Казусът с Марко Марков - 2

За новини, съобщения, проблеми и въпроси свързани с Форума

Какви мерки да се вземат за Марко Марков

Анкетата завърши на пон мар 14, 2011 6:05 pm

Прогонване (перманентен бан)
10
31%
Едномесечен бан
7
22%
Двуседмичен бан
8
25%
Да не се взимат мерки (Марко е невинен)
7
22%

Общо гласове: 32

Потребителски аватар
Марко Марков
Регистриран: съб мар 29, 2008 11:27 am
Контакти:

Re: Казусът с Марко Марков - 2

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 12:00 am

Сашо написа:Ако също имаш лична война или спорове с някои от хората във форума - това също е много лично твоя работа, няма да се месим, но моля те прави я на други места.
Личната война я правят модераторите. Калло, може да критикува всеки мой пост, но аз негов не?

Потребителски аватар
tu-134
Регистриран: чет юли 17, 2008 7:28 am

Непрочетено мнение от tu-134 » пон мар 14, 2011 12:00 am

Марко, нямам нищо против да участваш в форума но моля те намирай контрол! Всяка сутрин като стана виждам че има 10 непрочетени теми и на десетте последния пост е от теб. На половината няма и отговори след това и на следващата сутрин пак. Поне аз това съм забелязал. Имам чувството че пишеш колкото да пишеш но в повечето случай просто ни заливаш с информация, снимки и разни въпросчета който ти хрумват. Няма смисъл от така хиперактивност. Колкото до заяжданията, виждам че повечето пъти Кало се въздържа с нападките докато ти продължаваш да го агитираш.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пон мар 14, 2011 12:04 am

Виж, кажи ми още веднъж че манипулирам и много бързо ще изманипулирам банът ти преди да е изтекла даже анкетата. Пак те моля да си припомниш какви съобщения пращаш насам натам.
Милиони пъти съм казвал (и не само аз), че не е проблема в това кой е прав и кой е крив, а начина по който се казва. Толкова ли ти е трудно да го разбереш или се правиш на луд? Колко пъти си обиждал всеки, който е дръзнал да ти противоречи? Колко? За последните три години си успял да влезеш в конфликт с напрактика всеки активен потребител тук и най-често народа "изяжда" порция простотии от твоя страна. Не го ли разбираш това?
Не ми пука има или няма Су-27СМ3,14, пука ми това да е нормален и приятен форум за изкарване на свободното време. Нещо, което прогресивно се опитваш да затриеш.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 12:07 am

Грозев написа:Виж, кажи ми още веднъж че манипулирам и много бързо ще изманипулирам банът ти преди да е изтекла даже анкетата. Пак те моля да си припомниш какви съобщения пращаш насам натам.
Милиони пъти съм казвал (и не само аз), че не е проблема в това кой е прав и кой е крив, а начина по който се казва. Толкова ли ти е трудно да го разбереш или се правиш на луд? Колко пъти си обиждал всеки, който е дръзнал да ти противоречи? Колко? За последните три години си успял да влезеш в конфликт с напрактика всеки активен потребител тук и най-често народа "изяжда" порция простотии от твоя страна. Не го ли разбираш това?
Не ми пука има или няма Су-27СМ3,14, пука ми това да е нормален и приятен форум за изкарване на свободното време. Нещо, което прогресивно се опитваш да затриеш.
Грозев, аз не печеля пари от труда, който влагам и си слагаш голям грях на душата с тези думи.
Току-що каза, че не ти пука, за всичко, което става във форума ?
Кажи, колко пъти съм ти писал на лични, че нещата не са такива, каквито ги пишеш и във форума и в списанието.
И не виждам, как ти можеш да оценяваш мен за авиационната ми грамотност. Каква е твоята такава?
Аз например, мога да ти обясня, всички системи в самолета на ниво, преподавател в Долна, това са ми го казвали преподаватели от Долна.
Последна промяна от Марко Марков на пон мар 14, 2011 12:16 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Грозев
[Site Admin]
Регистриран: пет окт 05, 2007 8:18 pm

Непрочетено мнение от Грозев » пон мар 14, 2011 12:12 am

Видно е, че от диалог няма смисъл.
Анкетата си тече, утре ще видим резултата.
Anyone who fights for the future, lives in it today

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 1:15 am

Грозев написа:Видно е, че от диалог няма смисъл.
А дали ще има реални резултати? Може ли да се манипулира вотът?

