Въпрос относно Частно летище

За любителите на леката авиация и любителското самолетостроене
consultant
Регистриран: чет юни 26, 2014 1:03 pm

Въпрос относно Частно летище

Непрочетено мнение от consultant » чет юни 26, 2014 1:37 pm

Здравейте,

това ми е първа тема във вашия форум и се надявам да съм уцелил точния раздел.

Става дума за проект на мой клиент, който притежава голям парцел земя близо до крайбрежието и до няколко курорта. Клиентът ми искаше първоначално да инвестира в създаването на публично ГА летище, но потенциалните трудности (а и предполагам размерът на инвестицията) свиха грандиозната идея до частно летище за лека авиация. И тъй като аз съм консултант по други негови въпроси, се налага аз да търся цялата информация по въпроса. Затова може ли някой да ми каже:
  • Какви разрешителни и документи са необходими?
  • Колко е минимумът площ, необходим за едно летище?
  • Какви съоръжения/постройки трябва да има?
  • Колко ориентировъчно би струвал целия проект като разходи?
Благодаря предварително :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Re: Въпрос относно Частно летище

Непрочетено мнение от Грозев » пет юни 27, 2014 1:56 am

По първия въпрос, на сайта на ГВА има основното - Закон за гражданското въздухоплаване и Наредба 14. Четенето започва от там и обхваща и други неща в последствие.
По другите въпроси едва ли някой може да даде отговор. Няма стандарт, как да изглежда една летателна площадка. В България има няколко такива. Може да се иде и да се разгледат, че дори и да се разменят няколко думи със собствениците и после да се мисли върху конкретиката за това как да изглежда вашата площадка, какво да има, какво да няма и колко ще струва.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Jan Waljan
Регистриран: пет фев 26, 2016 11:21 pm

Re: Въпрос относно Частно летище

Непрочетено мнение от Jan Waljan » съб фев 27, 2016 2:55 pm

Zaschto winagi se zapocwa ot kraja kam Nacaloto ??? Kolko schte Struwa ???

to njama nito Zakon nito Uslovija Nischto , i wednga kolko schte struwa , tuk stawa duma za neschto seriozno koeto e swarzano sas njakolko Nauki tova ne e nito WIS nito SIK !!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Tezi koito sa Naznaceni vav Uprawlenieto na Ministerstwoto po Wazduhoplawane te mogat li da otgovorjat na tozi Vapros ?? Ubeden sam ce i te schte zapocnat sas Kolko schte struwa ili naprawo po0neje gi Marzi schte kajat " Ne Moje "

Отговори