Казусът с Марко Марков - 2

За новини, съобщения, проблеми и въпроси свързани с Форума

Какви мерки да се вземат за Марко Марков

Анкетата завърши на пон мар 14, 2011 6:05 pm

Прогонване (перманентен бан)
10
31%
Едномесечен бан
7
22%
Двуседмичен бан
8
25%
Да не се взимат мерки (Марко е невинен)
7
22%

Общо гласове: 32

Потребителски аватар
Марко Марков
Регистриран: съб мар 29, 2008 11:27 am
Контакти:

Re: Казусът с Марко Марков - 2

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед мар 13, 2011 10:54 pm

Грозев написа:Идеята на този Форум не е да се занимаваме с подобни проблеми, но ето че ги има.
И е добре да ги разрешим преди да влошат непоправимо атмосферата.
Аз лично няма да гласувам в анкетата, въпреки гнусните ЛС за физическа саморазправа, които получавам от Марко...
Грозев, никога не заплашвам с физическа разправа. Всяка седмица ходя на църкова и моля спри с тези опити да манипулираш хората.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » нед мар 13, 2011 10:56 pm

Марко Марков написа:
Грозев написа:Идеята на този Форум не е да се занимаваме с подобни проблеми, но ето че ги има.
Аз лично няма да гласувам в анкетата, въпреки гнусните ЛС за физическа саморазправа, които получавам от Марко...
Грозев, никога не заплашвам с физическа разправа. Всяка седмица ходя на църкова и моля спри с тези опити да манипулираш хората.
Ти сериозно ли го пишеш това или не помниш, какво си писал преди пет часа?
Или искаш да сложа скрийншот на последното ти съобщение?
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед мар 13, 2011 11:00 pm

Грозев написа:
Марко Марков написа:
Ти сериозно ли го пишеш това или не помниш, какво си писал преди пет часа?
Или искаш да сложа скрийншот на последното ти съобщение?
Грозев, чадо божие, страдаш от параноя и неправилно си разбрал думите. Не съм го пипнал с пръст тоя нехранимайко.
Сигурно му е бил крив света, а не аз.

Стоян
Регистриран: пон яну 03, 2011 7:24 pm

Непрочетено мнение от Стоян » нед мар 13, 2011 11:04 pm

Airfan написа:
Стоян написа:
Сашо написа:Започна да става отвратително конфронтиране - и нещата отиват към бърза и логична разръзка.
Правилно - ако Airfan е използувал дума като "ебаси" той трябва да бъде наказан. Мисля го напълно сериозно.
Аз поне не съм срещал във форума цинизми дори и толкова умерени.
Ти в саксия ли живееш? Изобщо наясно ли си какви неща бяха писани там?

Ще ви помоля да не ме споменавате в тази тема повече, тъй като нямам и не желая да имам абсолютно нищо общо с нея. Дори няма и да гласувам.

Благодаря.
Не не съм наясно какви неща са се писали. Точно затова написах - АКО AIRFAN е използувал дума като ебаси той трябва да бъде наказан.
Трябва да се постъпи принципно. Ако други са били неетични то и спрямо тях трябва да се постъпи принципно.

И понеже съм виждал някой негативни постове на Марко гласувах за минимален бан.

Доверие се печели само с принципни постъпки.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » нед мар 13, 2011 11:16 pm

Стоян написа:Не не съм наясно какви неща са се писали. Точно затова написах - АКО AIRFAN е използувал дума като ебаси той трябва да бъде наказан.
Трябва да се постъпи принципно. Ако други са били неетични то и към тях трябва да се постъпи принципно.
Ще се радвам ако отвориш правилника на Форума и посочиш къде пише, че за едно ебаси някой трябва да бъде наказан.
Тук говорим за рецидив, а не за отделни проблемни прояви. За 3+ години в които съществува този Форум има не малко редактирани и изтрити мнения, някои забележки и прочие, но до бан се стига крайно рядко. Гледаме да сме максимално толерантни, а пък на всичкото отгоре и анкети пускаме.

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Непрочетено мнение от gig » нед мар 13, 2011 11:17 pm

Кажи “стоп” и задръж стрелката!
Кажи “стоп”, дъх поеми!
Кажи “стоп” и във тишината
за миг спри да бъдеш все първи ти!
Ако спреш 8)
текст Даниела Кузманова
Последна промяна от gig на пон мар 14, 2011 11:02 am, променено общо 1 път.
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

Стоян

Непрочетено мнение от Стоян » нед мар 13, 2011 11:22 pm

Грозев написа:
Стоян написа:Не не съм наясно какви неща са се писали. Точно затова написах - АКО AIRFAN е използувал дума като ебаси той трябва да бъде наказан.
Трябва да се постъпи принципно. Ако други са били неетични то и към тях трябва да се постъпи принципно.
Ще се радвам ако отвориш правилника на Форума и посочиш къде пише, че за едно ебаси някой трябва да бъде наказан.
Тук говорим за рецидив, а не за отделни проблемни прояви. За 3+ години в които съществува този Форум има не малко редактирани и изтрити мнения, някои забележки и прочие, но до бан се стига крайно рядко. Гледаме да сме максимално толерантни, а пък на всичкото отгоре и анкети пускаме.
Думата със сигурност е неморална/неетична следователно нарушената точка е 4. Етичност:
Неетичното и грубо отношение към други потребители или трети лица и институции ще бъде редактирано, а системна проява на подобни действия ще се санкционира.
Така че ако е системно...

