БИАФ 2011 (3 - 4 септември)

Място за обсъждане на авиошоута, авиационни книги, списания, изложби, събития и други авиационни теми не включени в другите раздели
NEO
Регистриран: съб окт 20, 2007 12:00 pm

Re: БИАФ 2011 (3 - 4 септември)

Непрочетено мнение от NEO » пон сеп 05, 2011 3:35 pm

Blackhawk написа:
Иначе за ОВТ- голямата звезда на всяко шоу, но тези красоти едва ли ще му помогнат при близки срещи с MBDA Мeteor.
Точно тея красоти ще му помогнат буквално да се измъкне от каквато и да е ракетна атака, стига пилота своевременно да е получил сигнал за противников пуск, било то от бордовите системи или просто навреме да е видял димната следа на ракетата.
Извинявай, че абсолютно няма да се съглася с теб. Оръдейна да, ракетна-слабо вероятно. А и не мисля, че е много вероятно да се стигне до МВБ с противници като Тайфун, Ф22, Ф35 или Грипен.(извинявам се за отклонението от темата)

Потребителски аватар
techo
Регистриран: ср апр 21, 2010 9:20 pm

Непрочетено мнение от techo » пон сеп 05, 2011 5:00 pm

Аз присъствах в събота и се зарадвах много на Месера(защо беше с тоя измислен камуфлаж тва е друг въпрос)Направи ми впечатление ,че кухината за оръдието в кока не беше баш по германски напасната(имаше разлики в луфта ,но и това не беше кой знае какво :D )...Машини доста(за бг стандартите)-хубаво ,на мен това ми хареса,обаче условията бяха отвратителни-за пример давам пътеката от касите до пистата :x -добре ,че сме в прашния ,а не в калния сезон ,щотоооо...Снимах си цялото изпълнение на Овт-то и нямаше какво да ми развали настроението :D НЕ исках да влизам в музея защото си мисля ,че състоянието на експонатите е меко казано престъпно( знаете какво са казали хората за тия дето не си тачат историята ) :x .За Миг 29 ОВТ -колкото и да ми харесва самолета ,като гледам руснаците как го разработват(като побеснял градински охлюв) си мисля ,че ще остане само демо самолет за авиошоута и свръх маневреността ще му е от полза само там :( и според мен в реален бой(адски хипотетичен щото ОВТ няма да влезе в производство) срещу западни опоненти ниикога няма да го пуснат да влезе в МВБ 8) Всички знаят състоянието на технологиите на запад и възможностите на новите ракети-още повече без AWACS не се влиза в бой(както се шегувахме на сбирката AWACS е направен да компенсира по-ниската маневреност на западните самолети :D )И последното ми съмнение дали в Русия са почнали да летят,да се учат да ползват пълните маневрени възможности на самолетите си или си летят като по съветско време?Защото ако е второто даже и да се въоръжат със самолет със свръх маневреност какъв е смисъла?!

Кало
Регистриран: пон окт 08, 2007 11:20 pm

Непрочетено мнение от Кало » пон сеп 05, 2011 6:45 pm

ОТ -

"А и не мисля, че е много вероятно да се стигне до МВБ с противници като Тайфун, Ф22, Ф35 или Грипен."

Евентуален МиГ-35 с ОВТ има всички шансове в ДВБ срещу всичко, освен Ф-22, че при правилна тактика и срещу него. В БВБ единственият, който му е равен, е Су-35.

"Всички знаят състоянието на технологиите на запад и възможностите на новите ракети"

Какви са те?

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пон сеп 05, 2011 7:31 pm

Кало написа:Евентуален МиГ-35 с ОВТ има всички шансове в ДВБ срещу всичко, освен Ф-22, че при правилна тактика и срещу него. В БВБ единственият, който му е равен, е Су-35.
Добре, че пишеш "евентуален" защото си е вярно, че такъв самолет още няма. Може и никога да не се появи.
Да не говорим, че освен чисто политическите причини си имаше и две доста съществени технически причини за изхвърлянето му от MMCRA.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
techo

Непрочетено мнение от techo » пон сеп 05, 2011 8:45 pm

"Всички знаят състоянието на технологиите на запад и възможностите на новите ракети"

Какви са те?[/quote]
Пак повтарям-според мен без АWACS няма да се води бой-преди още Мига(или Су-то) да е намерил цел ,вече ще го обстрелват- дали може успешно да срине захвата на новите варианти на "Амраам" не зная някой дали може да каже със сигурност.А и за близкия бой западните пилоти най-малкото разполагат вече с нашлемни системи за целеуказване и в комплект с разните там 'Python' ,'Iris-t' и 'AIM-9X'(запознат съм с тях най-вече от това което е писано за тях в бг изданията) не ми се струва толкова смазващо превъзходството(още повече ако тръгнем и да сравняваме и системите за обучение на редовите пилоти, не на тия от авиошоутата ,каво се получава?)

