Къде да уча?

Всички аспекти на съвременната гражданска авиация
thedarksloth
Регистриран: чет апр 28, 2016 7:33 pm

Къде да уча?

Непрочетено мнение от thedarksloth » чет апр 28, 2016 7:36 pm

Здравейте :) Аз съм 10 клас и за сега съм се ориентирал към авиацията, но нищо не намирам за училища/университети по гражданска авиация. Знам за училището в Долна Митрополия, но сайта не ми зарежда и прочетох в този форум някъде, че са го затворили или нещо от този род :?: ...Въпросите са ми два : Къде се учи за авиацията и какво ми трябва (математика, език и т.н.) Благодаря Ви предварително :)

thedarksloth

Re: Къде да уча?

Непрочетено мнение от thedarksloth » чет апр 28, 2016 7:56 pm

EDIT: Разбрах, че още работи (от приятел на баща ми) , но преди се е влизало много трудно,а сега няма информация.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пет апр 29, 2016 11:57 pm

Най-важното е да кажеш в коя авиация искаш да ходиш - военната или гражданската? После кажи какъв се виждаш - пилот, инженер/техник или нещо друго.

В България имаш следните учебни заведения:
- Факултет "Авиационен" към НВУ, който е в Долна Митрополия - http://www.nvu.bg/node/362
- Техническият университет в София - http://www.tu-sofia.bg/specialties/preview/670
- Техническият университет в Пловдив - http://www.tu-plovdiv.bg/admission_course.php?course=11
- Частен транспортен Колеж - http://www.aviocenter.com/bg/profesii.html
Anyone who fights for the future, lives in it today

thedarksloth

Непрочетено мнение от thedarksloth » съб апр 30, 2016 9:32 am

Гражданска (пилот-летец) :) Още информация намерих от "първа ръка", че в Долна Митрополия вече не може за гражданска авиация.
Мерси все пак !

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пет май 06, 2016 1:44 am

thedarksloth написа:Гражданска (пилот-летец) :) Още информация намерих от "първа ръка", че в Долна Митрополия вече не може за гражданска авиация.
Мерси все пак !
В такъв случай имаш само една, единствена грижа - можеш ли да извадиш над 40 000 евро за да си платиш обучението.
Anyone who fights for the future, lives in it today

thedarksloth

Непрочетено мнение от thedarksloth » пет май 06, 2016 9:31 am

Грозев написа:
thedarksloth написа:Гражданска (пилот-летец) :) Още информация намерих от "първа ръка", че в Долна Митрополия вече не може за гражданска авиация.
Мерси все пак !
В такъв случай имаш само една, единствена грижа - можеш ли да извадиш над 40 000 евро за да си платиш обучението.
Не мисля, но има и вариант за студентски заем ! Още не съм сигурен за това, но има време докато му дойде времето... Пък, ако някак си ги намеря тези 40 000 евра,от там нататък какво да правя ?

su27
Регистриран: чет яну 13, 2011 7:00 pm

Непрочетено мнение от su27 » пет май 06, 2016 8:52 pm

После се записваш в ЧТК примерно и почваш да учиш теория.... После практика, тук също няма особен избор. В момента може да се каже , че е само на Долна Баня.
Но има няколко неизвестни по време на обучението :
- Клас-1 медицинска годност.
- Пари за практическо обучение ~ 40 000 EUR
- Oще ~20 000 евро за type rating, но не е задължително. Зависи от много фактори, но да не останеш изненадан ако ти ги поискат.
- Намиране на работа.

Ако на горните точки имаш решение, ще станеш пилот от ГА. Изпитите в ГВА са трудни, но стигнеш ли до там ще ги вземеш. Има варианти да завършиш в чужбина. Примерно в щатите където винаги е било по-евтино, но после ще трябва да минеш приравняване за "европейски" бревет.

thedarksloth

Непрочетено мнение от thedarksloth » съб май 07, 2016 10:26 am

su27 написа:После се записваш в ЧТК примерно и почваш да учиш теория.... После практика, тук също няма особен избор. В момента може да се каже , че е само на Долна Баня.
Но има няколко неизвестни по време на обучението :
- Клас-1 медицинска годност.
- Пари за практическо обучение ~ 40 000 EUR
- Oще ~20 000 евро за type rating, но не е задължително. Зависи от много фактори, но да не останеш изненадан ако ти ги поискат.
- Намиране на работа.

Ако на горните точки имаш решение, ще станеш пилот от ГА. Изпитите в ГВА са трудни, но стигнеш ли до там ще ги вземеш. Има варианти да завършиш в чужбина. Примерно в щатите където винаги е било по-евтино, но после ще трябва да минеш приравняване за "европейски" бревет.
Задължен ! Ще видим какво ще направя...Защото да не стане така и да си платя всичко да стигна до изпитите и да ги оплескам, защото си знам и мързела и всичкото...

Отговори