борден
Регистриран: съб окт 06, 2007 10:26 pm

Непрочетено мнение от борден » нед мар 13, 2011 11:26 pm

Тоя форум отива на зле. Трябва да се направи нещо.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » нед мар 13, 2011 11:28 pm

Стояне, мисля, че не си прав и думичката "ебаси" не е въобще проблем на фона на обсъжданите прояви. Нали?

Сашо
[Site Admin]
Регистриран: ср окт 03, 2007 12:42 pm

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 13, 2011 11:32 pm

борден написа:Тоя форум отива на зле. Трябва да се направи нещо.
Абе виждали сме и по-лоши работи и ще се оправим.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед мар 13, 2011 11:32 pm

борден написа:Тоя форум отива на зле. Трябва да се направи нещо.
И какво предлагаш? За това, че имате винаги актуална информация да ме линчувате публично, а човека, който 4 години се заяжда с мен да наградите.

Стоян

Непрочетено мнение от Стоян » нед мар 13, 2011 11:34 pm

Грозев написа:Стояне, мисля, че не си прав и думичката "ебаси" не е въобще проблем на фона на обсъжданите прояви. Нали?
Всъщност аз смятам че деиствията на Марко може да са били предизвикани ако съответната дума е била написана хронологично по-рано.
Разбира се няма как да знам това защото постовете са изтрити.

Сашо
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 13, 2011 11:38 pm

С гласуване или не - бордния даде диагнозата - нещата отиват на зле.
Стига толкова дразнене и наводняване на форума с нужна и ненужна информация от Марко /която демотиира много участници от участие, че дори и на мен понякога ми е неприятно да пиша, като го видя наводнено по графомански начин от нашия герой/ и това не е основната ни цел - просто никога сме го правили за такива работи, а за приятно прекарване на свободното време и общуване с познати и съмишленици.

Потребителски аватар
Jack Bauer
Регистриран: ср окт 03, 2007 9:25 pm

Непрочетено мнение от Jack Bauer » нед мар 13, 2011 11:40 pm

Все пак това си е ваш форум и можете да правите с него каквото си искате.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед мар 13, 2011 11:44 pm

Сашо написа:С гласуване или не - бордния даде диагнозата - нещата отиват на зле.
Стига толкова дразнене и наводняване на форума с нужна и ненужна информация от Марко - това не е основната ни цел - просто никога сме го правили за такива работи, а за приятно прекарване на свободното време и общуване с познати и съмишленици.
Всъщност Сашо, ти даваш парите за този форум и може да правиш, каквото си искаш. Но щом издаваш списание и го продаваш в България, трябва да е на съответното ниво.
Най-лошото в момента, че този, който разваля добрият тон се измъкна по терлици. Ни лук ял, ни лук мирисал?

Сашо
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 13, 2011 11:44 pm

Не трябва да се стига до там - трябва да е нормално място за нормални хора, без такива крайности, енергията да се изразходва за полезни неща и добрия тон да се разваля само в краен случай, а не като сега - всички да са нервни и да си губим времето с простотии щото някой се взема много насериозно.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед мар 13, 2011 11:46 pm

Сашо написа:Не трябва да се стига до там - трябва да е нормално място за нормални хора, без такиа крайности, енергията да се изразходва за полезни неща и добрия тон да се разваля само в краен случай, а не като сега всички да са нервни и да си губим времето с простотии щото някой се взема много насериозно.
А аз, какво написах? Предложих вместо с мен, да отделим време на случващото се в Япония.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Грозев » нед мар 13, 2011 11:51 pm

Марко, не можеш ли да разбереш, че си катализатор на 95% от негативите във Форума?
Невъздържано поведение, вечни скандали, гневни и заплашителни ЛС, настройване народа един срещу друг и прочие? Имаше ли подобни проблеми до преди две седмици, когато пасуваше от участие? Защо не осъзнаеш, че ако се въздържаше от заяждания и писания на простотии нямаше да се стигне до тук?
Както и да е. Анкетата си показва.

Сашо
[Site Admin]

Непрочетено мнение от Сашо » нед мар 13, 2011 11:53 pm

Марко, списанието е едно, има си отделна тема за него, а обсъжденето на авиациони теми в свобдното време и намирането на нови приятели и съмишленици на авиационни теми е съвсем друго нещо - място има за мнението на всички, стига да е в добрия тон, а не да се наводнява системно форума с щяло и нещяло, и да се дава мнение като последна инстанция и квалификация за други форумни участници. Ако искаш да наводняваш и да си правиш нещата както ти ги виждаш за правилни - моля, имаш хиляди други възможности извън този форум.
Ако също имаш лична война или спорове с някои от хората във форума - това също е много лично твоя работа, няма да се месим, но моля те прави я на други места.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » нед мар 13, 2011 11:56 pm

Грозев написа:Марко, не можеш ли да разбереш, че си катализатор на 95% от негативите във Форума?
Невъздържано поведение, вечни скандали, гневни и заплашителни ЛС, настройване народа един срещу друг и прочие? Имаше ли подобни проблеми до преди две седмици, когато пасуваше от участие? Защо не осъзнаеш, че ако се въздържаше от заяждания и писания на простотии нямаше да се стигне до тук?
Както и да е. Анкетата си показва.
Грозев отново манипулираш. Този форум е за авиация. Аз казвам, че ще има такива и такива самолети и веднага ми се казва, че не е вярно. Даже човекът, който най-много се заяждаше пусна пост за тях. Пресен пример- Су-30М2 и КАЛЛО.
Толкова къса памет ли имаш?

Заключена