В реалността много самолети ако успеят да литнат с максимален товар ще имат маневреността на А380 и подобна радарна сигнатура. В общият случай по голям самолет е по добре по много причини. Но е и по-скъпо. А иначе според скромното ми мнение, за сушката все още се знае прекалено малко че да се сравнява с евробоеца от последните траншове.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » нед мар 27, 2016 6:31 pm

techo написа:А сега и да споменем ,че доста по-дребния има боен товар почти колкото на уникалния,некакакви 500кг разлика...
И какъв боен радиус има при пълен БК?

Иначе - специално за Амазон.

И това не е Су-35С...

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » нед мар 27, 2016 10:13 pm

Еврофайтера също правеше демонстрации докато е тежко накичен. И двата го могат. Мен ми е интересно че Кало дава за пример индийския репортаж как са печелили срещу Тайфуните 12:0 (разбира се без да кажат при другите части от учението колко са губили). Тоест на индийците може да се вярва като на достоверен източник, но когато британците също казват че с Тайфуна са печелили изведнъж на тях не може да се вярва :-)

Миналия месец, докато бях на интервю панелата в авиобаза Нелис за учението Ред Флаг, пилот на агресорски Ф-16 чисто и ясно си каза че редовно "сваля" Ф-22. Най вече заради разликата в опита между него и пилота на Раптора. Тоест, зависи от пилота повече от машината.

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » нед мар 27, 2016 10:29 pm

Тоест на индийците може да се вярва като на достоверен източник, но когато британците също казват че с Тайфуна са печелили изведнъж на тях не може да се вярва :-)
Ама това къде и кой го казва - че англичаните имат победи - моля, дай цитат.

Колкото до максималният боен товар, той е ужасно относителен показател. За Ф-15Е дават над 11 тона, но при Войната в Залива едва излитат с празни резервоари и 7,5 тона.
Еврофайтера също правеше демонстрации докато е тежко накичен. И двата го могат.
Мда, моля те, покажи една демонстрация на Тайфунът, който не е лош, но като цяло - посредствен самолет, жертва на много компромиси, на която той показва поне една десета от това, което показва Су-35 - като управляемост, ускорение, маневреност и прочее.
пилот на агресорски Ф-16 чисто и ясно си каза че редовно "сваля" Ф-22.
тоест, индийските пилоти са най-подготвените в света? Щото, освен опукването на Тайфуни, редовно правеха същото и с американски Ф-15, при това - със Су-30К?
И пак моля Кало да напише къде според него са слабостите на Су35 спрямо западните машини!
Не знам да има такива спрямо машините от поколение 4 и 4 плюс. Ако ти знаеш - моля, изреди ги.
Кои "западни" машини имаш предвид?
Спрямо Ф-22 изостава в някои отношения - стелт х-ки, свръхзвукова скорост без форсаж, таван, като същевременно има някои предимства в управляемостта на критични и задкритични ъгли на атака, възможност за употреба на оръжие от всякакви положения и скорости (едни хора преди време взеха Герой на Русия за пускове на Р-73 от Кобра и Въртолет), значително по-широки възможности за бой В-З, както и значително по-далекобойни ракети В-В. Нивото на средствата за РЕБ е еднакво, възможностите на РЛС - също, с преимущество за Су-35 по далечина на откриване (вярно - в ограничен сектор на обзор), плюсът при Су-35 е ОЛС, както и оптичната система за защита, носи повече ракети В-В от Ф-22. Ликбезът достатъчен ли ти беше или да те пообразовам още малко?

Потребителски аватар
techo

Непрочетено мнение от techo » нед апр 03, 2016 7:27 am

Благодаря за подробния отговор!С Raptor според мен не е коректно да сравняваме(други поколения),идеше реч за Ef,Rafale ,и доброто стар F15.Забележките на мен са към концепцията на руснаците и към това,че според теб всичко,което пишат/говорят е истина ...а за медалите...интересно ми е колко строеви пилоти ще могат да усвоят пълния обем на маневрени възможности та да ги прилагат в реалността?

