Lock On и Flanker 2.5

За любителите на компютърните авиосимулатори
Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Lock On и Flanker 2.5

Непрочетено мнение от Airfan » вт мар 25, 2008 3:31 pm

Незнам дали ги играете тия игрички все още, но на мен са ми мерак от доста години. По стечение на различни обстоятелства от няколко години нямам възможност да отделям време за забавления пред компютъра. За моя радост в последно време ми остава малко повечко време та мисля да си ги инсталирам тези две игри. Имам няколко въпроса, свързани с тях, а именно:
1. Какви конфигурации са нужни за двете, за да не ми насича играта? Текущо разполагам с една стара конфигурация, която ще подменя, но към есента. Но все пак ми се иска да се позабавлявам ако е възможно. Та конфигурацията е CPU - Palomino XP 2000+ (1667 MHz), текущо с 512МВ DDR РАМ, но другата седмица ще увелича на 1.5GB. Видеото е Ati Radeon 9550 със 128MB, клокната е по време на игри на 370MHz ядро и 500MHz памет.

2. Имам един джойстик Hama Outlandish - ще върши ли работа? най-вече в частта му за въртене на главата с онова тример-бутонче.

3. Видях едни снимки на Titto-овия компютър, та ми хареса комплекта джойстик и РУД. От къде може да се купи такова нещо и за какви суми?

4. Ако имате някакви оптимални настройки да споделите, няма да ви се разсърдя.

И като за финал, като понатрупам опит може да се пробвам в някоя виртуална ескадрила. :P
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Re: Lock On и Flanker 2.5

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » вт мар 25, 2008 11:11 pm

Играем ги тези игрички та пушек се дига ;) Всъщност Фланкера го имам качен със всичките ъпдейти, но само от сантименти защото 5 години и половина прекарах с него. След като си взех новия комп и минах на Лок Он не съм се и сещал за фланкера.

1. Значи на тая конфигурация Фланкер 2.5 ще върви като пушка на максимум настройки. За ЛО обаче е слабичка, става но на доста намалени настройки. За DCS: Black Shark въобще не става.

2. Джойстика не съм го и чувал. Препоръчвам Сайтек, 5 години имах Saitek Cyborg 3D и ми вършеше работа. Предлагат най-добрата комбинация цена-качество. Върха на сладоледа е СН но ся доста скъпи.

3. Не знам какви снимки си виждал на моя комп, но предполагам че е било нещо от сорта

Изображение

Това е HOTAS система Saitek X52, заимах се с него март 2006г. за около 250лв (130 EUR) от магазин "Кунторов" на ул. Граф Игнатиев в София. Сега се предлага Х52 Pro с по добри характеристики за около 300лв. май. Виждах го по магазините на Раковска, чух че го имало и в Метро на по-тънка цена.

Обръщам внимание на "джуджавката" отогоре на монитора ми- TrackIR 4 Pro, устройство следящо положението на главата (следи положението на светоотразителите по шапката, т.нар. vector expansion) и предващо го (след усилване) в симулатора. Променя цалото възприятие повече от всичко друго. Особено в Black Shark, където е с 6 степени на свобода.

4. Настройките се оптимизират към съответната конфигурация, трябва сам да намериш баланса между производителността и качестовото на графиката. Опасявам се, че с твоите параметри нямаш много възможности за избор.

Виртуалните ескадрили са двигателя на флайт симулаторното общество. Изпитах го веднага щом се присъединих към =RvE=, дори един обикновен полет по кръга в ясно време вдига адреналина, когато има още двама по кръга и ръководител на полетите. Това е пътят към пълната симулация, да не говорим за контактите, които се създавта.

Ако има нещо друго, питай.

Успех!
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
diecast
Регистриран: ср окт 31, 2007 1:39 am
Контакти:

Непрочетено мнение от diecast » вт мар 25, 2008 11:19 pm

За Flanker 2.5 не зная, но за Lock On, ще се опитам да бъда полезен до колкото мога.

