DCS: Black Shark излиза на пазара!

За любителите на компютърните авиосимулатори
Потребителски аватар
=RvE=Tito
Регистриран: пон окт 08, 2007 2:29 pm
Контакти:

DCS: Black Shark излиза на пазара!

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » вт окт 07, 2008 6:51 pm

Е, настъпи часът Ч- руската версия на Черната акула излиза на пазара на 17-ти този месец! Беше наистина дълъг и труден път!

Подробности- http://games.1c.ru/
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Re: DCS: Black Shark излиза на пазара!

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » чет окт 16, 2008 10:37 pm

От тук може да се свали ръководството за летателна експлоатация към симулатора, малко под 400 страници. Дава отлична представа за какво става дума.. :wink: Само един скромен факт- командите в симулатора (с всевъзможни комбинации от клавиши) са точно 499.
"See, to me that's a stupid instrument. It tells what your angle of attack is. If you don't know you shouldn't be flying." - Chuck Yeager, from the back seat of F-15D at age 89.
=RvE=

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср ное 05, 2008 3:04 pm

Това нещо има ли от къде да се купи от България, че един приятел (бивш вертолетчик) търси шест броя от симулатора.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » ср ное 05, 2008 10:58 pm

Засега не. Има вариант за купуване на даунлоуд версията от Русия чрез кредитна карта от тук.
=RvE=

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » чет ное 06, 2008 11:05 am

Малко картинки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
=RvE=

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » чет ное 06, 2008 12:20 pm

=RvE=Tito написа:Засега не. Има вариант за купуване на даунлоуд версията от Русия чрез кредитна карта от тук.
А случайно да е наличен някакъв канал от Русия по който да се вкарат симулаторите.
Все пак шест парчета не са малко количество, а и си мисля, че и други желаещи могат да се намерят.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » чет ное 06, 2008 9:38 pm

Много добре изглежда, обаче май иска корава машина?
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » чет ное 06, 2008 10:02 pm

Грозев написа: А случайно да е наличен някакъв канал от Русия по който да се вкарат симулаторите.
Все пак шест парчета не са малко количество, а и си мисля, че и други желаещи могат да се намерят.
Доколкото съм контактувал с продуцента Мат Уагнър по въпроса, те планират да разпространяват симулатора у нас, но как, кой и кога- нямам идея. Най-сигурния начин за сдобиване е ако има човек ходене до Русия или страните от ОНД, но доколкото дочувам от "оня" форум, не е проблем тегленето на даунлоуд версията от линка, който поствах. Даже излиза два пъти по евтино- към 10 евро.
Airfan написа:Много добре изглежда, обаче май иска корава машина?
Много добре изглежда, обаче май иска корава машина?
Така е, иска. При мен на AMD X2 4200+ (2.21 GHz), 3GB RAM, 7800GT видео върви добре на средни настройки на по-прости мисии. Процесор иска най-вече.
=RvE=

sel
Регистриран: нед ное 16, 2008 9:18 pm

Непрочетено мнение от sel » нед ное 16, 2008 9:36 pm

Инсталирах си го това чудо, четох, четох, слушах, слушах, егати ужаса.

Много сложно бре хора! То трябва висше образование.

Мога да го излетя и да го кацна, обаче не мога да се оправя даже да изстрелям един куршум с оръдието (кой знае как веднъж изстрелях ракета ;-)). Веднъж се опитах да изгледам урока за запуск на двигателя, някъде на 50-тото копче за натискане тотално изпуснах нещата. Да не говорим за бойните системи и прочие.

Та как го ползвате този симулатор?

Като за игра пък въобще да не говорим, аз не мога да се оправя с елементарните неща, камо ли да ме пратят на мисия ;-).

Потребителски аватар
Shilo
Регистриран: ср дек 26, 2007 1:22 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Shilo » пон ное 17, 2008 6:51 am

Зорно е! Кошмар е направо. Но се свиква. Заради това пилотите учат по 5 години и са толкова ценни.
Ето това е истински боен симулатор, в който всичко е както в реалността! Красота!

sel
Регистриран: нед ное 16, 2008 9:18 pm

Непрочетено мнение от sel » пон ное 17, 2008 8:22 am

Имам Saitek EVO с Forcefeedback, обаче не ми тръгва FF-а в симулатора. Под Виста съм. В другите симулатори и в контрол панела си ми работи. Някакви идеи?

