Bulgarian Air Charter (BAC)

Всички аспекти на съвременната гражданска авиация
Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Re: Bulgarian Air Charter (BAC)

Непрочетено мнение от Грозев » пет май 06, 2016 1:06 am

То коя българска авиокомпания в момента има добра ливерия, че да очакваме такава точно от БАК, които винаги са били на ръба (и отвъд него) на отбиването на номера?
Anyone who fights for the future, lives in it today

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » пет май 06, 2016 10:59 pm

Almasy написа:В контекста на това, знае ли някой, дали правата за ливреята на Балкан са откупени от някой или се държат още от Гад Зееви?
Химимпорт купи търговската марка "Балкан" още преди десетина години, незнам дали ливерията е била част от сделката.

Потребителски аватар
Almasy
Регистриран: пет юли 25, 2014 4:21 pm

Непрочетено мнение от Almasy » ср май 18, 2016 3:36 pm

борден написа:
Almasy написа:
Химимпорт купи търговската марка "Балкан" още преди десетина години, незнам дали ливерията е била част от сделката.
Вероятно, ливреята е част от търговския облик.
Питам, защото от известно време "ретро" ливреите са последен писък на модата. Ако БългарияЕр (все пак като приемник на Балкан - води се национален превозвач), мацне 1-2 самолета в предпоследната окраска на втория, лично аз много бих се зарадвал.
Не знам обаче дали е възможно, макар че има почти знак на равенство между Химимпорт и БългарияЕр (не притежаваха ли 99.99% от АК?) - трябва правист да се изкаже - има доста клопки.

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » чет май 19, 2016 9:48 pm

Колко ли още време ще съществува България Еър, че да мислим за такива богоугодни масрафи... А и доколкото ги познавам (което е доста) - пари за подобно нещо няма да дадат.

Иначе и аз бих бил очарован да видя някой А320 точно в предпоследната окраска на Балкан. Пък ако самолета се и мие редовно.... размечтах се, извинявайте.

Потребителски аватар
Almasy

Непрочетено мнение от Almasy » пет май 20, 2016 1:16 pm

борден написа:Колко ли още време ще съществува България Еър, че да мислим за такива богоугодни масрафи... А и доколкото ги познавам (което е доста) - пари за подобно нещо няма да дадат.
:D
За съществуването неам представа – ти и други ша каат. Ама масрафа нема да го бъде – съгласен съм, като си спомня колко време са летели техни самолети с една гола регистрация, без каквато и да е въобще ливерия. За миенето съм малко по-благосклонен, защото писюрски самолети доста съм виждал.
В мечтите инак няма лошо.
Ама нещо напоследък и аз започвам все повече да смятам, че нещата в BulgariaAir не вървят към по-добре, а напротив.
Първо – вътрешните полети – през 2, че и през 3 дни (зимата), по един полет на ден, че на всичкото отгоре и през Варна. Дори и лятото не са всеки ден. Вече се отказах да летя със самолет до София – спален вагон първа класа (сам си в купето и се наспиваш без проблем, макар и да ми идва малко късичка койката) или пък с колата.
За цени не казвам нищо – знам, че късите полети не са евтини никъде по света, но и не могат да кажат, че возят вече без пари – диапазона (ценовия) е сравним с този в Западна Европа и то отдавна, всички останали варианти са много по-евтини.
Друго – гледам, накачулили сума ти дестинации в разписанието си, до които де факто не летят. Няма лошо – дори прекрасно – JV полетите са чудесна алтернатива, улеснение е голямо. Обаче, ако летиш на по-ниска цена, отколкото в останалите случаи и разписанието е направено така, че престоя в трасфер пункта да не е голям.
А при FB какво излиза (ще дам пример със дестинацията ICN – Сеул, но не е единствена – намерих много примери, които са буквално неадекватни) – цената на полета е около 850 евра, киснеш над 5 часа на летищата (че на всичкото отгоре и на Шереметиево – не можеш и да мръднеш навън, защото трябва виза). За BKK (Банкок) същата раута – 10 часа престой на Шереметиево при цена EUR750. Ми чавка трябва да ми е изпила акъла, че да букирам с BulgariaAir, след като мога да си намеря сам много по-удобни полети със много по-квалитетни АК, на много-много по-разумни цени (изобщо не говорим за промоции). Вярно, пробвах само за определени дати, но разлика от EUR300 в сравнение с КLM си е резил. Не по-различно е и до Ню-Йорк – най-ниската тарифа е около EUR700, ама с престой 7 часа, ако искаш адекватен транзит – мизата се вдига. Няма смисъл, при положение че можеш да летиш с една сюрия АК на цени под EUR600.
Как да си обясним и друг „незначителен” факт – доста от така наречени JV полети се продават от редица сайтове (като GotoGate) на доста по-ниски цени. Не говорим за разлика 20-30 евра, което донякъде е нормално. Значи излиза, че пазарейки от сайта на FB, доброволно се набутваш.
Ама спирам до тук, че темата все пак е друга.
Поздрави.

EricEntrena
Регистриран: нед фев 14, 2010 12:19 am

Непрочетено мнение от EricEntrena » пет май 20, 2016 9:02 pm

На темата не пишеше ли Bulgarian Air Charter

Потребителски аватар
Almasy

Непрочетено мнение от Almasy » пет май 20, 2016 9:44 pm

Извинявам се за втори път за оф-топика