Казусът с Марко Марков

За новини, съобщения, проблеми и въпроси свързани с Форума

Какво да го правим Марко?

Анкетата завърши на чет ное 11, 2010 2:52 pm

Да го прогоним завинаги (перманентен бан)
2
20%
Временен бан за преусмисляне на участието си във форума
7
70%
Изпитателен срок в който трябва да се съобрази със съветите на другите потребители
1
10%
Да не се прави нищо по проблема
0
Няма гласове

Общо гласове: 10

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Казусът с Марко Марков

Непрочетено мнение от Грозев » ср ное 10, 2010 2:52 pm

Когато преди три години създадохме този Форум, идеята ни беше да се създаде едно приятно място за неангажиращи дискусии на авационна тема от страна на любители и професионалисти. Няма как да отбележа, че бавно и славно този Форум се превърна точно в това. :D

За съжаление в последните седмици един феномен не дава мира на повечето потребители. Вече не мога да си спомня колко народ се оплака от поведението на Марко Марков.
Той е стар потребител и особеностите му са добре познати на всички, но мисля, че ситуацията е добила брутални измерения напоследък. Свръхактивност при която удавя Форума с тонове писания, често безсмислени, безинтересни или несвързани с тематиката. Упорити спорове с всеки за всякакви глупости. Много лошо отношение с опонентите си в споровете (тук трябва да отбележа, че има подобрение).
Всичко това неизменно започна да води със себе си и крайно негативна атмосфера във Форума, липса на сериозни дискусии и намаляване на удоволствието от четенето/писането тук. Лично на мен ми е неприятно до голяма степен.

Пускат тази тема за да решим дружно какво и как да сторим по този проблем. Пускам няколко варианта в анкетата по-горе. Анкетата ще е валидна в продължение на точно 24 часа. След това броим гласовете и Форумната управа уважава решението на мнозинството.

Опциите според мен са следните
- прогонване завинаги от Форума (перманентен бан)
- временно остраняване за почивка и преусмисляне на поведението си
- изпитателен срок в който да се даде шанс да се съобрази със съветите на останалите потребители
- да не се прави нищо

Всякакви дискусии по въпроса и проблема са добре дошли.
Надявам се бързо и ефективно да се справим с това и да продължим напред :)
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Re: Казусът с Марко Марков

Непрочетено мнение от gig » ср ное 10, 2010 3:08 pm

Според мен срокът от 24 часа е много къс. Има потребители, които не четат всеки ден форума поради различни причини. Има и други, които искат да си помислят преди да гласуват.
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » ср ное 10, 2010 3:33 pm

Не мисля, че е нужно да разтягаме процесите.
Аз 24 часа са достатъчно време за мислене :)
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
HORNISE
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:14 am
Контакти:

Непрочетено мнение от HORNISE » ср ное 10, 2010 3:43 pm

Да си направи блог и там да си пише колкото му душа иска. Има безплатни платформи и предполагам няма да му е трудно.
I take pictures, Photographic pictures...

Изображение

Iskander_ss
Регистриран: вт мар 31, 2009 1:00 pm

Непрочетено мнение от Iskander_ss » ср ное 10, 2010 4:32 pm

Човека не го позлавам и до един момент ми беше интересен, но наистина почна да прекалява. Няма ли социален живот вън от форума?!? Как се правят 200 коментара за 3 дена-повечето, от които пълен спам. Беше ми доста интересно да влизам в този форум, но вече ми е скучно. Все виждам писанията на един човек-Марко Марков. Дразнещо е да се четат научните му фантастики базирани на някаква си чужестранна форумна инонформация или хипотетични връзки на високи места. Направете проверка в Гугъл като напишете името на някаква странна или хипотетина техника(модификации и подобни) и вече излиза страницата на форума. По този начин не се популялизира форума, а излага.

Марко, или там както се казваш, ако имаш реална информация за нещо поствай нея, а не свойте предположения, измислици и грешни разсъждения. На кого е полезна/ интересна информация копирана от някой руски, испански, магадански сайт. Залагай не на количеството, а на качествота. Така ще си много по-полезен. А да и един съвет: излизай по-често!
229 Член на форума

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » ср ное 10, 2010 4:40 pm

Съграсен съм с преждеговорящите - форумът загуби предишния си вид под спама и не особено интересната информация, чак до толкова, че и на мен ми става неприятно да влизам понякога и да гледам талаша в много от темите. Омръзна ми да правя забелжки на Марков, който днес специално е хиперактивен.
Затова трябва да вземем мерки до 24 часа.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » ср ное 10, 2010 4:51 pm