Потребителски аватар
Yavor
Регистриран: пон юли 19, 2010 5:25 pm

Непрочетено мнение от Yavor » пон мар 14, 2011 1:30 am

Марко Марков написа:
Марко - принципно си прав в това си въпросване... но и на мен вече ми "седи" като заяждане в много по-голяма степен отколкото същият може да бъде взет на сериозно :shock: Все едно сам си го търсиш :roll: ... а образа на "бунтар" - не бива да се смесва с образа на "назидател" (дори не е необходимо да си постоянно на "въпреки" и с всички за да бъдеш "бунтар"). Аз подържам мнението да те оставят на мира - но ти за целта нямаш нужда от реваншизъм или лични нападки (при каквито и да е спорове и случаи).... дори да оставим "добрият тон" на страна - именно подобното поведение унижава четящите, а също и двете страни на спорещите (провокирайки безкраност на репликите и заядливост в постовете...
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 1:47 am

Yavor написа:
Марко Марков написа:
Марко - принципно си прав в това си въпросване... но и на мен вече ми "седи" като заяждане в много по-голяма степен отколкото същият може да бъде взет на сериозно :shock: Все едно сам си го търсиш :roll: ... а образа на "бунтар" - не бива да се смесва с образа на "назидател" (дори не е необходимо да си постоянно на "въпреки" и с всички за да бъдеш "бунтар"). Аз подържам мнението да те оставят на мира - но ти за целта нямаш нужда от реваншизъм или лични нападки (при каквито и да е спорове и случаи).... дори да оставим "добрият тон" на страна - именно подобното поведение унижава четящите, а също и двете страни на спорещите (провокирайки безкраност на репликите и заядливост в постовете...
Явно не знаеш цялата история. Аз казах, че от началото на 2009 година започва серийно производство на Су-35.
Действително започнаха да се произвеждат серийно, части за самолета. Целият форум "скочи на мене". Тогава предложих да се обзаложим на 10 000 и Калло веднага се съгласи. Та от тогава ме гони. Имаше двама души от форума за съдии. След като им изпратих някои документи, те ме обявиха за печелиш.
След всеки мой пост и той пуска веднага пост в същата тема. Може да се провери. Елементарно!
Поне 10 пъти ме е обявявал за луд. Съветвам го. Да прочете годишните доклади и друга публична информация, но той чете само форуми.
Явно това, че чета много, дразни някого. И този някой иска да няма достъп и да изразявам мнение.
А иначе, какъв интерес има да се заяждам с теб и какво ще спечеля от това?
Някаква слава и ли пари, може би.
Друг пример е. Завод произвежда дадена продукция. КАЛЛО без да се замисля, обявава, че не се знае, колко му е продукцията. Да, ама не? Същата продукция я има достъпна в Интернет. Не явно, но всеки петокласник, може да я изчисли.
Последна промяна от Марко Марков на пон мар 14, 2011 2:13 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Yavor

Непрочетено мнение от Yavor » пон мар 14, 2011 2:11 am

Марко Марков написа:
Yavor написа:
Марко Марков написа:
Явно не знаеш цялата история. Аз казах, че от началото на 2009 година започва серийно производство на Су-35.
Действително започнаха да се произвеждат серийно, части за самолета. Целият форум "скочи на мене". Тогава предложих да се обзаложим на 10 000 и Калло веднага се съгласи. Та от тогава ме гони. Имаше двама души от форума за съдии. След като им изпратих някои документи, те ме обявиха за печелиш.
След всеки мой пост и той пуска веднага пост в същата тема. Може да се провери. Елементарно!
Поне 10 пъти ме е обявявал за луд. Съветвам го. Да прочете годишните доклади и друга публична информация, но той чете само форуми.
Марко - не този конкретен спор имах предвид... моята реплика е към конкретната ти реакция (въпросът ти за обективноста на вота). По този случай който ояисваш - подробности не знам, а и те не са особено важни в момента. Вече споделих по нагоре останалите у мен впечатления като причина за твоите реакции... Тук дори и да има тийнейджъри - те предполагам са трезвомислещи и преценяващи хора предвид тематиката и идеята на този форум.... или аз поне така искам да бъде... Просто "мери" личните си обръщения и аргументирай доводите си без персонално-насочена емоция :) ...ако някой "губи" в хипотетичен спор а ти си печелившият - не е нужно постоянно да изтъкваш на загубилият колко е глупав или объркан. Бъди "благороден-джентълмен" винаги - дори когато печелиш. Така печелиш не само спора - така печелиш и симпатиите на "публиката"... пък ако "загубилият" - не се усеща и продължава да те "хапе", позволи му това да си остава за негова сметка (който и да е той - дори и аз самият)... хем ще ти е ясно с какъв човек си "общувал" - хем ще позволиш и на публиката САМА да прецени кой е по-достоен (не само победител) :)
Последна промяна от Yavor на пон мар 14, 2011 2:19 am, променено общо 1 път.
Реконструктор написа: Тоя Хариер що се пльосна така брутално? Че и с пълен боекомплект. Пилота сигурно се е насрал.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 2:16 am

