Медицинско КАМО

Всички аспекти на съвременната гражданска авиация
programlsh
Регистриран: съб авг 11, 2018 10:45 pm

Медицинско КАМО

Непрочетено мнение от programlsh » съб авг 11, 2018 10:53 pm

Здравейте,
Смятам да изкарвам медицинско клас 1 в КАМО и да започна курс PPL, само че когато се обадих да разбера подробности за самото медицинско, господинът отсреща изключително бързо искаше да ме разкара. Каза, че сега не може да се явя, след 3 септември. И ми затвори, когато попитах дали все пак не мога да получа подробности.
Ще съм ви благодарен, ако вие имате повече информация, тъй като искам възможно най-рано да се явя, а не съм от София. Въпросите ми са:
1. Трябва ли да ходя гладен и жаден?
2. Записва ли се час преди това?
3. Може ли да се мине и психологичното изследване в същия ден?
4. Колко време е валидно това медицинско?
5 И каква е цената?
Наистина много благодаря на отзовалите се :)

su27
Регистриран: чет яну 13, 2011 7:00 pm

Re: Медицинско КАМО

Непрочетено мнение от su27 » пон авг 13, 2018 10:20 pm

programlsh написа:
съб авг 11, 2018 10:53 pm
1. Трябва ли да ходя гладен и жаден?
2. Записва ли се час преди това?
3. Може ли да се мине и психологичното изследване в същия ден?
4. Колко време е валидно това медицинско?
5 И каква е цената?
Наистина много благодаря на отзовалите се :)
Първо, Клас 1 е за професионален пилот, ако ще караш само PPL не ти трябва.

1. Да - първото изследване като отидеш е даването на кръв и урина. НО ако хапнеш нещо леко или пийнеш вода 1ч по-рано - нищо няма да стане. Преди УНГ пък е задължително да се подкрепиш защото изпитанията предстоят.
2. По спомен може и без. За подновяване със сигурност никой не си запазва час.
3. Не. Дори и останалите може да не успееш за един ден да ги направиш. Може да има много хора, за снимка на белия дроб се ходеше до транспортна болница и т.н.
4. 1г. за Клас1
5. За подновяване е около 130лв. Първоначалния преглед включва повече изследвания и е по-скъп - цените ги има обявени на място, но може да питаш по тел.

programlsh

Непрочетено мнение от programlsh » пон авг 13, 2018 11:29 pm

Много благодаря :) Тъй като смятам да изкарам и ATPL след PPL, и като цяло идеята ми е да уча за професионален пилот , смятах да изкарам медицинско клас 1, за да знам дали всичко ми е ок. Макар, че наистина е обезсмисля , след като е валидно само година. За една година ще съм изкарал само PPL теория и практика (ако всичко върви по план, разбира се).
А какво му има на този преглед при специалист УНГ? Страшно ми прозвуча :D

su27
Регистриран: чет яну 13, 2011 7:00 pm

Непрочетено мнение от su27 » ср авг 15, 2018 10:35 am

Не се обезмисля щом ще караш ATPL, защото трябва да знаеш дали минаваш. В УНГ кабинета те въртят на един стол и не е добре да си обезводнен и да не си ял.

programlsh

Непрочетено мнение от programlsh » ср авг 15, 2018 11:07 pm

Сърдечно благодаря :)

TishoZZ
Регистриран: нед ное 25, 2018 5:25 pm

Непрочетено мнение от TishoZZ » нед ное 25, 2018 7:34 pm

В близост до София, се намира старчески дом, в който всеки възрастен или самотен, може да намери грижи и внимание. Добрата материална база и чистият въздух дават спокойствие на пребиваващите и на техните близки. Здравословна атмосфера в http://abendrot.bg/ и специализирани грижи, добро настроение и честване на всички празници, наред с достъп до библиотека и осигуряване на добра храна през цялото време.

Отговори