Въздушна обиколка и авиошоу за 100-годишнината

Място за обсъждане на авиошоута, авиационни книги, списания, изложби, събития и други авиационни теми не включени в другите раздели
Потребителски аватар
Ветеринарния летец
Регистриран: чет сеп 30, 2010 11:54 am

Re: Въздушна обиколка на България

Непрочетено мнение от Ветеринарния летец » пон авг 27, 2012 10:25 am

Не можах да разбера каде да сложа скромния си принос към архива и нагледните помагала във форума и ще пробвам тук:
http://vetlet123.snimka.bg/other/igru6k ... 232018.big
http://vetlet123.snimka.bg/other/igru6k ... 232020.big
http://vetlet123.snimka.bg/other/igru6k ... 232023.big
[url][http://vetlet123.snimka.bg/other/igru6k ... 24.big/url]

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Re: Въздушна обиколка и авиошоу за 100-годишнината

Непрочетено мнение от HORNISE » вт авг 28, 2012 10:33 pm

Малко снимки от шоуто:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Целият репортаж може да се види тук:
Изображение
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Потребителски аватар
LZ
Регистриран: вт юли 06, 2010 4:46 pm

Непрочетено мнение от LZ » ср авг 29, 2012 11:22 am

Тони пак е направил чудни снимки! Извинете за спама,но не мога да съм безучастен към изкуството ти,Тони! На добър час и успех!!!

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Непрочетено мнение от HORNISE » ср авг 29, 2012 11:33 am

Благодаря Владо, бирата от мен. :-)
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср авг 29, 2012 9:07 pm

Стана си много приятно шоу, но уви публика нямаше. За което са си виновни организаторите де.
Аз бих се радвал всяка година да има събитие на леката, ултралека и акробатична авиация от подобен мащаб!
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
LZ

Непрочетено мнение от LZ » чет авг 30, 2012 7:31 pm

Грозев написа:Стана си много приятно шоу, но уви публика нямаше. За което са си виновни организаторите де.
Аз бих се радвал всяка година да има събитие на леката, ултралека и акробатична авиация от подобен мащаб!
Дааа...и аз съм на същото мнение.Във връзка с темата да спомена,че в Чехия и Словакия само през тази година е имало над 10 състезания по акробатика...Това само като пример. Иначе и на мен ми харесаха тези два летателни дни!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет авг 30, 2012 7:54 pm

Владо Веков написа:
Грозев написа:Стана си много приятно шоу, но уви публика нямаше. За което са си виновни организаторите де.
Дааа...и аз съм на същото мнение.Във връзка с темата да спомена,че в Чехия и Словакия само през тази година е имало над 10 състезания по акробатика...Това само като пример. Иначе и на мен ми харесаха тези два летателни дни!
А в Румъния си имат огромен аероклуб на държавна издръжка...
А в България богатото ДП РВД съдира кожи за аеронавигационни такси...

Няма база за сравнение...

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » чет авг 30, 2012 8:35 pm

Хубава галерия и от Дневник:
:arrow: http://www.dnevnik.bg/bigpicture/2012/0 ... snovo_2012

Потребителски аватар
LZ

Непрочетено мнение от LZ » вт сеп 04, 2012 11:41 am

Грозев написа:
Владо Веков написа:
А в Румъния си имат огромен аероклуб на държавна издръжка...
А в България богатото ДП РВД съдира кожи за аеронавигационни такси...

Няма база за сравнение...
Колеги,искам да изкажа едно огромно 'БЛАГОДАРЯ' за статията в новия брой на 'АЕРО' относно Въздушната обиколка на България и 100 годишнината...
Статията в най-чист вид поднася обстановката и настроенията в авиационна общественост в България! Респект!На това в нормалните държави му се казва обективна журналистика!
Изключително точни и безкомпромисни за всичко,без наколенки и наглезенки! Особено ме впечатли виждането на авторите за развитието на аероклубната авиация в Румъния,за това съседите имат добри състезатели,за това развиват авиационна промишленност и т.н..А ние развиваме младежки партийни организаций....
Тук положението е тежко,съвсем умишлено и целенасочено авиационните спортове не се развиват. Държавата не застава зад въздушните спортове и спорта по принцип! Защо? Защото младите трябва да растат тъпи и болни. За някои политици - сещате се кои е важно младежите да могат само да застанат пред урните с бюлетина в едната ръка и увиснал хОй в другата. Като преди това разбира се са излезли от новата метростанция построена с евро-мангизи усмихнати.Нищо,че да стигнат до нея са газили в кал до ушите,опитвайки се да избягат от бездомните псета...
Генерал Парапунов с болка споменава,че имало идея шоуто да бъде реализирано на Божурище,но фирмата собственик на имота не се е съгласила. И това ако не е тъпотия и в ущърб на българските национални интереси - здраве му кажи!!! И до кога гражданите които искат да бъдат част от обществото любещо небето и самолетите ще бъдат ограничавани от частни интереси за да не могат да се развиват!? До кога...!? И като капак на всичко - историята с ДАР-чето...Срамота! Обидно за Държавата....
Имаше една такава книга преди години....
Извинете,че си изпуснах нервите,но знам,че ще бъда разбран от много хора. Мислещи при това...!!!
Имам още мнооого неща за казване.Както и вие също предполагам. Предлагам ви да им го кажем следващата година на изборите!!!
Поздрави на всички!Да живеете!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » ср сеп 05, 2012 11:04 pm

Благодаря за добрите думи!

Отговори