Вертолетната авиация по света

Всички аспекти на съвременната гражданска авиация
Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Вертолетната авиация по света

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 16, 2008 10:58 pm

На изложението Heli-Expo 08 през миналия месец, Международната вертолетна асоциация връчи наградата за най-заслужил пилот на годината на един чичо от Русия.
Ама чичо на пръв поглед, направо си е дядка, на 63 години, ама много младолик изглежда - спортист човека, държи се, малко пие и много работи.
Та другаря Франц Левицки, завършил летателното училище в Кременчуг през далечната 1965 г., все още лети, на 63 годишна възраст, като старши пилот-инструктор в UTair (бившия Тюменски авиоотряд на Аэрофлот, само там е работил) и има 28 хиляди часа във въздуха, на Ми-4, Ми-6, Ми-8, Ми-171 и Ми-26.

Сашо
[Site Admin]

Re: Вертолетната авиация по света

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 16, 2008 11:15 pm

За подобни рекордьори - има един дядо в Нова Зеландия (по принцип райски кът за леките вертолети - общо 600 броя) - Саймън Спенсър, шеф на Wanaka Helicopters, с 23 хил. часа на R-22.

Сашо
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 16, 2008 11:38 pm

Интересно, какви са тези числа за България.
Чувал съм за стари кадри от "Хели Ер" с по 6000-8000 часа (също завършили в Кременчуг) по време на малдивските, малтийските и африканските акции от 90-те години.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пон мар 17, 2008 7:19 am

В Скорпион/Хели Макс рекордьор е Г.С.- 11000ч, от тях 8000 на Ми-8, към 2000 на Ка-32 и другото на Ми-2.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Сашо
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Сашо » пон мар 17, 2008 9:47 am

=RvE=Tito написа:В Скорпион/Хели Макс рекордьор е Г.С.- 11000ч, от тях 8000 на Ми-8, към 2000 на Ка-32 и другото на Ми-2.
сега да не лети вече на А109?

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » вт мар 18, 2008 11:46 am

Много му се иска да лети на Агустата (и на мен ми се искаше да я обслужвам), но за съжаление Интер Еър не дават индикации, че при тях това е възможно. Купиха я, докараха им я англичаните с американската регистрация (без приемо-предаване :!: ) и така си отлежава вече месец и половина в хангара на завода. Няма задвижена процедура по регистрация и издаване на летателна годност, абе от главата за краката. Язък за машината и за хора като Жоро.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
Blue Marble
Регистриран: вт окт 09, 2007 11:16 pm

Непрочетено мнение от Blue Marble » вт мар 18, 2008 2:57 pm

Много интересно, даже чудно! Каква може да е причината да се плати нещо и после да не се ползва?

Сашо
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Сашо » ср ное 19, 2008 8:44 am

Ка-32 за Черна гора - за гасене на пожари.
18 ноября 2008
/РИА Новости/
Россия поставит Черногории два вертолета Ка-32 для борьбы с пожарами, сообщил глава МЧС РФ Сергей Шойгу журналистам во вторник после заседания российско-черногорского межправительственного комитета по торговле, экономическому и научно-техническому сотрудничеству.
"Переговоры в завершающей стадии, правительство Черногории приобретает их (вертолеты Ка-32) для борьбы с площадными пожарами. Вертолеты готовы, идут переговоры о поставках", - сказал Шойгу.
По его словам, документы будут подписаны до конца этого года.

Потребителски аватар
Yavor
Регистриран: пон юли 19, 2010 5:25 pm

Непрочетено мнение от Yavor » вт яну 04, 2011 10:09 pm

Привет на всички.
търсейки тема за вертолетната авиация тук - успях да открия въпросната ,и установих (със съжаление) че самата тема е доста залежала... Причината всъщност е търсене на по-подробна информация и предизвикването на интересна (убеден съм) полемика относно един забравен проект - а именно: Mil V-12/Mи-12 (NATO Code: Homer) ...интересна машина, с очевидно огромен потенциал и ако не се лъжа ненадминат рекордьор по размери, тегло, товароподемност и тяговъоръженост... Какво се е случило в действителност и защо почти на крачка от серийната реализация всичко пропада? Дали наистина машината е била това което казват и коментират или всичко се е оказало само пропаганда?
Убеден съм че ще има интересни мнения и гледни точки по темата!
Поздрави
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Отговори