При въпросният човек, няма благородно отношение. Много пъти съм си замълчавал, като измисля разни неща. Пробвал съм и на лични да му дам достъпна информация. Напротив, следващият път е още по-язвителен.

Потребителски аватар
Yavor

Непрочетено мнение от Yavor » пон мар 14, 2011 2:24 am

Марко Марков написа:При въпросният човек, няма благородно отношение. Много пъти съм си замълчавал, като измисля разни неща. Пробвал съм и на лични да му дам достъпна информация. Напротив, следващият път е още по-язвителен.
Стига де - решение винаги има :idea: ... обясненията ги правиш твърде лични и по демонстративен начин - това ти е проблема :) ...не обяснявай на някой конкретно - обясни го на всички без да "натъртваш" кой какво е казал и колко е "изостанал" :wink: ...просто си казваш и се усмихваш - без кофти емоция, без нападки (пък нека си те провокират и чакат Марко да им "отговори забавно") :)

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 2:32 am

Yavor написа:
Марко Марков написа:При въпросният човек, няма благородно отношение. Много пъти съм си замълчавал, като измисля разни неща. Пробвал съм и на лични да му дам достъпна информация. Напротив, следващият път е още по-язвителен.
Стига де - решение винаги има :idea: ... обясненията ги правиш твърде лични и по демонстративен начин - това ти е проблема :) ...не обяснявай на някой конкретно - обясни го на всички без да "натъртваш" кой какво е казал и колко е "изостанал" :wink: ...просто си казваш и се усмихваш - без кофти емоция, без нападки (пък нека си те провокират и чакат Марко да им "отговори забавно") :)
Не се нуждая от подкрепа. Ако участващите във форума/500 души според Грозев/ 50 от тях гласуват и 25 са против мен, значи мястото не ми е в този форум. Какво толкова? Хората не искат да знаят това, което съм прочел и трябва да дават пари за да го научат. Изобщо "няма ненаказано добро" :D Лека нощ, защото от 10 съм на работа.

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: ср окт 03, 2007 4:26 pm
Контакти:

Непрочетено мнение от Airfan » пон мар 14, 2011 2:36 am

Марко, ще си позволя един да го наречем приятелски пост към теб. Много благотворен ефект за отношението на хората към теб ще има ако ограничиш малко желанието си да споделиш всичко, което знаеш, си прочел или чул с читателите на този форум. Ако ти се прииска да постнеш 20 неща, постни 5 - наистина важни и интересни неща. Обърни внимание на тази тема - тя е типичен пример за нещо, което можеш да постваш в личния си блог. Не възприемай този форум като поле за изява, като личен блог или нещо подобно. Тук е местенце, в което хората се събират, за да прекарат малко свободно време, да обменят някоя мисъл, да прочетат нещо интересно. Сега ще кажеш, че ти пускаш само интересни неща... може би е така, но само в очите на ограничен кръг читатели или може би само в твоите очи. Колкото и да ти е трудно, опитай се да споделяш по-малко неща и ги степенувай по важност. Така дори и някой да се дразни от теб, по-лесно ще може да възприема нещата, инак е трудно за преглъщане понякога.

