МАКС 2011

Място за обсъждане на авиошоута, авиационни книги, списания, изложби, събития и други авиационни теми не включени в другите раздели
Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

МАКС 2011

Непрочетено мнение от Грозев » вт авг 16, 2011 3:23 pm

Може да гледате въздушните демонстрации от МАКС 2011 на живо:
:arrow: http://rt.com/on-air/maks-2011-air-show/
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
playback
Регистриран: чет авг 18, 2011 2:00 pm

Re: МАКС 2011

Непрочетено мнение от playback » чет авг 18, 2011 2:34 pm

големи благодарности - сега гледах Ф15 а съм на работа :roll: 8)

NEO
Регистриран: съб окт 20, 2007 12:00 pm

Непрочетено мнение от NEO » пет авг 19, 2011 11:39 pm

Във връзка с проекта за нов пилотиран космически кораб на Русия. Макет ще бъде показан на МАКС 2011
http://www.rg.ru/2011/04/07/proekt-site.html
Тук има фоторепортаж с макета
http://www.rg.ru/2011/08/18/salon-site.html

Потребителски аватар
LZ
Регистриран: вт юли 06, 2010 4:46 pm

Непрочетено мнение от LZ » съб авг 20, 2011 11:01 am

Големи благодарности на Грозев за линка! Току що летя МиГ 29 ОВТ...

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Непрочетено мнение от фен27 » съб авг 20, 2011 2:14 pm

ПАК-ФА в момента. Цъкайте линка!

NEO

Непрочетено мнение от NEO » съб авг 20, 2011 2:43 pm

За жалост го изпуснах, но може би е това? Много зрелищно. добре се виждат и отклоняемите части на наплавите на крилото. Въобще , повод за гордост за Русия. Камуфлажа също ми изглежда доста сполучлив.
http://www.youtube.com/watch?v=QKj-gX7Q2X8

Потребителски аватар
фен27
Регистриран: чет сеп 23, 2010 10:54 pm

Непрочетено мнение от фен27 » съб авг 20, 2011 4:21 pm

Общо взето същото, но днес като че ли беше по-кратко. След като излетя ПАК-ФА замина нанякъде, а в небето бяха Л-39 на "Русь" и после се появи след като те приключиха в ескорт на два самолета - мисля, че бяха МиГ-35 и МиГ-29К. След като си завърши програмата и кацна ПАК-ФА бързо отиде на една отделна отдалечена от публиката стоянка заедно със Су-35 и Су-34 далеч от любопитните погледи 8) Точно след ПАК-ФА започна Су-35 и предполагам, че утре могат да се видят горе долу по същото време, ако летят пак. А накрая "Руские витязи" ми напълниха душата - към 15:00 наше време. И от мен БЛАГОДАРЯ, Грозев :wink:

Гинев
Регистриран: вт дек 30, 2008 2:31 pm

Непрочетено мнение от Гинев » съб авг 20, 2011 10:19 pm

Да,днес в продължение на 5 часа наблюдавах шоуто на посочения по-горе сайт. Лично Аз съм много удовлетворен от видяното. Впечатление ми направи как руснаците/водещите възхваляваха конструктурите си, инженерите си,летците си, училището си, ВВС и самата държава. След изброяването на "Славы конструкторы!" " Славы российским пилотам!" Славы летчика-инструктора!" Ура товарищи!". Миг-35 не можа да изпълни кобра-та така както я познаваме от изпълнението й на Су-27, навярно си има основателни причини. Рядко се вижда 4 самолета от клас Су-27 да изпълняват висш пилотаж / вираж на форсажен режим. Също така отново рядко се вижда отново същите самолети да изпълнят полет със скорости намаляващи от 230км/ч до 200км/ч и да поддържат строя едновременно. Само може да се радваме,че имаме такава машина като МиГ-29,защото днес което видях не мога да кажа и една лоша дума.Всичко ми хареса. За Т-50 не се притеснявайте,че пуши.Хората си знаят какво му трябва!Су-35 - без коментар. При наличие на МиГ-29ОВТ , Су-30МК, Су-35 и Т-50 с ОВТ си личи много добре,че залага на технологията за бъдещето на ВВС на Русия. Всички машини са прекрасни.Американците показаха,че са американци.Летяха така както лети американеца,стегнато,рязко,нервно или както искате го наречете и въпреки,че не беше като Су-35 или всичко руско що летя, те сащо показаха майсторство,което и водещите отбелязаха.Интересно какво си мислят американците и всички присъстващи след видяното през тези дни http://www.flightglobal.com/airspace/me ... ажданската авиация показа класа. Единствено съжалявам,че не бях там да го видя с очите си . :shock: !
Тези бяха невероятни :arrow: http://www.aeroshow.ru/about.html Впрочем много ми хареса,че Су-35, Су-34 и Т-50 бяха далеч от очите на зрителите. 8) http://russianplanes.net/images/to52000/051863.jpg Прекрасни снимки :arrow: http://russianplanes.net/
Ще споделя и нещо което няма да е лошо, ако видим и тук по БИАФ или някое друго шоу:
:arrow: предупреждаваха присъстващите за личната им безопасност
:arrow: предупреждаваха присъстващите да се обърнат към полицията при нужда
:arrow: предупреждаваха присъстващите да пазят личните си телефони, документи,пари,коли и пр.
:arrow: имаше поздрав от летци, в директна връзка по високоговорителите от самите самолети
:arrow: че се говори само на руски език,то е ясно, в България при наличие на 95 % българи или се говори на турски, или на английски
Ако и утре има шоу,определено ще го гледам,препоръчвам Ви.Наистина е много зрелищно. :!: :!: :!:

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » съб авг 20, 2011 11:28 pm

Това, че се говори само на руски е по-скоро минус, от колкото плюс. За другото съм съгласен.
Според мен на такива събития трябва да се наемат сериозни консултантски агенции и професионални водещи. Пресен пример турците... шапката ми скриха.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » нед авг 21, 2011 12:11 am

По-скоро не се изразих достатъчно точно и ясно.Да, предимство е когато има няколко световни езици,НО най-пресния случай за който се сещам е с Thunderbirds тази година. 99 % българи, шоу в България и правено за българите, а те говорят на английски,лично аз много малко разбрах,по ред причини, а имаше хора с мен който не знаят езика и питаха какво говорят, и защо не е на български език. Нека има някакво съотношение, примерно 75% от времето на роден език и 25 % на английски примерно,но не и обратното.Че има терминология която е трудно да обясниш на английски език на възрастен човек,какво остава за малки деца и гимназисти. А тези шоуто трябва да "атакуват" точно най-малките и млади хора.И тъй като темата е за МАКС 2011 пожелавам на всички утре да имат възможността да изгледат шоуто,ако не са го направили през изминалите дни!

Потребителски аватар
BDG
Регистриран: вт дек 30, 2008 6:27 pm

Непрочетено мнение от BDG » нед авг 21, 2011 8:48 am

Airfan написа:Това, че се говори само на руски е по-скоро минус, от колкото плюс.
Това може да важи само за малки държави, където има много посетители от чужбина говорещи различни езици. :wink: Много ме съмнява в САЩ да ползват по авиошоута друг език освен американски (не английски), за Англия съм сигурен, че друг не използват (дори коментаторът на Патруй Дьо Франс говореше на английски). Русия си остава велика сила и не мисля, че трябва да се съобразява с някой, а и 99% от посетителите са руснаци. За България е добре да се води шоуто на български и да има превод и на английски, за да може да привличаме посетители от чужди държави.
Airfan написа: Според мен на такива събития трябва да се наемат сериозни консултантски агенции и професионални водещи. Пресен пример турците... шапката ми скриха.
Много си прав. :D

Потребителски аватар
LZ
Регистриран: вт юли 06, 2010 4:46 pm

Непрочетено мнение от LZ » нед авг 21, 2011 6:44 pm

Остава само озвучителната система да е читава,че последният път станаха за смях ...не стига дето мънкаха, ами и звуковите монитори пращяха и пукаха. Края щеше да бъде ако бяха пуснали Веско Маринов, но за щастие не се случи :lol: . Би трябвало предварително да се знае в общи линий какъв ще е коментара за да може преводача да е подготвен.От там и слушането ще е приятно за ухото....Ама май много се отплеснахме от темата..;)

NEO

Непрочетено мнение от NEO » пон авг 22, 2011 11:18 pm

Уникални снимки Гинев, благодарности. Ивинявам се, че е малко встрани от темата, но какъв е този ужасен камуфлаж. Особено сравнен с този на Т50? Това нещо за експорт ли е ?

Потребителски аватар
Blackhawk
Регистриран: пон ное 22, 2010 5:48 pm

Непрочетено мнение от Blackhawk » вт авг 23, 2011 11:27 pm

Защо да е ужасен, по скоро е екзотичен да се харесва на хората от Азия, Африка и Латинска Америка .

Камуфлажа на първия Су-37 беше доста подобен.
Изображение

NEO

Непрочетено мнение от NEO » ср авг 24, 2011 12:03 am

:) Нямам предвид, че е грозен, а ми се струва много, много оченабивен. Особено ако го сравняваме с Т50. Гой и така си е доста голям самолет,а камуфлажа помага да се вижда още по-добре във въздуха. За това се чудя.

Потребителски аватар
BDG
Регистриран: вт дек 30, 2008 6:27 pm

Непрочетено мнение от BDG » ср авг 24, 2011 9:12 am

NEO написа:... а камуфлажа помага да се вижда още по-добре във въздуха.
Може точно това да е целта - да се вижда добре при демонстрации. Знаеш, че на серийните се съобразява с клиента, както е например при Су-30.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср авг 24, 2011 5:58 pm

Почти съм готов да се обзаложа, че 901 е намацан така за да спечели сърцето на един африкански диктатор, който сега нещо го гонят да го съдят :)
Anyone who fights for the future, lives in it today

NEO

Непрочетено мнение от NEO » ср авг 24, 2011 8:32 pm

:) Муамар или някой друг? Щото Муамар не се ли натискаше за Рафал? (абе диктаторите нещо го закъсаха напоследък)

Гинев

Непрочетено мнение от Гинев » чет авг 25, 2011 10:40 am

Интервью с летчиком-испытателем С. Богдан

Отговори