Човече, опитай се да разбереш няколко съвсем прости нещица.
1. Всички са благоразположени към теб и се опитват кротко и благо да ти посочат грешките. Ти, обаче, се инатиш като магаре на мост. Е... тук тоя номер не върви.
2. Доста пъти ти се каза, че прекаляваш с информацията, която споделяш с нас. Ти казваш, че може да ни е интересна, а ние казваме, че не ни е интересна. Тогава защо я пускаш?
3. Когато ти се прииска да пуснеш 10 неща, пусни 1 и пропусни 9. Така ще си спестиш всички критики.
4. Тук не е платформа, която можеш да превръщаш в портал за новини на тема авиация. Никой от нас не го желае.
5. Бъди по-толерантен и не скачай на въпреки на всеки осмелил се да те опонира.

Разбирам, че чувствата са ти накърнени, но сам създаваш ситуации, в които става неприятно да се чете това, което си написал. Обаче разбери и нас и ние искаме да ни е приятно и се борим за това. Резултатът е налице - вземи си бележка, моля те.

С уважение,
Airfan
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
HORNISE
Контакти:

Непрочетено мнение от HORNISE » ср ное 10, 2010 4:55 pm

Да пратим Марко Марков на почивка при Георги Николов, сигурен съм че ще намерят общи теми.

Иска ми се да чета нормален форум, какъвто беше, но с този човек вътре няма как да стане. Единствено може да се влошава...
Последна промяна от HORNISE на ср ное 10, 2010 4:59 pm, променено общо 1 път.

Изображение

Потребителски аватар
M-4
Регистриран: вт мар 17, 2009 11:01 am
Контакти:

Непрочетено мнение от M-4 » ср ное 10, 2010 5:16 pm

Аз гласувах да си ходи, щото временния бан няма да оправи нещата :lol:
НАПРЕД И НАГОРЕ!
Моите снимки в bgspotters.net

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » ср ное 10, 2010 5:24 pm

Всичко излишно бе почистено от темата.
Моля за кратки и ясни изказвания, без излишна злост, заяждане и прочие!

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » ср ное 10, 2010 5:34 pm

Admin написа:Всичко излишно бе почистено от темата.
Моля за кратки и ясни изказвания, без излишна злост, заяждане и прочие!
Що му махнахте болните писаници? Ебаси толерантноста... вие губите и то не малко с подобно толериране. Помислете добре!
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
HORNISE
Контакти:

Непрочетено мнение от HORNISE » ср ное 10, 2010 5:38 pm

Пичове, даването на реални примери със същият човек не го намирам за вредно, а напротив за полезно. Пак ще го напиша - няма да се оправи с временен бан. В спотърса е банван временно няколко пъти и после изригваше с нова сила. Нивото ви на толерантност ме учудва - форумът е станал непоносим за четене. Самият факт, че водим цялата тази дискусия е достатъчен сам по себе си, да ви накара да вземете по-сериозни мерки за този потребител.

Изображение

Потребителски аватар
Марко Марков
Регистриран: съб мар 29, 2008 11:27 am
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » ср ное 10, 2010 5:43 pm

HORNISE написа:Пичове, даването на реални примери със същият човек не го намирам за вредно, а напротив за полезно. Пак ще го напиша - няма да се оправи с временен бан. В спотърса е банван временно няколко пъти и после изригваше с нова сила. Нивото ви на толерантност ме учудва - форумът е станал непоносим за четене. Самият факт, че водим цялата тази дискусия е достатъчен сам по себе си, да ви накара да вземете по-сериозни мерки за този потребител.
Извинявай много, обаче ме бъркаш с някого. Това не говори добре. Никой не ме е банвал. Имало е случай да не пиша с години в даден форум. Както и в този повече от година и то само заради един човек. Сега той е доволен и потрива ръце. Стана на неговата! Само ще го попитам, той българин ли е и на кой интереси служи?

Admin
[Site Admin]
Регистриран: пон окт 01, 2007 7:23 pm

Непрочетено мнение от Admin » ср ное 10, 2010 5:50 pm

Съжалявам, но търпенито ми се изпари!

Марко Марков от отстранен от Форума за две седмици. Надявам се да ги използва пълзотворно за преусмисляне на много неща. Искам все пак да оцени факта, че въпреки поведението му, повечето хора гласуваха за временно остраняване. Надявам се да оцени този факт!
Първоначално мислех Марко да бъде баннат за няколко дни, но поведението му в тази тема ме накара да се спра на опцията за две седмици! Съжалявам, но така ще е най-добре за всички.

Заключена