GHZ85
Регистриран: пет сеп 02, 2011 12:55 pm

Непрочетено мнение от GHZ85 » пон сеп 05, 2011 9:18 pm

Мисля че си по запознат със западните технологии които ги сравняваш с доста стари Руски , които като си замисля само като технически характеристики са равни ;)

Потребителски аватар
techo

Непрочетено мнение от techo » пон сеп 05, 2011 9:38 pm

GHZ85 написа:Мисля че си по запознат със западните технологии които ги сравняваш с доста стари Руски , които като си замисля само като технически характеристики са равни ;)
Аз мисля ,че новите руски технологии навлизат ужасно бавно в употреба и вместо реални те си остават само на хартия или в единични бройки (пример с Миг 29 ОВТ)При сравнение на книга те са аналогични или по-добри от западните(за това не обичам да се ровя из интернет или да чета само от руски или от западни източници,а обсъждам тук с вас реалността) Ужасно много ми хареса пилотажа на Миг29 ОВТ в събота(когато бях в Крумово) харесва ми и самия самолет и какво от това?Кой лети на него(или пък на Миг 29М),дали ще го има някъде на въоръжение?ЗА мен това е жалко :(Веднага сравнението с Ф 16(също представен в Крумово),който за мен не е толкова любим самолет-откакто е влязъл на въоръжение непрестанно усъвършенстване ,вижте вариант А(гол като пушка) и C навлязъл масово(с какви ли не системи и увеличени възможности)...Къде го тва при руснаците?

NEO
Регистриран: съб окт 20, 2007 12:00 pm

Непрочетено мнение от NEO » пон сеп 05, 2011 10:18 pm

Кало написа:ОТ -

"А и не мисля, че е много вероятно да се стигне до МВБ с противници като Тайфун, Ф22, Ф35 или Грипен."

Евентуален МиГ-35 с ОВТ има всички шансове в ДВБ срещу всичко, освен Ф-22, че при правилна тактика и срещу него. В БВБ единственият, който му е равен, е Су-35.

Какви са те?
ОТ
Среща на равни начала на горепосочените самолети би означавало война между НАТО и Русия. И освен това като говорим за ДВБ не е все едно дали ще откриеш противника си 20-30 км. по-късно. Защото тогава единият пилот ще виси под парашута. Но не мисля, че ще е този от тайфуна или Ф22.
Иначе МиГ35 е един истински красив самолет и лети много красиво . Ако на него лети жена и пилота ще е много красив. Предлагам да не коментираме повече тук . Ако някой иска, да пусне тема.От мен извинения и това е последния ми коментар в тази посока.

GHZ85
Регистриран: пет сеп 02, 2011 12:55 pm

Непрочетено мнение от GHZ85 » пон сеп 05, 2011 10:47 pm

Правилно темата бе БИАФ 2011, едно предложение много по-добре да се провежда в Граф Игнатиево по-удобно за зрителите по-добре се виждат демонстрациите и по-малко прах и винаги е имало по-добра организация, а и мога да го гледам от вкъщи :P, но едва ли това ще се случи БИАФ да се проведе там със сегашният статут на базата. Само там би могло да се види реално гонка между автомобил и Изтребител тук виждахме само трева и една бяла точка :D.

Потребителски аватар
iulian
Регистриран: нед мар 22, 2009 4:42 pm

Непрочетено мнение от iulian » вт сеп 06, 2011 2:18 am

Един друг поглед към това събитие-колко от националните ни медий / в частност телевизий / отразиха коректо случващото се.Има в нета записи на новинарските им емисий.Може да ги прегледате.
Иначе българската публика със своите възгласи и аплодисменти показа къде са сърцата й.Дано политиците ни го проумеят в което дълбоко се съмнявам.Не може просто така да се правиш че най-голямата държава в света не съществува.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » вт сеп 06, 2011 3:06 am

Някой има ли представа колко души са посетили мероприятието в двата дни?
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
JediMonster
Регистриран: пон сеп 15, 2008 9:29 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от JediMonster » вт сеп 06, 2011 6:13 am

techo написа:"Всички знаят състоянието на технологиите на запад и възможностите на новите ракети"

Какви са те?
Пак повтарям-според мен без АWACS няма да се води бой-преди още Мига(или Су-то) да е намерил цел ,вече ще го обстрелват- [/quote]

А пък АWACS-а ще си виси спокойно без никой да го обстрелва него?! Разбирасе АWACS-а това го може в Ирак, Либия, Афганистан или Сърбия, ама едвали ще си виси на 200 км от руската граница!:) Извинявам се за офтопика:) Някой снимал ли е видео от БИАФ и къде мога да го гледам?

