Су-35 - На крачка от петото поколение

Всичко за военната военната авиация по света
Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Re: Су-35 - На крачка от петото поколение

Непрочетено мнение от Кало » нед мар 20, 2016 10:12 pm

Няма-няам и този трол изтърси поредната вопиюща глупост. Тая малоумна, изпълнена с бисери пропаганда, що не я разкараш оттук. То бива-бива тъпотии...

Не си струва да изброявам откровените лъжи, измислици и откровени дивотии във всеки един абзац на това "творение" :)

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » нед мар 20, 2016 10:31 pm

Хм...само 'не имеет аналогов' или 'лучшей в мире' ли да има?Верно човека си хвали малко отечественото производство ма чак малоумно?За мен интересен опит да се сравнят машините.Не може една машина да няма слабости.Можеш ли да споделиш къде според теб са слабостите на Су35(с уникалните характеристики сме запознати иначе)

Реконструктор
Регистриран: нед яну 17, 2010 12:44 pm

Непрочетено мнение от Реконструктор » нед мар 20, 2016 10:48 pm

techo написа:Не може една машина да няма слабости.Можеш ли да споделиш къде според теб са слабостите на Су35(с уникалните характеристики сме запознати иначе)
Няма такива. Все пак това са 35 години еволюция (Т-10С, 1981).

Super_Hornet
Регистриран: нед мар 13, 2016 9:50 pm

Непрочетено мнение от Super_Hornet » нед мар 20, 2016 11:25 pm

Последните две мнение са супер! От едната крайност и до другата.

Иначе - подкрепям Кало, но това няма да спре пускането на подобни тъпни.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » нед мар 20, 2016 11:56 pm

Нещо почва да ми писва здраво от полицията на мисълта.

Ако някой иска да каже нещо по темата, да каже. Ако не, да си мълчи.

Следващата изцепка в стил горните мнения на кало и Super_Hornet се наказва с три дни бан за провинилия се, независимо от това кой е!
Anyone who fights for the future, lives in it today

росен
Регистриран: чет ное 07, 2013 3:20 pm

Непрочетено мнение от росен » пон мар 21, 2016 12:46 pm

Ей, човек да не постне сравнителен анализ на авиационен анализатор, който не е руснак. Жив го изяждат любителите на произведените в Русия самолети. Статията е написана според мен обективно, въпреки, че и аз не съм съгласен с някои от посочените там твърдения. Не съм съгласен например с тезата за превъзходството на руските устройства за електронно противодействие и твърдението за липса в СП на ракети със среден обсег с активни глави за насочване на крайният участък от траекторията на полета им.
Но това не значи, че руският самолет е непременно по-добър или по-лош от тайфуна на всеки режим при воденето на ВБ.
В еднаква степен за европейският изтребител важи и част от заглавието на тази тема, тъй като и той е на крачка от условното пето поколение.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » пон мар 21, 2016 8:33 pm

росен написа:Ей, човек да не постне сравнителен анализ на авиационен анализатор, който не е руснак. Жив го изяждат любителите на произведените в Русия самолети. Статията е написана според мен обективно, въпреки, че и аз не съм съгласен с някои от посочените там твърдения. Не съм съгласен например с тезата за превъзходството на руските устройства за електронно противодействие и твърдението за липса в СП на ракети със среден обсег с активни глави за насочване на крайният участък от траекторията на полета им.
Но това не значи, че руският самолет е непременно по-добър или по-лош от тайфуна на всеки режим при воденето на ВБ.
В еднаква степен за европейският изтребител важи и част от заглавието на тази тема, тъй като и той е на крачка от условното пето поколение.
Росене, не е проблем, че не е руснак, а че има доста глупости вътре.

И още - нито Тайфуна, нито Су-35 са на крачка от петото поколение. Те са просто развитие на 4-то.

Понеже темата е за Су-35, то сред евентуалните слабости може да се посочат липсата на радар-блокери и някаква опция за контейнери с оръжие, демек нещо като СХ; добър прицелен контейнер; радар с АФАР;

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » пон мар 21, 2016 10:42 pm

Статията за сравняване с Тайфуна не мисля че е изцяло измислици въпреки че клони към към него всеки път когато не е сигурно точно какви са способностите на двата самолета. За някой неща чисто и ясно си пише че Тайфуна изостава спрямо Су-35. Че е пропаганда не мисля, за разлика от всичко което се чете за Су-то в руските медии. До ден днешен не съм видял подобна руска статия която обективно да сравни Су-35 с нещо западно без крайното заключение да бъде че Су-35 е "лучшее в мире". Това че на Су-35 не са взети почти никакви мерки са понижаване на ЕОП, както и липсата на АФАР според мен са най съществените недостатъци.