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пон апр 04, 2016 9:45 am

Су-35С на аэродроме Дземги несут боевое дежурство с ракетами РВВ-СД

http://bmpd.livejournal.com/1829141.html

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » пон апр 04, 2016 11:31 am

techo написа:С Raptor според мен не е коректно да сравняваме
Като цяло, не е коректно да се сравнява комерсиален продукт, който всеки може да купи и изпробва (от тук се губи смисъла да се лъже за истинските характеристики), със самолет, за чийто реални качества знаят много ограничен кръг от хора.

Кало

Непрочетено мнение от Кало » пон апр 04, 2016 7:15 pm

techo написа:Благодаря за подробния отговор!С Raptor според мен не е коректно да сравняваме(други поколения),идеше реч за Ef,Rafale ,и доброто стар F15.Забележките на мен са към концепцията на руснаците и към това,че според теб всичко,което пишат/говорят е истина ...а за медалите...интересно ми е колко строеви пилоти ще могат да усвоят пълния обем на маневрени възможности та да ги прилагат в реалността?

Медалите са получени не заради извършените пускове, а заради целта - прилагането им в практиката. Разните фигури са заложени в ЕДСУ, а пусковете при по-странните от тях са част от програмата за обучение на летците.

Доколкото с Ф-22 са връстници, ролята им е близка, а и на този етап могат да се срещнат, то сравнението е коректно. Ф-22 несъмнено самолет от пето поколение с всичките му атрибути затова - ниска забележимост в РЛ и ИЧ спектър, висока тяговъоръженост и маневреност, крейсерска СЗ на бф режим, многоканален обстрел на цели, работа в мрежа :).
На голяма част от тези изисквания отговорят и част от самолетите 4-то плюс поколение, сред които и Су-35С. Бих казал, че от тях той най-пълно отговаря на тези изисквания, като в някои отношения дори превъзхожда Ф-22.

Потребителски аватар
Amazon
Регистриран: пон фев 03, 2014 8:28 pm

Непрочетено мнение от Amazon » пон апр 04, 2016 8:44 pm

Ако трябва да сме съвсем коректни трябва да сравняваме работен кон с работен кон и жребец(изтребители и прехващачи) с жребец.
Американският работен кон ще са вариантите на F-35, руските ще са Су-35 и Су-34. F-22 по-скоро някога ще го стравняваме с Т-50. Ясно че са размити нещата, но е важно и коя машина за какво ще се ползва и за какво е проектирана.

Кало

Непрочетено мнение от Кало » пон апр 04, 2016 9:04 pm

Именно затова и сравняваме Ф-22 със Су-35С. Задачите им са напълно идентични, и - като цяло - различни от задачите на Ф-35. Е, нещата не са идеални, разбира се - тук-таме има припокриване.

Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Непрочетено мнение от Blackhawk » вт апр 05, 2016 3:13 pm

"с ракетами РВВ-СД"

И нека по запознатите другари разяснят с какво новата версия на Р-77 се отличава от старите, сериозно питам ?

"Доколкото с Ф-22 са връстници, ролята им е близка, а и на този етап могат да се срещнат"

В научната фантастика или компютърни игри, като се погледне списъка с операторите на Су-30 реално няма как да стане война между щатите и някоя от тези държави. Е, ако в бъдеще Иран или Сирия го закупят тогава може би.

Кало

Непрочетено мнение от Кало » ср апр 06, 2016 4:42 pm

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Непрочетено мнение от Moss » чет апр 07, 2016 1:00 am

Въй... :D

Потребителски аватар
Almasy
Регистриран: пет юли 25, 2014 4:21 pm

Непрочетено мнение от Almasy » съб апр 16, 2016 7:13 am

Кало

Непрочетено мнение от Кало » съб апр 16, 2016 1:26 pm

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » съб апр 16, 2016 6:34 pm

Евтиното политиканстване е нежелано. Първо и последно предупреждение за кало!

Отговори