Гледам, че даже в документацията точно този джойстик са снимали... значи трябва да работи.

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пон ное 17, 2008 11:36 am

Реакциите са напълно в реда на нещата. Този симулатор е замислен точно така- първоначално да шокира потребителя и да го накара да разбере, че за да изпълнява безопасно полети и особено бойно използване е необходимо бая да се чете и тренира. Не случайно толкова време и труд бяха хвърлени за писането на РЛЕ-то от почти 400 страници и тренинг траковете.
=RvE=

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пон дек 15, 2008 11:27 pm

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
=RvE=

Потребителски аватар
diecast
Регистриран: ср окт 31, 2007 1:39 am
Контакти:

Непрочетено мнение от diecast » пет фев 13, 2009 7:17 pm

Тя хубаво излезе на пазара ама аз да питам, понеже си по-напред с материала и със сигурност ще можеш да ми дадеш информацията, която ми е необходима към момента - каква е разликата между jewel и dvd опаковката за руската версия ? За да знам коя да заръчам да ми донесат.

И още нещо - заслужава ли си да чакам до Март месец/евентуално/ за английската версия или да вземам направо руската, ще има ли някаква разлика в тях ?

Предварително благодаря!

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пет фев 13, 2009 8:51 pm

Jewel върви с принтирано ръководство за бърз старт (има го на PDF на диска така или иначе). Даунлоуд версията на английски отдавна е на пазара, ДВД версията няма никакви разлики, само са сложили някои от обучаващите филмчета на Мат Уагнър за да напълнят диска. Не си заслужава да чакаш двд, ако питаш мен. В английската версия има някои демо тракове, които ги няма в руската (записани след руския релиз), даже в един от тях се изявява моя милост в един 15-минутен пилотаж над летище Минеральнье водьи 8) Иначе разликата е само в превода, особено на ръководствата.
=RvE=

Потребителски аватар
diecast
Регистриран: ср окт 31, 2007 1:39 am
Контакти:

Непрочетено мнение от diecast » съб фев 14, 2009 8:27 pm

Значи снощи поразгледах форумите на DCS основно да търся прилики и разлики между двете версии и ако съм разбрал правилно писаното във форумите им - основната, която може би ме отказа от английската беше тази, че на английската няма dvd check при пускането на играта. Трябва да си я актвирам през сайта на стар-форс и тогава ще мога да играя. А DVD-то ми играе ролята на нещо като backup, ако случайно ми се сдуха инсталацията. При руската версия имам две опции - да използвам DVD Check-a или да използвам серийният номер.

Между другото това ми бяха най-големите притеснения с тези активации/деактивации. За това се спрях на руската версия. От друга страна DVD box-a струва само 28лв., което си е направо нищо с оглед на това, че е хитово заглавие, а английската се обзалагам, че ще стъпи на поне 40-50$, което идва около 2х повече :shock:

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » съб фев 14, 2009 8:37 pm

Ами просто английската версия е само даунлоуд засега, затова няма ДВД чек. Нямат разлики в защитите. А за това си прав, не се бях сетил- руската е много по евтина, особено руската даунлоуд версия излизаше малко над 10 евро. Английската е 50$. Предполагам английското ДВД ще е още повече.
=RvE=

Потребителски аватар
=RvE=Tito
Контакти:

Непрочетено мнение от =RvE=Tito » пет май 01, 2009 1:30 pm

Джим Макконочи, продуцентът от страна на The Fighter Collection, ме пита за потенциални разпостранители на Black Shark (DVD) у нас. Аз единствено се сетих да го насоча към Пулсар. Някой има ли други идеи?
=RvE=

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » съб авг 13, 2011 2:49 pm

Купих си я. Сега я свалям и ще видим как е.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Отговори