Реконструктор

Непрочетено мнение от Реконструктор » вт мар 22, 2016 12:02 am

за "липсата на АФАР" си има съвсем конкретна причина.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » вт мар 22, 2016 9:27 am

tu-134 написа:Статията за сравняване с Тайфуна не мисля че е изцяло измислици въпреки че клони към към него всеки път когато не е сигурно точно какви са способностите на двата самолета. За някой неща чисто и ясно си пише че Тайфуна изостава спрямо Су-35. Че е пропаганда не мисля, за разлика от всичко което се чете за Су-то в руските медии. До ден днешен не съм видял подобна руска статия която обективно да сравни Су-35 с нещо западно без крайното заключение да бъде че Су-35 е "лучшее в мире". Това че на Су-35 не са взети почти никакви мерки са понижаване на ЕОП, както и липсата на АФАР според мен са най съществените недостатъци.
Мерки са взети, но не и чак такива, каквито има при други машини.

Що се касае до РЛС, то тя така или е най-мощната изтребителна към момента, плюс още едни доп. антени в наплавите. Предимствата на АФАР не са чак толкова много, а и този тип радари са доста скъпи и "сурови" все още. Интересно дали РЛС на ПАК-ФА ще е с ЦАР, която нататък да се приложи и при модернзацията на моделното семейство на "Сухой".

Кало

Непрочетено мнение от Кало » ср мар 23, 2016 8:06 am

За разлика от постнатата откровено глупава пропаганда, пълна с предположения, липса на точни данни и цифри, ето и една чисто комерсиална, но пък изпълнена с ЦИФРИ и данни статия, сравняваща двата самолета.

http://army-news.ru/2015/08/konkurentna ... m-tendere/

Например:
Начнём с основных ЛТХ и тактических качеств. Су-35С относится к тяжёлому классу сверхманевренных истребителей. Примерно представить себе превосходство Су-35С перед «Тайфуном» в БВБ можно по результатам недавних совместных учений ВВС Индии и Великобритании, где идентичные с Су-35С по маневренности Су-30МКИ «всухую» разбили британские EF-2000, причём успех наблюдался даже в противостоянии одного Су-30МКИ против двух «Тайфунов».

Су-35С — ещё более совершенный аппарат. Он имеет максимальную скорость в 2400 – 2450 км/ч (у «Тайфуна» — 2200 км/ч), меньший, чем у двухместного Су-30МКИ мидель, за счёт чего удельная тяга на мидель и разгонные качества Су-35С на 12% выше, чем у «Еврофайтера». Тяговооружённость у «Сушки» на 5% выше, чем у «Тайфуна», имеется всеракурсный отклоняемый вектор тяги, позволяющий превосходить в БВБ все имеющиеся в мире истребители (кроме Су-30МКИ и МиГ-29ОВТ).

Су-35С с новыми двигателями «Изделие 117С» и их модернизацией способен развивать сверхзвуковую крейсерскую скорость 1300 – 1400 км/ч на большой высоте (EF-2000 развивал не более 1210 км/ч без вооружения), что отчасти относит его к полноценному поколению «5». Су-35С, вооружённый в облегчённом режиме «воздух-воздух» (2 Р-73 и 2 РВВ-БД), с двумя ПТБ при полёте на большой высоте, имеет радиус действия около 1800 км, «Тайфуну» такое не под силу.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср мар 23, 2016 8:18 am

Кало написа:в БВБ можно по результатам недавних совместных учений ВВС Индии и Великобритании, где идентичные с Су-35С по маневренности Су-30МКИ «всухую» разбили британские EF-2000, причём успех наблюдался даже в противостоянии одного Су-30МКИ против двух «Тайфунов».
Цифри, данни и прочие... :lol: Руснаците обожават да цитират всякакви глупости, стига да им изнасят. В случая, разни телевизионни репортажи със съмнителна достоверност.

ПП
Суперкрузът на Eurofighter е М 1,5. Дали това е равно на 1210 km/h го оставям на съвестта на автора.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » ср мар 23, 2016 9:54 am

Това последното е без нищо по него, обаче. Колко е приложимо във въздушен бой, налЕ...