Потребителски аватар
techo

Непрочетено мнение от techo » вт сеп 06, 2011 9:55 am

JediMonster написа:
techo написа:"Всички знаят състоянието на технологиите на запад и възможностите на новите ракети"

Какви са те?
Пак повтарям-според мен без АWACS няма да се води бой-преди още Мига(или Су-то) да е намерил цел ,вече ще го обстрелват-
А пък АWACS-а ще си виси спокойно без никой да го обстрелва него?! Разбирасе АWACS-а това го може в Ирак, Либия, Афганистан или Сърбия, ама едвали ще си виси на 200 км от руската граница!:) Извинявам се за офтопика:) Някой снимал ли е видео от БИАФ и къде мога да го гледам?[/quote]
:D Аз също съжалявам за отклонението -темата си е за авиошоуто... А за него ще напиша кратко мнението си -интересни самолети на земята и във въздуха и организация 'бг работа' :?

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » вт сеп 06, 2011 1:44 pm

Аз имам видео снимано с моята камера, но от друг човек и се надявам до няколко дни да мога да го публикувам.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Непрочетено мнение от фен27 » вт сеп 06, 2011 1:46 pm

GHZ85 написа:едно предложение много по-добре да се провежда в Граф Игнатиево по-удобно за зрителите по-добре се виждат демонстрациите и по-малко прах и винаги е имало по-добра организация
Напълно съм съгласен за Графа. Иначе с богатата си програма шоуто беше запомнящо се и всички демонстрации във въздуха бяха добри. Всички експонати на земята бяха чудесни с изключение на олющения Ми-24 /борд 140/. Ясно е, че за музея пари за боя няма да се намерят и все ще си е така, но 24-ката беше представена като еспонат от действащите български ВВС, макар и нелетящ. Само и аз да вметна нещо по другата гореща тема и да се извиня предварително за отклонението от БИАФ-а - от другата страна срещу AWACS-а няма ли да има А-50?
Последна промяна от фен27 на вт сеп 06, 2011 11:35 pm, променено общо 1 път.

shmitza
Регистриран: пет окт 12, 2007 12:44 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от shmitza » вт сеп 06, 2011 6:23 pm

Малко видео от 03.09:
http://www.youtube.com/watch?v=CERk7XwHRDM

И другите ще кача,ама става бавно така че търсете в този акаунт.До ден-два всичко ще е готово,за съжаление са само от 03.09

Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Непрочетено мнение от Blackhawk » вт сеп 06, 2011 11:47 pm

По горния спор тръгна от въпроса дали МиГ-29 ОВТ може успешно да срине ракетна атака ако бъде своевременно предупреден .
Може, разбира се.

Потребителски аватар
Ветеринарния летец
Регистриран: чет сеп 30, 2010 11:54 am

Непрочетено мнение от Ветеринарния летец » ср сеп 07, 2011 9:35 am

Ха наслагайте снимки от тоя БИАФ деее, има ора дето не можаха да идат и си ръпат ушите от яд, последно сколасах за долна митрополия 2010

Потребителски аватар
Ветеринарния летец
Регистриран: чет сеп 30, 2010 11:54 am

Непрочетено мнение от Ветеринарния летец » ср сеп 07, 2011 10:06 am

shmitza написа:Малко видео от 03.09:
http://www.youtube.com/watch?v=CERk7XwHRDM

И другите ще кача,ама става бавно така че търсете в този акаунт.До ден-два всичко ще е готово,за съжаление са само от 03.09
ДО БОКО, АНЬО, ГАНЬО и компания дървеняци: НЕМА ТАКЪВ САМОЛЕТ!!!!!!!!ТОВА Е САМОЛЕТА!!!ИЗУМИТЕЛНО!Моля посочете ми видео на друг такъв самолет....
П.С. По думите на един присъствал на шоуто-бивш пилот на МиГ 23, по настоящем пенсионер и мой съсед, при полета на тайфуна цунами, диктора рекъл че ама нитоедин саолет не можел да направи това в света-острото форсиране на горе, от което другите пилоти-пенсонери, присъствали там избухнали в смях-според тях и миг 15 го може, ма друго си е мътилка,пропаганда, бозица за плитки мозъчета или с други думи Пи Ар ...
Изуителн самолет е 29ката...

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » ср сеп 07, 2011 10:43 am

Общо-взето фестивала бе проведен на очакваното ниво; аз лично дори бях малко по-скептично настроен, така че съм сравнително приятно изненадан.