1. Конфигурацията която имаш е ~ = на моята, а аз я играя на low детайлност при разделителна способност 1024х768 на 32 bit и от време на време ми лагва, влачи и т.н., играл съм я на Sempron 2400+, 1gb DDR400 и Radeon 9800 pro с видео карта, вървеше доста добре, нямаше лагване, засичане, влачене на default настройки.

2. Ще свърши работа, важното е да е удобен, аз лично ползвам Saitek Cyborg Evo

3. До колкото зная най-хубави са джойстиците на Saitek, но за HOTAS /hands on throttle-and-stick/ масово използват Saitek X52 и новият Saitek X52 Pro, които съответно струват:
- SAITEK X52 Flight Control System - 189.00 лв без ддс / 226.80 лв с вкл. ддс
- SAITEK X52 PRO Flight Control System - 280.00 лв без ддс / 336.00 лв с вкл. ддс
Цените са от Comelsoft // http://comelsoft.com/product.php?lang=bul&title=joy

4. Ами оптимални настройки не съм тествал, но при мен всичко е свалено до low, а там където може е set-нато на off или none.

E, надявам се да съм бил полезен!
Поздрави и успех във виртуалните полети.

Потребителски аватар
Airfan
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » ср мар 26, 2008 9:39 am

Благодаря за отговорите и на двама ви. Есента като сменя конфигурацията, ще взема и качествен джойстик. В момента разполагам само с това:
Изображение

Дано ми свърши работа. От написаното от вас си вадя изводите, че май ще наблегна на Фланкера, за да не се дразня на лошата графика заради намалените настройки и насичането в Лок-он-а.

Тито, подобна на тази снимка съм виждал да. Колко струва джаджата на монитора? Тя предполагам не върви в комплект с джойстика и РУД-а? Също така, колко приблизително трябва да си мръднеш главата, за да се обърнеш съвсем наляво или надясно, примерно?

Поздрави и на двама ви,
Airfan

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » ср мар 26, 2008 12:05 pm

Airfan написа: Тито, подобна на тази снимка съм виждал да. Колко струва джаджата на монитора? Тя предполагам не върви в комплект с джойстика и РУД-а? Също така, колко приблизително трябва да си мръднеш главата, за да се обърнеш съвсем наляво или надясно, примерно?
Справка в сайта на производителя казва, че струва 180$. Моя го получих без пари, защото =RvE= има договор с Naturalpoint за спонсорство- ние слагаме два техни банера на нашия сайт- те ни дават 4 бройки подарък годишно. Миналата година ме "огря" и мен :) И да, съвсем отделно е, няма нищо общо с Х52. А за движението- не повече от 30'-45' наляво-надясно и това е все едно в симулатора си погледнал зад рамото си колкото можеш.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
diecast
Регистриран: ср окт 31, 2007 1:39 am
Контакти:

Непрочетено мнение от diecast » ср мар 26, 2008 12:37 pm

Airfan, по дизайн е горе-долу като Евото, значи ще ти е удобен, ако съдя по себе си и моите разбирания за удобство :roll: . Колкото до Track IR-a ето тук има обяснение от NaturalPoint за това как работи.

Потребителски аватар
Airfan
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » чет мар 27, 2008 2:23 pm

Така, снощи се бъзиках малко с Фланкера. Наистина на максимални настройки си работи без проблеми. Аз съм си свалил за него и разни подобрения (по-готин форсаж примерно и т.н.). Та, всичко е ОК, но имам един основен проблем. Не успявам по никакъв начин да накарам POV бутона на джойстика да действа като тример. Опитвах се да направя тази настройка от keymapping менюто, където избираш бутон от джойстика (+ контрол, шифт или алт) и действието, което искаш да извършва. За съжаление без успех. Като ида да го тествам в менюто з атестване, си работи без проблем. Само по време на мисия не иска.

Някакви идеи?

Отговори