Иначе - че Су-35 е много по-маневренен е пределно ясно, НО това нищо не значи. Отдавна никой не води сблъсъци на принципа на рицарските дуели.

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » ср мар 23, 2016 1:03 pm

А 'бойното товар'?И то не само при сравнение с 'тайфуна'...

Реконструктор

Непрочетено мнение от Реконструктор » ср мар 23, 2016 1:08 pm

Super_Hornet написа:Иначе - че Су-35 е много по-маневренен е пределно ясно, НО това нищо не значи. Отдавна никой не води сблъсъци на принципа на рицарските дуели.
По време на виетнамската война, бяха стигнали до същия извод.

Реконструктор

Непрочетено мнение от Реконструктор » ср мар 23, 2016 1:14 pm

Super_Hornet написа:Предимствата на АФАР не са чак толкова много
Предимствата на АФАР са много, с изключение на факта, че не може да се върти. Което ти ограничава обзора до 60 градуса, което е смисления максимум за всяка решетка, независимо дали е АФАР или ПФАР. ПФАР може да се върти (при Су-35 на 60 градуса), което ти разширява обзора до 120. Просто военните са решили, че 60 им е малко, и са решили да жертват предимствата на АФАР в полза на градусите.
При Т-50 тоя проблем е решен кардинално с добавянето на двата странични радара, но явно при Су-35 конструктивно няма как да се получи същото.

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » ср мар 23, 2016 1:40 pm

Кратко и напоително обяснение.
Реконструктор написа:Предимствата на АФАР са много,
Всъщност не са чак толкова много, освен ако не иде реч за АФАР с ЦАР.
Реконструктор написа:с изключение на факта, че не може да се върти.
Поинтересувай се какво се планира за Грипен-Е и Еврофайтър транш 3.
Реконструктор написа:Което ти ограничава обзора до 60 градуса, което е смисления максимум за всяка решетка, независимо дали е АФАР или ПФАР. ПФАР може да се върти (при Су-35 на 60 градуса), което ти разширява обзора до 120. Просто военните са решили, че 60 им е малко, и са решили да жертват предимствата на АФАР в полза на градусите.
аГа, единственият проблем е този, да. Ех, колко проста била разликата между активна и пасивна фазирана решетка.
Реконструктор написа:При Т-50 тоя проблем е решен кардинално с добавянето на двата странични радара, но явно при Су-35 конструктивно няма как да се получи същото.
Не бе, никак даже... :lol:

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » ср мар 23, 2016 6:19 pm

Super_Hornet обясни ни като на прости хора на бързо и кратко плюсовете и минусите на АФАР и ПФАР поне да синхронизираме спора :-)

Кало

Непрочетено мнение от Кало » ср мар 23, 2016 8:59 pm

Суперкрузът на Eurofighter е М 1,5. Дали това е равно на 1210 km/h го оставям на съвестта на автора.

Да, а един мармот...
Би ли посочил официален източник, който да дава тази цифра и при какви условия е постигната? Може и нещо от типа на Сергей Богдан, който в прав текст казва за Су-35С, че достига без форсаж 1,2-3М. Та, нещо от тоя тип. Не уикипедия, откъдето си измъкнал тая цифра.
А след като си я посочил, би ли обяснил как самолет с двигателите и аеродинамиката на Тайфун достига свръхзвукова крейсерска скорост без форсаж, близка до тази на Ф-22?
Цифри, данни и прочие... :lol:
Това е доста, ъъъъ, аргументиран коментар. Но не е изненадващ. Разбира се, малко цифри и данни от твоя страна, позволяващи ти да ползваш смеещ се емотикон, биха придали малко повече от инфантилен тон на разговора. Обори цифрите в руската рекламна статия, например. Ама не с религия, а с достоверна информация. И добави - на тия и тия учения всякакви Су-та за износ падат здраво от Тайфун (щото досега запознатите все обратното пишат - и за ДВБ, и за БВБ, групови и прочее).

Super_Hornet

Непрочетено мнение от Super_Hornet » ср мар 23, 2016 9:03 pm

tu-134 написа:Super_Hornet обясни ни като на прости хора на бързо и кратко плюсовете и минусите на АФАР и ПФАР поне да синхронизираме спора :-)
Това е шега, нали?

Отговори