Организацията - както винаги най-слабата част от всяко мероприятие провеждано от българи. За мен най-слаба бе подготовката за приемането на многото зрители. Нямаше места за паркиране (това до голяма степен може да се обясни и с лошата инфраструктура наоколо, за което организаторите нямат вина). Оправданието, че пожар е унищожил паркинга предния ден за мен е лъжа, защото на горялото място тъй или иначе нямаше да пуснат никой да спре. Незнам как е било по влаковете, но знаейки нивото на БДЖ - предполагам зле.

Програмата - никакво спазване на първоначално обявената, което за мен е недопустимо. Особено първия ден - всичко беше за пореден път променено за да уйдиса на лицето ББ. СРАМ за организаторите!!! Първоначално обявената официална програма бе много "рехава" и аз очаквах естествено "сгъстяване" на показите, както се и случи. Но така не се прави! Ако имаш участници колкото за два часа - обявяваш ги за два часа и толкоз. Не за шест, с което да объркаш и разочароваш посетителите!

Участниците - що-годе добре. Базата-домакин се представи добре. Много се усещаше липсата на Ми-24. Трябва да се спре с демонстрирането на "Пилатус" в ролята на разузнавач, защото ставаме комични вече! Тоя самолет трябва - да врътне едно пилотажче - и толкоз. Су-25 - добре. Момчетата се раздаваха и летяха много приятно, далеч повече отколкото обективно може да се очаква от положението в което са поставени. Респект! "Еър полисинга" на МиГ-21 беше зле, особено първия ден. Втория - горе-долу добре (имам общ кадър със Спартан и МиГ-21). Можеше поне едно ниско минаване на форсаж и висока скорост да направят... МиГ-29 - разочарование. Отдавам го на случката от първия ден, но според мен не само тя е причината. ФОРСАЖ трябва!!!
Участието на България Еър също бе приятна изненада - така трябва!

От чуждите. Грипен - толкова си може, но човека летя добре. Еврофайтър - за мен най-якия пилотаж! Няма да коментирам в детайли, само ще спомена че така се демонстрира изтребител! Много динамика, много форсаж, ограничено пространство. МиГ-29ОВТ - може да се нарече звездата на фестивала, грабна сърцето на публиката (нормално и очаквано). Ествествено, че показа неща, които никой друг самолет не може да направи, но и на мен демонстрацията ми се стори малко вяла. Повече динамика трябваше да се вкара, според мен. Все пак - поздравления че най-накрая организаторите успяха да докарат участник от Русия, за първи път (което си е малко срамота, че толкова време не могат де)! PC-7 Team - много добре. Без група не става на фестивал. За мен те бяха много приятни за гледане! Румънеца също летя много приятно!

Кой липсваше? Трябваше по-широко участие на съседите! Никой от Турция, никой от Сърбия, (почти) никой от Гърция! Македонците с един Ми-24 щяха да са много на място, Гърция с F-4... Дано и догодина има някаква проява, за истинската 100-годишнина, та да се попълнят тия празноти. И Су-27 (или производни) е добре-дошъл!

Леката авиация - нормално. Дядо Свилен трябва вече да не го пускат, защото мен лично ме дразни с еднообразните си изпълнения. А трябва да се даде път и на младите! Не вярвам да няма някой, който да може да лети вече по-добре от него. Ако ли няма - ще се научи!

"Корпорациите". Еврофайтър къртеха мивки! Хората докараха четири самолета плюс макет и Месер. Демонстрация от тест-пилот. Дано това е бъдещият ни изтребител! Едиснтвеното разочарование е, че не пуснаха летящ Месер.
"Грипен" също се бяха понапънали, ама по-слабичко (какъвто им е и самолета). F-16 - абсолютна нула. Явно има защо.

И малко за най-голямата пародия - чекията със състезанието. Пълна липса на организация!!! Който е слушал радиоразговорите може да го потвърди. Не се бяха разбрали дори къде ще се намира старта, нито пък имаше организация как да се даде сигнала за тръгване. СРАМОТА!!!!!!!!! Да им приседнат парите, които са прибрали от тази глупост. И пак добре, че не свърши с голяма беля, както можеше да стане. След толкова тренировки и изкуствени ограничения наложени на нашите пилоти за фестивала, да не се отработи нормално единствения елемент в който има нетипичното участие на друг субект е направо престъпление. Срамота, че четирима генерали-летци го организираха... Срамота е също така, че сигурно 1/3 от посетителите бяха дошли само за да видят тая чекия. Показателно за интелектуалното ниво на нацията...

ПС: Подобни състезания трябва да се правят с по-интересен и равностоен сценарий! Top Gear знаят как - например колата по хоризонтала, с връщане, а самолета - по вертикала, с връщане. Сегашното бе пародия.

Отговори