Sofia flight training-мнения

Всички аспекти на съвременната гражданска авиация
nikitooli
Регистриран: чет сеп 22, 2016 9:25 pm

Sofia flight training-мнения

Непрочетено мнение от nikitooli » чет сеп 22, 2016 9:37 pm

Здравейте!Вече съм 11 клас и засега съм се ориентирал към авиацията.Затова искам да намеря място,където да уча за пилот в ГА.Засега съм се спрял на http://sofiaflighttraining.com/bg/ ,и разбрах,че обучението е 2 години,а после се кара и отделен курс за специализация.Та имате ли някакви впечетления от този колеж и главното,което ме притеснява в България и чужбина правят ли проблем ако не си завършил висше,а само 2 години обучение?Все пак не искам да дам около 50000 евро и след това да не мога да си намеря работа :D

Потребителски аватар
airjohn
Регистриран: пон май 17, 2010 10:30 pm

Re: Sofia flight training-мнения

Непрочетено мнение от airjohn » съб сеп 24, 2016 6:01 pm

Здравей! Висшето образование не е задължително за работа в авиацията. Дава някои предимства, но специализираното такова предлагано от ИВТ дава на обучаемите всичко необходимо за едно добро входно ниво, което всеки сам надгражда според нуждите си. Мисля, че ако нямаш цел да си висшист, това е твоят правилен и рентабилен избор.
When once you have tasted flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward,
for there you have been, and there you will always long to return.

LEONARDO DA VINCI

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пон сеп 26, 2016 12:59 am

Въпросът с висшето е най-вече въпрос на наличие на резервен вариант, ако в авиацията не тръгне или нещо стане (примерно, загуба на медицинска годност). CPL-ът извън авиацията не значи много, да не кажем нищо.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Almasy
Регистриран: пет юли 25, 2014 4:21 pm

Непрочетено мнение от Almasy » пон сеп 26, 2016 11:27 am

Само че, момчето не иска просто някаква работа свързана с авиацията, а конкретно (цитат) "уча за пилот в ГА".
Тая работа без висше възможна ли е?

su27
Регистриран: чет яну 13, 2011 7:00 pm

Непрочетено мнение от su27 » пон сеп 26, 2016 1:18 pm

Almasy написа: Тая работа без висше възможна ли е?
Естествено, че е възможно, примери от реалния живот има достатъчно. Аз познавам примерно двама.

Потребителски аватар
Almasy
Регистриран: пет юли 25, 2014 4:21 pm

Непрочетено мнение от Almasy » пон сеп 26, 2016 3:18 pm

su27 написа:
Almasy написа: Тая работа без висше възможна ли е?
Естествено, че е възможно, примери от реалния живот има достатъчно. Аз познавам примерно двама.
Не знаех и за това питах.
И честно казано, съм много, ама много изненадан.
Но вероятно сферата (професията) ми е такава (в случая няма значение каква е). При нас получаването на така нареченото "висше" образование е възможно най-ниското ниво.

su27
Регистриран: чет яну 13, 2011 7:00 pm

Непрочетено мнение от su27 » вт сеп 27, 2016 7:08 pm

За съжаление нивото на вишистите напоследък в БГ е трагично, та и работодателите се адаптират. В момента има и доста сериозен пик в търсенето на пилоти и висшето им е последното което гледат.

mrsuperman
Регистриран: ср сеп 13, 2017 11:49 am

Непрочетено мнение от mrsuperman » ср сеп 13, 2017 1:59 pm

su27 написа:За съжаление нивото на вишистите напоследък в БГ е трагично, та и работодателите се адаптират. В момента има и доста сериозен пик в търсенето на пилоти и висшето им е последното което гледат.
Абсолютно. Това е един от големите проблеми на държавата.

Отговори