Поздрави.
http://www.airforce-bg.com - първият изцяло български авиационен сайт!
http://www.gpetkov.com - авиационна фотография.
Моите снимки в airplane-pictures.net
Моите снимки в airliners.net

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 1:15 pm

Не, че е нещо съществено, но още "двама авиационни любители", които печелят доста около "хобито си", гласуваха да бъда изгонен за винаги. Аз не ви съдя господа! Нека ви съди Господ. Страхувам се, че злобата, която носите в себе си, скоро ще ви унищожи. :roll:

Потребителски аватар
Lion King
Регистриран: чет фев 12, 2009 1:34 pm

Непрочетено мнение от Lion King » пон мар 14, 2011 2:01 pm

Марко, та, Марко! Брей!!! Намерихте с какво да се занимавате! Все пак това е форум! Не съм "за" Марко, но не съм и "против".

По-добре обърнете внимание на това да привличете повечко хора, защото тука пишат 20-30 човека максимум. Не ме карайте да ги посочвам, защото ме съмнява дали и толкова ще ги изкарам! Винаги съм забелязвал, че появи ли се някой нов (най-често може би някакво момче, поне с такова впечатление оставаме почти всички, което си няма хал-хабер от авиация) и зададе някакъв глупав, елементарен, не на точното място и т.н. въпрос, веднага се намира някой, който да го "забие"! "Научи се да пишеш правилно, грамотно...", "Отиди, прочети малко и се върни" и т.н. и т.н Естествено има и "по-добрички" сред Вас към зайците. :wink:

А лично мен острият език на Балъкчиев винаги ме е дразнил (моля, да не се приема като заяждане :!: )
Аватар: Огнян Стефанов

Потребителски аватар
gig
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:20 am

Непрочетено мнение от gig » пон мар 14, 2011 2:28 pm

Много лични нападки, обиди и заплахи от най-високо ниво се събраха в тази тема.
Затова предлагам подобни гласувания да са поименни. Така ще се знае публично кой за какво е гласувал и какво възмездие го очаква.
Сашо написа:Давай Гриша, че сбирка без теб е като авиошоу без Свилен Иванов!

Потребителски аватар
Airbuster
Регистриран: чет окт 18, 2007 8:14 am
Контакти:

Непрочетено мнение от Airbuster » пон мар 14, 2011 2:44 pm

Предлагам да се направи една тема - "Темата на Марко", например и в нея Марко да си пише колкото му душа иска. Има желание да пише, няма лошо, но наистина наводнява форума с информация, в повечето пъти неточна/невярна. Нека там да си пише на воля за за Су-27СМ34 и да си спори с Кало, пък на който му е интересно да чете.

Потребителски аватар
Марко Марков
Контакти:

Непрочетено мнение от Марко Марков » пон мар 14, 2011 2:48 pm

Airbuster написа:Предлагам да се направи една тема - "Темата на Марко", например и в нея Марко да си пише колкото му душа иска. Има желание да пише, няма лошо, но наистина наводнява форума с информация, в повечето пъти неточна/невярна. Нека там да си пише на воля за за Су-27СМ34 и да си спори с Кало, пък на който му е интересно да чете.
Сериозно ли го пишеш това. Дай един пример, в който умишлено съм дал важна информация грешно. Няколко пъти съм допускал грешки/кой е безгрешен?/, но те са от невнимание.
Например, Грозев се опитва да заблуди форума, както стана преди малко с китайския самолет.

Потребителски аватар
reaper
Регистриран: чет окт 04, 2007 10:55 am
Контакти:

Непрочетено мнение от reaper » пон мар 14, 2011 2:56 pm

Да поседи малко резерва за да се поуспокоят нещата.
И призовавам опонентите му в бъдещи спорове да отчитат за какво иде реч, и да внимават с какви постинги да отговарят и дали да отговарят. Това си е съобразяване с отделен потребител, но другата опция е "окончателно решение"...

Поздрави
if your gonna be dumb you gotta be tough

Потребителски аватар
BDG
Регистриран: вт дек 30, 2008 6:27 pm

Непрочетено мнение от BDG » пон мар 14, 2011 3:20 pm

Марко Марков написа:Не, че е нещо съществено, но още "двама авиационни любители", които печелят доста около "хобито си", гласуваха да бъда изгонен за винаги. :roll:
Това пък откъде го разбра? :roll:

Заключена