Ту-95

Всичко за военната военната авиация по света
Потребителски аватар
Марко Марков
Регистриран: съб мар 29, 2008 11:27 am
Контакти:

Re: Ту-95МС

Непрочетено мнение от Марко Марков » чет окт 07, 2010 12:04 pm

Yavor написа:Поправете ме ако греша - но по спора за двигателите на "мечока"... те не са ли всъщност турбовитлови(турбо-вентилаторни/реактивни - или както се наричаха подобен род реактивни двигатели ползващи витла за предаване мощността)? ...или аз бъркам понятията :roll:
Абсолютно си прав. За по-кратко "турбото" се изпуска. :D

Потребителски аватар
Yavor
Регистриран: пон юли 19, 2010 5:25 pm

Непрочетено мнение от Yavor » пет окт 08, 2010 12:41 am

Марко Марков написа:
Yavor написа:Поправете ме ако греша - но по спора за двигателите на "мечока"... те не са ли всъщност турбовитлови(турбо-вентилаторни/реактивни - или както се наричаха подобен род реактивни двигатели ползващи витла за предаване мощността)? ...или аз бъркам понятията :roll:
Абсолютно си прав. За по-кратко "турбото" се изпуска. :D
При това положение, евентуалната "имплантация" на новият двигател ми се струва технически и реално по-допустима (вероятна/възможна) отколкото замяната на старите с нови "чисто" реактивни (дву или повече контурни), и по-ефективна от "рециклиране" или удължаване ресурса на остарелите не само физически но и технологично настоящи такива :roll: ...още повече - не бих се учудил ако обсъденият (и очевидно тестван) вече нов мАтор (който си мисля че всъщност не е много нов) е конструиран именно за "Мечока" ....
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Потребителски аватар
Марко Марков
Регистриран: съб мар 29, 2008 11:27 am
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пет окт 08, 2010 2:27 am

Yavor написа: При това положение, евентуалната "имплантация" на новият двигател ми се струва технически и реално по-допустима (вероятна/възможна) отколкото замяната на старите с нови "чисто" реактивни (дву или повече контурни), и по-ефективна от "рециклиране" или удължаване ресурса на остарелите не само физически но и технологично настоящи такива :roll: ...още повече - не бих се учудил ако обсъденият (и очевидно тестван) вече нов мАтор (който си мисля че всъщност не е много нов) е конструиран именно за "Мечока" ....
Реално идеята е от 1985 година. През 1988 година се изпитва първият прототип. След което работите замират. Възстановени са едва през 2004 година, но реално започват да се изработват нови двигатели през 2006 година. До сега по непотвърдени данни има изработени 14 двигателя. Един от тях е на клипа от 15 декември 2008 година.

Потребителски аватар
Yavor
Регистриран: пон юли 19, 2010 5:25 pm

Непрочетено мнение от Yavor » пет окт 08, 2010 10:59 am

Така де Марко - посоката на моите мисли е същата... това което ми е трудно да схвана, е категоричното отрицание на споделената тук "идея" (все едно по "дефолт" - партията каза НЕ) :shock: . Ако някой ЗНАЕ нещо - нека го сподели вместо да коментира загатвайки "нещо си" и характеризира инерционно и с категоричност не допускаща дискусии решенията на "ръководството" :roll:
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Moss
Регистриран: пон окт 08, 2007 5:24 pm

Re: Ту-95

Непрочетено мнение от Moss » ср юни 22, 2016 12:17 am

Най-сетне да се чуе гласът на разума! Лично искреният приятел на нашият скромен форум, Другарят О. Дерипаска предлага да се възстанови производството на Ту-95! :D

По нататъка, по желание на зрителите, ще помолим да започнат и производството на Ту-22! :D

Отговори