[книга] "Кабулските истории" на Ганчо Каменарски

Място за обсъждане на авиошоута, авиационни книги, списания, изложби, събития и други авиационни теми не включени в другите раздели
Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

[книга] "Кабулските истории" на Ганчо Каменарски

Непрочетено мнение от Грозев » пон яну 14, 2008 4:14 pm

Дългоочакваната книга на небезизвестният български журналист Ганчо Каменарски бе представена официално на 10 януари 2008 г. По-долу съм сложил материалчето от в. "Българска армия".
Аз лично съм чел книгата само в чернова и за сега не ми остава време да погледна какво реално е излязло. От това, което съм чел честно казано съм останал възхитен. Книгата е нещо средно между пътепис, приключенски роман и дневник. Описано е ежедневието на българският контингент на летището в Кабул, разказано е много за самият Афганистан, за неговите хора, войни и всекидневие. Разбира се авиацията присъства непрекъснато. Да не забравяме, че авторът е бивш боен пилот.
Изключително ценен е и диска с около 1000 снимки, който върви с книгата.
Издателството е "Факел", а цената е 9 лева.
Когато прегледам по-подробно завършената творба ще има и по-подробно представяне.

"Кабулските истории" на журналиста Ганчо Каменарски

В препълнена зала премина премиерата на книгата "Кабулски истории", написана от журналиста Ганчо Каменарски. Полковникът от резерва трупа впечатленията за книгата си от четиримесечния си престой в далечен Афганистан през 2006 г., когато е командирован там като репортер на в. "Българска армия". В този период летището в Кабул се управлява от българския контингент на ВВС, командван от полковник Марин Начев.

За първи път ми се случва да почувствам непознат автор като сродна душа, каза при представянето на книгата нейният редактор Румен Леонидов. Той определи изданието като безценно, най-вече заради изразителното присъствие и силния дух на неговия автор. "Кабулски истории" оживява на книжния пазар благодарение на издателство "Факел", чрез спечелен конкурс на Министерството на културата.

Изображение
Ганчо Каменарски приема поздравления за книгата си.
Снимка Десислава Масова

Книгата е вълнуващ разказ за живота в далечен Афганистан, базиран не само на спонтанни впечатления от видяното за първи път в необичайната за нас среда, но и на задълбочен анализ, предхождан от старателно и прецизно проучване на корените, земите, историята и сложно преплетените съдби. Първото нещо, за което логично се захваща някогашният боен пилот, е афганистанската военна авиация. Рисковани срещи с нейни бивши и настоящи командващи и генерали разбулват доста интересни митове и легенди около нейното състояние и история.

Книгата обаче е интересна не само с огромния обем информация за Афганистан, за неговата история и традиции, за международните сили на НАТО там и за българското участие, но и с аналитичния поглед на доскорошния полковник, който прави доста смели и нестандартни изводи от видяното.

Ярка, дръзка и нестандартна, но с богата енциклопедична и справочна стойност, с дълбоко вникване в сложната и противоречива афганистанска действителност, книгата "Кабулски истории" е задължително четиво за всички бъдещи миротворци в Афганистан.

Румяна Станимирова

http://bgarmy.eamci.bg/Scripts/isapiVWB ... MEID=93061
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Re: "Кабулските истории" на Ганчо Каменарски

Непрочетено мнение от Airfan » ср фев 06, 2008 9:48 am

Книгата излезе ли на пазара вече?
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » ср фев 06, 2008 9:49 am

излезе, ама къде се продава и представа си нямам. Ама ще проучим въпроса.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср фев 06, 2008 7:46 pm

Според автора книгата трябва да я има в верига книжарници "Пингвините" и в книжарнизацата на издателство "Колибри".
Но иначе Жоро, ако си търсиш една бройка за себе си ще измислим нещо. :wink:

Mig23
Регистриран: ср окт 10, 2007 5:46 pm

Непрочетено мнение от Mig23 » ср фев 06, 2008 8:52 pm

И аз бях на премиерата, ама нещо не се виждам на снимката. Иначе книгата още не са я сложили в сайта на "Пингвини"

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » чет фев 07, 2008 9:37 am

Floyd написа:Според автора книгата трябва да я има в верига книжарници "Пингвините" и в книжарнизацата на издателство "Колибри".
Но иначе Жоро, ако си търсиш една бройка за себе си ще измислим нещо. :wink:
Търся, пък ако може и с автограф :oops:
До 20-ина лв давам.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » пет фев 08, 2008 3:30 pm

Airfan написа:Търся, пък ако може и с автограф :oops:
Една бройка ще ти намеря със сигурност. За автографа ще се опитам, но не обещавам.

Ели
Регистриран: нед фев 24, 2008 4:01 pm

Непрочетено мнение от Ели » ср апр 02, 2008 11:01 pm

Някой може ли да ми каже дали вече е намерил тази книга,защото я търся от много време(още от примиерата),но никъде не мога да я намеря...Нито в Пингвините,нито в Колибри.Страшно ще съм ви благодарна,защото наистина много искам да си я купя :)

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Re: [книга] "Кабулските истории" на Ганчо Каменарски

Непрочетено мнение от Грозев » ср май 19, 2010 1:55 pm

Книгата (по-точно преработен неин вариант) вече може да се свали съвсем легално на pdf от сайта на военно издателство. Авторът я е направил публично достояние :D
:arrow: http://www.vi-books.com/lib/AFGAN.pdf

Отговори