Сирия

Всичко за военната военната авиация по света
piston
Регистриран: нед сеп 22, 2013 9:08 pm

Re: Сирия

Непрочетено мнение от piston » вт яну 22, 2019 11:43 pm

Парчетия от "Спайс" (вероятно)....
Виждат се поражения от осколки по едната плоскост..

Изображение

росен
Регистриран: чет ное 07, 2013 3:20 pm

Непрочетено мнение от росен » ср яну 23, 2019 6:23 pm

teddyn2o написа:
вт яну 22, 2019 10:24 am
Offtopic.
Само едно питане към Росен, всяка вечер ли си лягаш с Американското знаме или го переш понякога? (извинявам се, ако администратора прецени, че е грубо да го изтрие)
Та нито Руското оръжие е най доброто в света, нито Американското е от междузвездни войни. Може би САЩ са малко по напред, но при тези вложени пари щеше да е голям срам, ако не бяха. Но общо взето има паритет, факт, че никой не иска пряк конфликт с другия. Малко се получава, като с феновете на Iphone, дето твърдят, че е най добрия, но не могат да кажат защо точно.

А това че Израел бомбандира в Сирия (друг въпрос колко законно, на знаем, че за някой правилата не важат), нали никой не мисли, че това се случва без знанието на заинтересованите страни в региона. В Сирия играчите си имат интереси и си отстояват, има си и договорености между страните, които леко започват да си проличават. А това с клиповете от вонените действия още от войната в залива, са си с пропагандна, маркетингова и дез/информационна цел. И това важи за всички.
Не, с руското, мислейки за Путинова Русия, като всеки българин. Надявам се да спиш спокойно оттук насетне.

Потребителски аватар
Amazon
Регистриран: пон фев 03, 2014 8:28 pm

Непрочетено мнение от Amazon » ср яну 23, 2019 8:10 pm

teddyn2o написа:
вт яну 22, 2019 10:24 am
Може би САЩ са малко по напред, но при тези вложени пари щеше да е голям срам, ако не бяха.
Малко, малко, колко пък да е малко? Някъде към 30-40 години. Като стелт технологии, композити и материали, РФ е застинала някъде в началото на 80-те, като сензори в седата на 90-те, като масово управляемо въоръжение В-З, пак 90-те, като масово въоръжение В-В са сравнително добре, или поне се надяват скоро да бъдат.

Това ако е "малко", не ми се мисли, какво би било "сериозно" изоставане. А то наближава, защото пропастта се увеличава. Спрямо Китай, нещата също вече не изглеждат розови. Скоро и там няма да има паритет, нито количествен, нито качествен.

Потребителски аватар
Fighterland
Регистриран: вт ное 27, 2007 6:34 pm

Непрочетено мнение от Fighterland » ср яну 23, 2019 10:27 pm

Amazon написа:
ср яну 23, 2019 8:10 pm
...Като стелт технологии, композити и материали, РФ е застинала някъде в началото на 80-те, като сензори в седата на 90-те, като масово управляемо въоръжение В-З, пак 90-те, като масово въоръжение В-В са сравнително добре, или поне се надяват скоро да бъдат.
Нямам конкретни данни за такава категорична оценка, но пък разликата между качеството на изображенията от сензорите от 90-те и тези, които пускат чат-пат, вече е чувствителна. На моменти (отделни сензори) дават изображение като на западните средства, там, по мои скромни наблюдения направиха сериозен скок - факт е, че и действията в Сирия помогнаха доста за това и при руснаците тече адекватна кампания (каквато липсваше по време на Чечня) при подобренията на база бойния опит. Какви са реалните характеристики - можем само да гадаем (ако нямаш вътрешна информация де ;-) ).
На десет мили от Монтана
в посока Дунавският бряг...

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Непрочетено мнение от фен27 » ср яну 23, 2019 10:33 pm

Росене, аз пък не мога да разбера къде толкова ви е бръкнала на такива като тебе "Путинова Русия"? Живеем в държава обвързана с Щатите, НАТО ни "пази", залива ни американска култура и гледни точки по доста въпроси, пък даже и Ф-16-ки ще вземем накрая. Опазен си от Путин. А точно различни гледни точки и търпимостта към тях е основата на Запада уж. А при тебе я няма или пък си просто трол.

piston

Непрочетено мнение от piston » чет яну 24, 2019 6:31 pm

фен27 написа:
ср яну 23, 2019 10:33 pm
Росене, аз пък не мога да разбера къде толкова ви е бръкнала на такива като тебе "Путинова Русия"? Живеем в държава обвързана с Щатите, НАТО ни "пази", залива ни американска култура и гледни точки по доста въпроси, пък даже и Ф-16-ки ще вземем накрая. Опазен си от Путин. А точно различни гледни точки и търпимостта към тях е основата на Запада уж. А при тебе я няма или пък си просто трол.

Аз не мога да разбера защо трябва да помпате темите с мърсоляв офтопик?

росен
Регистриран: чет ное 07, 2013 3:20 pm

Непрочетено мнение от росен » чет фев 21, 2019 8:50 pm

Аз също, но кремлинските трубадури се дразнят.
Най ги офазява това, че сме член на НАТО, макар, че на мен не ми става ясно защо. Солиден отбранителен блок, високи технологии. Дай боже всекиму, вкл. и за Русия.
Азиатксият малоумен хан - цар обаче пречи.
Аз имам над 100 форумни приятели руснаци, включително Григорий - Гриша /с ник Флатерик /, който отдавна не пише на ватните ресурси/, Данила /с ник Седан/, който също вече не пише на ватните ресурси/, Беркут /който почти не пише на ватните ресурси, но пише аквивно в англоезичните/, Павел /който е тотално разочарован от тези ресурси и от всичко в Русия/... и така мога доста да изброявам. Просто свестните ми приятели руснаци отдавна виждат в каква бананово - нефтена треторазрядна държава се превръща тази иначе велика в миналото държава. СЛАГАМ КРАЙ НА ОФТОПА. Сори....

matrix
Регистриран: съб май 12, 2018 8:32 pm

Непрочетено мнение от matrix » чет фев 21, 2019 10:03 pm

Росене, прочети тук за "нефтената треторазрядна" държава - https://www.popmech.ru/science/317022-r ... bki/#part0. Този материал със сигурност вече намира приложение и в авиоиндустрията.

piston

Непрочетено мнение от piston » пет мар 29, 2019 10:09 pm

По намерените останки в Сирия, се оказва, че ВВС на Израел са използвали SDB...

[youtube]https://youtu.be/DCc8ZplZFQo
[/youtube]

Това означава, че носителят се е доближил на разстояние межди 20-100 км...

Изображение

Отговори